Всички/всичко, въпрос за AI

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Всички тестови изпълнения са работили добре, но увеличаването на мащаба с Ai "Sheet" е било странно. Първо, при голямото намаляване използвах магнитен метал и.не разбрах това до близо до края, ако рксн. Така че сега при повторното редуциране мисля, че избраният от мен "лист" е твърде дебел. Той е от метла/поле. Беше дебел, но успях да го разрежа с ножица. Реакцията протече много бавно, нагрявах до 45-60c в продължение на около 6 часа с интензивно разбъркване/въртене. Не изглеждаше, че прави много, може би много много бавно. С течение на времето и най-вече на 10-ия час беше добавен разтвор наoh и реакцията започна да се нагрява и се задържа на около 35-50с вече няколко часа.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
В някои случаи можем да използваме алуминиеви гранули, но това също отнема повече време.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ya Опитах с тигани за печене и се получи екзотермична реакция, която стигна до 65c, с импровизирано разбъркване чрез въртене на кофата през повечето време... Изглежда, че това не прави нищо, но изглежда, че всичко се смесва и може да се чуе All стържене заедно с.. Проблемът е, че имаше тонове нереагирал алуминий, използвайки изчисленията на осмиите, плюс 10% излишък. Мисля, че трябва да премина към фолио за тези 2-300 г намаления или да изрежа по-фино пайовете си, или може би да си взема добри стружки от CNC.

Фолиото най-вече изчезна след базифицирането, но idk дали това има значение. Lyk как става.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Трябва да използвате излишък от живачни соли във вода и да не го декантирате от реакцията, тогава алуминият ще реагира (но за дълго време). Опитайте.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Използвах излишен живак. Използвам осм метод чрез амалгамиране в метанол. Изчаках около 45-60 мин. и всичко беше сребристо, а метанолът имаше сив/сребрист вид. Използвах живачни изчисления на осми плюс излишък. Може би 1,5 пъти повече от препоръчаното от Осмий. Изглежда, че работи добре по външния вид на сместа Al, малки мехурчета и разтворът става сребрист/сив. Забелязах само няколко малки парченца от пай, които плават

При последната реакция сместа сама достигна 65 С в голям съд, ако беше с подходящ размер, може би щеше да достигне 70-75 С без охлаждане. Екзотермичната реакция продължи около 90 минути, след което постепенно температурите спаднаха... доведена до 55 С за още 4 часа... голямо количество Al пай пане остана над изчислението на осмия + 10 % излишък... все още остана твърде много Al. Мисля, че това се дължи главно на ужасната процедура на разбъркване... така че ще се погрижа за това. Осмият спомена няколко пъти колко е важно да има правилно разбъркване, особено за по-големи реакции.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Можете ли да разкажете повече за този метод?
 
Top