Амфосулфат или фосфат?

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Каква е действителната разлика между тези две соли? От изчисленията мога да заключа, че сулфатната форма би съдържала повече амфетамин на тегло и че фосфатната сол би трябвало да е по-лесно разтворима във вода, но има ли действителна разлика в макроскопичните свойства между тях? Какво ще кажете за хигроскопията? Наистина имам опит само със сулфатната форма, но по какъв начин крайният продукт ще се различава, ако е получен чрез добавяне на фосфорна киселина в последната стъпка?
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Бих се заинтересувал и от това
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Да, това е интересно и много добре написано, благодаря ви! Бях пропуснал това.

Уви, то не дава отговор на въпросите ми. Това е предимно изложение за енантиомерите, с кратко въведение за солните форми.
Така че въпросът ми остава: какви са важните разлики във физичните свойства между амфетамин сулфат и фосфат и как те влияят върху работата, съхранението и употребата?

И не, нямам предвид биоефектите. Всеки, който започне да дриблира за това, че те имат различни ефекти в организма, току-що е разкрил собствената си некомпетентност и ще бъде игнориран или евентуално осмян.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Температурата на топене на фосфата е по-ниска, той е по-взискателен към условията на дългосрочно съхранение.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Благодарим ви У! Но мога ли да попитам защо? По-хигроскопични ли са?
 
Top