СЪВЕТИ ЗА ОСНОВНИ И НАЙ-ДОБРИ ЛАБОРАТОРНИ СЪДОВЕ ЗА СИНТЕЗ НА 4MMC И АМФЕТАМИН

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Здравейте,

Ще бъда благодарен, ако тези, които имат дългогодишен опит и са щедри да отделят няколко минути, за да изброят основните или най-необходимите лабораторни съдове за първите опити за синтез на 4ММК и амфетамин. Оборудването ще се набавя постепенно с нарастваща сложност и разнообразие - това не се дължи на опит да се спести всяка стотинка на всяка стъпка - смисълът ми е да опитам да работя с тези две вещества в по-малък мащаб, за да мога да опитам, вероятно да не успея, след това да опитам отново и така нататък, докато не стане логично да се подобри лабораторното оборудване.
Вероятно е необходим магнитен нагревател/разбърквател?
Какъв вид чаши и колко от тях за началото биха били достатъчни? Колко от тях и с каква големина за малки партиди от 4ММК и амфетамин биха били необходими? Има ли някакви специфични изисквания за вида на стъклото?
Кондензатор? Това вероятно е нещо, което е най-добре да се придобие веднага? Има ли някаква специфика за това какъв кондензатор да си вземе начинаещ за синтез на тези две лекарства?
Колби с три гърла? Вероятно е най-добре да се вземе такъв с размер 1 л? Има ли някаква специфика? Достатъчен ли е един?
Термометри?
Може ли да се използват филтри за кафе за химията?
Вакуумният филтър е нещо, което мога да направя от компресор, като обърна потока и манипулирам малко с него. Но за първите партиди може ли да се използва просто гравитационно филтриране (имам предвид използване на филтри за кафе, плат, налягане и изпаряване) вместо вакуумен филтър?

Дали не съм пропуснал нещо съществено? Колко на брой колби, чаши и какви размери са ми необходими за начало? Може ли нещо да се замени с нещо тайно? Има ли нещо за добавяне?
Наистина ще бъда благодарен на съветите на експертите. Оценявам съществуването на този форум и цялата споделена информация. Съветите относно лабораторните съдове ще бъдат наистина ценни, за да не се налага да откривам трудното, като осъзнавам, че ми липсва нещо по средата на процеса и т.н.

С уважение
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Този раздел е написан специално за у:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/b/the-simplest-recipes.191/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/b/set-up-your-first-lab.192/
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Има доста от нас, които са достатъчно компетентни, за да проверят това, което сте разбрали и изчислили от линковете, предоставени от майстор Г. Патън, включително и самият той. Започнете с малко и разберете много, импровизациите и заместителите на оборудването са приложими в ограничена степен, затова попитайте някого, когото смятате за надежден, преди да се заемете. Намерете средния път между гетото и академичната работилница/лаборатория и можете да постигнете това, което желаете. Наздраве!

P.S. Реакторът от 1 л е централната част за една начална лаборатория, рефлуксният кондензатор е абсолютно необходим за Al/Hg редукция на P2NP до амфетамин, но е почти безполезен за синтез на метатинон, снабдете се с разделителна фуния от поне 500 мл, която да върви с реактора от 1 л (вярвам, че ще ми благодарите за тази подробност от съвета ми).
 

magnesium_sulphate

Moderator in Lithuania section
Resident
Joined
Apr 11, 2024
Messages
19
Solutions
1
Reaction score
21
Points
3
Благодаря ви! Това е почти това, което си представях, че е задължително да се направи. Реакторът с обем 1 л ще е студен с плоско (или не е необходимо?) дъно и с три гърла? За да може да се монтира кондензатор, да се наливат реагенти през друго и трето за други действия? Или имате предвид реактор, който е просто голяма колба, която може да бъде с едно гърло?
Защото заради личния си интерес бих искал да съсредоточа опитите си само върху амфетамина, но реалността на терен в днешно време диктува друго - катиноните ефективно (за съжаление) изтласкаха амфетамина на заден план.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
За амфетамините е необходимо по-скоро малко повече оборудване от това, което е необходимо за катиноните, а и сложността е различна. Най-добрият вариант е да се сдобиете от доставчик като vevor с прост комплект за дестилация (трябва да се отбележи, че фитингите са с различен размер, 24/40 вместо 29/32), но той така или иначе ще ви е необходим за операции с общо предназначение. Същото важи и за бъркалката за гореща плоча, която продават, тя е доста достъпна, само че не вземайте най-евтината, тъй като са боклуци (тя се счупи през първите 12 ч. употреба).
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Да, в началото се оправяте с китайско стъкло, но когато продължите, трябва да подобрите оборудването с него. много хора също така не се замислят, че се занимават странично с химия, която не е свързана със сус, тъй като това прави притежаването на реагенти като метиламин бензалдехид и т.н. и т.н. много по-малко подозрително. също така никога не бих си купил стъкло над 2 л от Clearweb, тъй като повече от това привлича федералните служби като мухи на лайна.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Вече повече от шест месеца работя с комплекта вевор, без да съм счупил нищо, освен термометъра (може би е така, защото съм опитен и внимателен, но всички стъкла се чупят по един и същи начин). Не одобрявам китайските стъкленици, но е по-добре да започнете с всички необходими части, отколкото да ги събирате парче по парче, купени с големи разходи.
 
Top