Идея за метод за производство на Р2Р

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Първо трябва да ви кажа като отказ от отговорност: в момента не разполагам с никакво лабораторно оборудване или химикали, така че правя това, което мога, от гледането на много наука онлайн под формата на експерименти по органична химия и други подобни. След като казах това, ето какво следва:
Гледах видеоклип в YouTube, сега достъпен само в BitChute от Chemplayer, приличен канал, който до голяма степен инструктира noobies как да правят прекурсори. Той взел калциев хидроксид, пуснал бензоена и оцетна киселина, създавайки на място калциев бензоат и калциев ацетат, след което деструктивно дестилирал целия съд в предполагаем опит да получи фенил2пропанон, но получил ацетофенон (само чрез мирис) и пропиофенон. Някой друг повтори това и получи пропиофенон на не знам какво... тази вечер нещо ми се стори смешно: канелена киселина. Това е трансфенилпропанова киселина. Не може ли просто да се направи калциев цинамат или да се купи това, да се пусне в колба с калциев пропионат или ацетат (трябва да се играе с това) и не може ли така да се създаде кетонът, който толкова често се търси? Няма ли това да улесни нещата, ако съм прав? Това е удар в тъмното, но така се създават корени от растенията, така че се надявам нещо да поникне от това и хората да могат да кажат, че са опитали моя метод (това ще е денят!). Някой да ми каже. Дай Боже. Бъдете в безопасност.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, причината, поради която вероятно ще са необходими другите калциеви соли, а именно ацетат или пропионат (чувствам повече пропионат), е, че солта на канелената киселина qouod е първичен алкохолен еквивалент на кетона, известен още като алдехид, което не е точно това, което търсим. Мисълта ми е, че определен процент от канелата ще реагира с пропионат, за да се получи кетоновото производно фенилпропан2он, точно това, от което се нуждае лекарският асистент. Надявам се, че ще тествате това, когато ви е скучно, химици. Това не е за мащабно производство, а за улеснение на работата. Вероятно ще получите нечист продукт, включително алдехиди и несмесена киселинна сол. Калцият изглежда най-добрата перспектива за алкална земя, но могат да се използват и други. Това все пак е наука.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, причината, поради която евентуално ще са необходими другите калциеви соли, а именно ацетат или пропионат (чувствам повече пропионат), е, че солта на канелената киселина би била първичният алкохолен еквивалент на кетона, известен още като алдехид, ако само калциевият канелат бъде изпечен в колба с кръгло дъно (rb), което не е точно това, което търсим. My thinking is that a percentage of the cinnamate will react with propionate to yield the ketone derivative, phenylpropan2one, exactly what the physicians assistant needed. Надявам се, че ще тествате това, когато ви е скучно, химици. Това не е за мащабно производство, а за улеснение на работата. Вероятно ще получите нечист продукт, включващ алдехиди и несмесена киселинна сол, заедно с други кетони, включително дибензалацетон, вероятно. Калцият изглежда най-добрата перспектива за алкална земя, но могат да се използват и други. Това все пак е наука. Това е метод, който е бил изпитан или срещу който са проведени тестове.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Това е сол на фенилоцетната киселина (PPA), която при суха дестилация с ацетат дава P2P. И това е причината тя да бъде наблюдавана/незаконна.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Да, това го знам. Търся нови начини да подходим към един и същ продукт. Разбрах, че канелената киселина, макар и да НЕ е фенилоцетна киселина, Е фенилпропионова киселина, нещо, което може би с друга киселина, свързана с алкалноземен метал като калция, всъщност би довело до същия кетон. В момента не разполагам с експерименталния материал и не искам да предизвиквам вълнения в моята област, така че просто въведох това, което смятах, че може да работи. Отново, калциевият ацетат, когато се вари в кръглодънна колба, дестилира ацетон. Когато калциевият бензоат и ацетатът кипнат заедно, се получава пропиофенон. Тогава е логично, че ако калциевият цинамат и калциевият пропионат се сварят заедно, може би ще се получи фенилпропан2он. Не знам. Само се надявам. Би било хубаво, а и никъде по света не съм чул това да се оспорва директно.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
- За целта не се използват стъклени съдове, а консервна кутия за еднократна употреба, като за разтворители, и някакви метални водопроводни неща с резба за връзка с кондензатор, които могат да бъдат прикрепени чрез магията на тапите и тефлоновата лента.
- В литературата има нездравословна мания за калциеви соли в тази реакция. Това добре показва какво се случва, когато хората просто копират от другите, вместо да опитат сами. Калциевите соли са голяма глупост, тъй като образуват бетоноподобна смес, която прави невъзможно извличането на много продукти. Смес от натрий и черен железен оксид (магнетит), като оксидът е в излишък, за да образува солите на киселините, и се смесва МНОГО добре, мокро, като каша, иначе прахът от киселините и солите ще ви изяде очите. Първо. Добавете груба стоманена вълна в кутията. Напълнете суспензията. Загрейте, така че водата да се отдели и сега, когато изсъхне и стане твърд, няма да е един блок бетон, а поради оксида и стоманената вата и тъй като е бил мокър, ще има пукнатини, много от тях, което ще позволи на продукта ви да излезе.
- Да, по този начин могат да се направят по-ценни прекурсори, необходимите киселини не са толкова разпространени, но могат да се намерят. Материалът с Hex и този с Pent в името...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Когато казвате натрий, какво точно химично вещество имате предвид? Дали казвате натриев оксид? Същото е черният железен оксид, мога ли да получа кас от всеки?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Говоря за натриевата сол на карбоксилната киселина, например натриев бензоат, което е чудесно, тъй като го получавате евтино и не трябва да се чукате с доста разяждащата киселина ида кажем проприонова киселина, смесена мокра с излишен магнетит, загрейте я и тя реагира, за да образува желязна сол, и смесете тази мокра с бензоата, добавете още малко магнетит (колкото искате) и разбъркайте много добре. Използвайте тестомесачка или подобна кухненска машина. Резултатът зависи най-вече от това колко добре е било разбъркано. Може да се разтвори, да се добави груба стоманена вата (продава се за когато се пренареждат дървени подови настилки), така че да върви отдолу нагоре и да се изсипе н сместа, която сте направили. Желязото и медта се справят отлично при тези условия, така че можете да използвате стандартни фитинги за свързване към стъклен или меден кондензатор, които също могат да бъдат сглобени от стандартни водопроводни части.

