Нова идея по отношение на избягването на лабораторно откриване.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Онзи ден някой ми изпрати лично съобщение, в което ме питаше за начините за премахване на неизбежните миризми, свързани с тайните химически лаборатории. Както всеки с опит знае, миризмите, които се получават по време на химични реакции, могат да варират от характерни до направо евтаназийни. Преминах през списъка с обичайните методи, като стария маркуч в тоалетната, настройка с водна завеса, изпускане на изпаренията през комина, за да се замаже произходът и т.н., след което отворих дума за потенциалната ефикасност на една нова идея, която никога не съм виждал на практика. Неусетно на екрана ми се появи продукт в добавка на Amazon в социалните мрежи, който никога преди не бях виждал, и ето го за ваше разглеждане. Керамичен каталитичен горелка. Той е предназначен за печка на дърва и използва произведената от нея топлина за нагряване на катализатора, но мисля, че един 6-инчов елемент за горелка на печка, прикрепен отпред, би работил много добре. Вярвам, че с това в изходната тръба (и елемента на горелката) ще се изпече почти всяка миризма, а катализаторът, горелката и реостатът за контрол на температурата трябва да са под 200 USD чисто нови (а горелката и копчето на печката могат да бъдат безплатни за много от нас). Просто си помислих, че ще представя идеята и ще започна диалог за обсъждане на потенциала.

YDqluOH46K

Ето връзка към продукта в Amazon Protalwell Wood Stove Catalytic Combustor, 6" Round Ceramic Catalytic Combustor Replacement for Wood Stoves https://a.co/d/as9TCeq
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Сигурно филтър с активен въглен? като за отглеждане на трева/ това е, което iv видя да работи... пред очите ми вкъщи е/е. Вероятно ахоти, но хей така, не усещам нищо и не съм имал никакви споменавания от съседите! Не и когато съм отглеждал трева или когато съм правил синтези.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
Все пак е готино, но също така със сигурност, те ще трябва да са топли реакции, за да се активира? В момента правя много ледено студени реакцииһттр://.... Ще може ли да работи за това? Или имаш предвид да го загрееш отделно...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,413
Solutions
4
Reaction score
966
Points
113
Deals
1
Да, ще трябва да го загрявате отделно. Мисля, че имах предвид, че горелка за печка на лице може да работи
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
316
Reaction score
29
Points
28
О, да, виждам, съжалявам. Моя грешка. Доста готино.
Не е ли обаче по същество точно същият начин, по който работят филтрите с активен въглен? Предполагам, че формата на дупките улавя миризмите? Доста готино, така или иначе.
Предполагам, че при филтрите с въглен, ако някой го види, той наистина може да бъде само съмнителен по един или друг начин (предполагам, освен ако не живеете в страна, където ви е позволено да отглеждате собствена трева (където никой няма да знае какво представлява горният елемент!)
 
Top