Съвети за разделяне на псевдоефедрин / червено № 40

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Ще го направя накратко - обичайната процедура "промиване с ацетон, докато изчезне червеният цвят" изглежда вече НЕ работи с таблетките Sudafed (или поне с генеричния SudaGest) 30 mg. Червеното покритие не е железен оксид, а по-скоро червено алуминиево езеро № 40, което, както лично мога да ви кажа, не е особено разтворимо в ацетон. То Е разтворимо както във вода, така и в безводен етанол, въпреки че не би трябвало да е - според моите проучвания би трябвало да е разтворимо само в сух EtOH в концентрация 0,001 g/100 ml. На практика обаче той е достатъчно разтворим в сух EtOH, така че моите кристали псевдоефедрин hcl са червеникаво-розови.

Както и да е, основното е, че имам един тон кристали PE хидрохлорид, които са замърсени с това нещо и ми е трудно да ги отделя - има ли някой опит с това? Или алтернативно, някой има ли опит със замърсяването с червено № 40 и редукцията по московски път (I2 + червен фосфор) и дали това ще загрози крайния ми продукт?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Първо разклатете таблетките в разклатен лед. Той механично премахва по-голямата част от червения слой.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Вероятно това е просто боядисване
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Актуализация: След няколко хапчета в няколко епруветки с няколко тестови разтвора установих, че малко метанол с 0,5 % оцетна киселина изглежда премахва добре червения слой (~2 минути разбъркване) и след това, след като хвърля обезкосметеното хапче в мрежеста цедка, метанолът се изпарява достатъчно бързо, за да остави твърдото бяло ядро на хапчето непокътнато. Сигурен съм, че се губи много малко количество от PSE (тъй като той също е разтворим в MeOH), но мисля, че вероятно резултатът е приблизително същият (а може би и по-добър) като механичното отстраняване на слоя. Въпреки че червеното е изчезнало, все още мога да различа отпечатаните цифри върху крехката сърцевина на хапчето и приемам това като доказателство, че е отстранен много малък материал от хапчето.

По ирония на съдбата, тази процедура разчита на свързващите вещества и "гюнката", за да предпази по-голямата част от PSE от разтваряне в разтвора на метанол/оцетна киселина. Както и да е, ако някой има други идеи за подобряване на процедурата за измиване, може да ги напише тук :) Благодаря.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Мисля, че губите небрежно малка част от PSE поради това, че активното вещество се намира под обвивката на таблетката
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Знам, че това е стара публикация, но реших все пак да коментирам, тъй като наскоро имах същия проблем. Ако имаш куп псевдо вече замърсени с този розов цвят, защото си следвал метода "извличане от хапчета" №2 на друг форум тук, единственото, което бих могъл да направя след това, е промиване с киселина/основа. Следват няколко промивки с диетил етер и след това една промивка с ацетон. Имаше моите кристали бели, както се получи всичко. От друга страна, в този друг форум методът № 1, който използва активен въглен и нафта, ми даде някои от най-чистите свободни базови ефедрини, които някога съм виждал. Въпреки че сравняваните теоретични добиви са по-малки при метод № 1, по мое мнение си заслужава. Единственото нещо, което трябва да направите след това, е да го превърнете в HCl сол.
 

Nacho

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Измийте с нехлориран препарат за почистване на спирачни части. Няма да загубите псувнята, а тя ще отнеме и повечето от пълнителите и свързващите вещества.
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Стига да дестилирате с външна пара реакционната смес, всичко ще бъде наред и вашата луга е суха, без вода, докато не дестилирате с пара 2,към 1, съотношение на луга към псевдохимикал Nd не се притеснявайте за блокирането на лугата парата ще разгради всичко
 
Top