Направете втора стена за кутията с разстояние от 1 до 2 см фолио до кутията, до мястото, където огъването отива към кондензатора, загрейте с газова горелка за къмпинг. Фолиото е като комин и задържа горещия въздух в контакт с кутията. Нагряването само отдолу ще даде нестандартни добиви.

Това е лесно и забавно.

Продуктът трябва да се дестилира отново.

След като приключите, изхвърлете кутията навън.
Ако използвате Ca-соли и стъклени съдове, бъдете готови да изхвърлите всичко. Опитите за почистване на това обикновено са безрезултатни.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Това отговори на въпроса ми. Имам още един, който дойде от по-новата ви публикация.

Изглежда, че човек се нуждае от две соли, една натриева и една желязна. Въпросът ми е как да определя коя от тях ми е необходима?

Например, за 4 метил пропиофенон, ще се използва p толуинова киселина (може да се поръча онлайн, сигурен съм), за да се получи натриев p толуат, а след това какво ще стане с другата сол? Изглежда, че трябва да смеся карбоксилна киселина с магнетиза, но каква карбоксилна киселина?

Объркан съм относно това какъв химикал ни е прикрепен към всяка сол, за да се получи определен химикал. В този случай 4 метилпропиофенон
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Бензоена киселина + пропионова киселина -> пропиофенон
От 4-метилбензоената киселина, известна още като р толуинова киселина, ще се получи 4-метилпропиофенон и двете могат да бъдат закупени. Няма причина това да не се получи, температурата на изгаряне на продукта е около 240 °C, така че тук няма проблем.

Но защо да го правите, когато можете да го купите?
Това е "Магнетит", името на смесения железен оксид. Можете да използвате калциевите соли железните соли или смесените натриеви железни соли. Калциевите и железните соли също ще свършат работа. Само натрий - не съм сигурен.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
За разлика от мнозина тук, аз не се интересувам от комерсиална химия, ако щете. Така че направата на 4 метил пропиофенон не е въпрос на загубено време или пари. Особено като се има предвид, че правната безопасност е по-важна.

Ако пакетът за 4 метил пропиофенон бъде спрян от митниците, колкото и малко вероятно да е това, много по-трудно е да се твърди, че не сте имали намерение да го използвате за производството на мефедрон, незаконен наркотик.

Поръчката на р толуинова киселина няма да е същата.
 
Top