Етленедиамин....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ще бъде ли това подходящ катализатор над метиламин HCL за реакцията на Хенри?
Разполагам с амониев ацетат, който е първият ми вариант, но съм наясно, че по този начин се нуждаете от повече нитрометан, който е труден за набавяне и скъп...

Моят човек, който може да получи всичко от Сигма-Алдридж (предимно), ми каза (когато закупих поръчка по поръчка на 40% w/w нитрометан:DCM - това обаче е нещо за доставка и експлозиви), забелязал, че питам за неговия метиламин HCL (честно казано, реших, че може да е полезен на някакъв етап, ако някога реша да се чукам с mdma или основно метилен-диокси съединения....one day. Аз съм колекционер на съединения - активни и неактивни, той ми каза: "Ако планираш да правиш реакция на Хенри, ние имаме етленедиамин - където нашият метиламин е HCL, така че предишният би бил по-добър катализатор".

Това има смисъл за мен - в момента имам 2,5-диметоксибензалдехид, но планирам да се сдобия с по-голямо количество 3,4,5-триметоксибза - така че ще ми трябва полуприличен запас от нитрометан, но ако мога да намаля количеството, това би било полезно!
Тъй като съм колекционер, реших да си взема малко от етленедиамина, докато все още е в наличност, изглежда, че метиламинът Hcl е съвсем стандартно в наличност.
Какво мислим ние?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Етилендиаминовият диацетат е един от най-добре потвърдените катализатори за кондензацията на 2,5-DMBA с MeNO2,
даващ добив на нитростирен над 90%, дори ако го приготвите in situ от диамин и суха оцетна киселина.
Така че изборът ви е правилен.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Yiiiiiiiis… this is what we like to hear (mwahahaha rubs hands as evil plan comes together) JK
НО това ми дава отделна възможност в сравнение с амониевия ацетат и GAA, при които според мен в крайна сметка се използва повече MeNO2 - който е скъп и досаден за получаване.
Готино - благодаря за отговора! V usefulһттр://....this е този, който беше на заден план, тъй като събирах малко 2,5-DMOBA - само малко количество - 50 г и дори малко LiAlH4, от който знам, че всички се опитват да се откажат и да преминат към борохидрид, но трябваше да го пробвам поне няколко пъти с LAH! Този нов доставчик е полезен lol
 
Top