Question Как мога безопасно да отглеждам някои гъби в дома си?

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Това е лесно, можете да намерите някои туу в youtube :

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Те не приемат много светлина, като компактната флуресцентна е много
Нуждаят се от малко обмен на свеж въздух, но не прекалено много, защото трябва да поддържате висока влажност. Над 80 %, но в идеалния случай между 85-95 %. Можете да пъхнете кутията в пълзящото пространство под къщата си без свеж въздух и без светлина и гъбите пак ще растат, ако ще и да са. Те просто ще бъдат много дълги с малки шапки.
Човек би могъл да напише книга за това как се отглеждат гъби, и мнозина са го правили. Аз самият съм написал няколко статии за едно национално списание. Ако имаш някакви конкретни въпроси, ще ти отговоря, но съм способен само на 10 абзаца на ден, максимум, така че ги разпредели. Или просто попитайте във форума, там няма много постове за отглеждане на гъби.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63

има и други торбички за отглеждане на гъби, но тази има 100% гаранция или връщане на парите ^_^
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
I
Ако живеете в зона на издръжливост 1-7, те ще растат навън под храстите ви. Можете да го направите по много начини. Можете да вземете един от тези комплекти и с маска и ръкавици да го смесите в торба със слама и кравешки пастети и след всяко промиване да добавяте 1-1,5 инча нова слама отгоре и когато мицелът достигне повърхността, той отново ще даде плод. Ако замръзне там, където живеете, Psilocybe cubensis конкретно няма да се върне сам, но има начини да го презимувате. Правил съм това в Илинойс и Охайо.
Живея в Средния Запад, район, който не е известен с изобилието си от магически гъби, но все още мога да събера достатъчно количество в природата, за да стигне на повечето хора за една година. Веднъж набрах 4 сухи унции за 2 часа. Беше в обществен парк и аз се потях, хвърляйки ги в чувал за храна толкова бързо, колкото успявах да ги събера.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Не се опитвайте да отглеждате гъби у дома, ще се взривите!
Само се шегувам... Вероятно е по-безопасно от пушенето на трева. Само не яжте нищо, което не е здравословно изглеждаща гъба.
Другата добра новина е, че в това няма нищо незаконно, докато действително не притежавате СУХИ гъби.
Аз използвам стария PF Tek, който можете да намерите на erowid.org. Буркани, тенджера под налягане, контейнери за смет и търпение.
Никога не се е случвало да се обърка нещо прекалено сериозно. Само един-два развалени буркана тук и там, защото не бях толкова чист, колкото можех да бъда, когато инжектирах бурканите.
За начинаещи това е доста добро начало. Доста е лесно да се направи, трудно е да се обърка, а резултатите са такива, каквито всички искаме.

Има ли нещо, което расте в диво състояние и не е капачка на свободата извън северозападното и югоизточното крайбрежие - или по-скоро в североизточната част / в Средния Запад ?
Вярвам, че по източното крайбрежие и извън него има ядлив вид аманитас. A. Muscaria var. Guessowii - някой някога е опитвал такива?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
В САЩ се срещат над 100 вида халюциногенни гъби. Те се разделят на около 5-6 рода;

Psilocybe - понастоящем съдържа само активни гъби. Те са преместили всичко, което не е активно, от Psilocybe

Panaeolus - съдържа активни и неактивни видове. Най-често се срещат в животновъдни полета, но понякога се срещат в новоположени тревни площи в жилищни проекти, а една група расте от тревна слама. Някои запазват родовото име Copelandia за силните видове на Panaeolus-.

Gymnooilus - обикновено от мъртви стоящи или паднали дървета. Предимно оранжеви по цялата си повърхност. Оранжева шапка, оранжево стъбло, оранжеви хриле, оранжеви спори. Понякога по-руси. Съществуват активни и неактивни видове, които често са трудни и загадъчни за разделяне. Навсякъде са горчиви и невкусни.

Conocybe има 2 вида, които са активни в САЩ. Те са малки и растат по тревни площи или горски етажи.

Pluteus има поне един активен вид в САЩ. По дървесината, бели - розови хриле. Свободна от стъблото кафеникава шапка. скъпи щитоносни гъби е общото наименование.

Има една халюциногенна гъба, която паразитира върху трупове на цикади.

Твърди се, че Inocybe има няколко активни вида, но други Inocybe sp. са отровни и разделянето им е трудно
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Не знаех, че има над 100... уау... къде са, лол?
Ловът/определянето на гъби би било чудесно умение, изглежда доста обезсърчително обаче. Не мисля, че някога ще се чувствам достатъчно уверена, за да мога безопасно да ги идентифицирам и консумирам сама. Струва ми се, че това е още едно занимание за цял живот, което само ще надраскам, ако изобщо се опитам да опитам.

Мисля, че халюциногенните се опитват да заметат под килима и да ги обозначат като отровни и какво ли още не, за да възпрат хората... поне повечето информация за идентифициране изглежда възприема този подход. Вероятно ще ми е по-интересно да мога да ги идентифицирам от гледна точка на оцеляването. Кои от тях биха се използвали като храна? Кои други нямат ядлива употреба? И т.н. Бих се радвал да имам някой като теб, с когото да си говорим за разходки в гората, за да може да ми помогне в училище. Може би някой ден ще проверя дали имам водач. Предполагам, че именно с това сте се занимавали някога?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
Халюциногенни растения, златен наръчник е доста добър. има някои излишни неща като трева, но също така има няколко растения, за които дори аз не знаех. сигурен съм, че има и други наръчници, но този е кратък, сладък и има снимки :D

наслаждавайте се!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Предполагам, че съм гледал гъби около 2 години в гората, преди да ям такава. Гъбите могат да бъдат групирани по различни начини и често пъти, ако можете да изясните рода, това е достатъчна информация, за да разберете дали можете да ги ядете. Много пъти една гъба не може да бъде надеждно идентифицирана до вид без ДНК последователност, но на гъбите така или иначе не им пука как ще ги наречете 🤷. За щастие има много гъби, които са отличителни и лесни за идентифициране, като например печурките или майтапите.
 
Top