Колко метиламин на кг кетон? клиентът настоява за 230 г

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Имам клиент, който настоява да направя за него партида, използвайки

230 г метиламин
1kg mdp2p
.75 живак

Това е изключено. Искам само да потвърдя с вас, преди да отговоря на клиента, че не мога да направя 230 g Methylamine HCl на 1 kg кетон.
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
може да отговори, но откъде ще се вземе живак?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Лесен достъп. Или купувате живачни накланящи се ключове от ebay или amazon, или ги поръчвате от полски химически компании. Наистина не е толкова трудно да се снабдите с живак.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Цинобърът също е добър източник на ОТ, продава се като пигмент или като минерали.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
И за да отговорите на въпроса: Мисля, че моларното съотношение между P2P и метиламин е 1:1.
Моларната маса на метиламина е 31 g
Моларната маса на P2P е 134 g
1000 g P2P = 7,46 mol
7,46 мола метиламин = 7,46 * 31 g = 231 g.

Вашият клиент има и мозък, и калкулатор. Но това зависи и от формата на метиламина. Чиста свободна база? Разтвор във вода? Хидрохлоридна сол? 230 g е за чистата молекула. Също така е по-добре да се използва лек излишък на метиламин.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Съжалявам, пропуснах, че вашият кетон е MDP2P. Той има молна маса 178 g. Така че един килограм би се равнявал на 5,62 mol. Което би означавало 174 грама метиламин.

Но вие сте написали и метиламин HCl, който има молна маса 67,5 g. Така че 5,62 mol от него ще бъдат 380 g.

Правилният отговор е следният: 1000 g.s на MDP2P + 380 G:s на метиламин сол. Да кажем 400, нали? Но преди реакцията трябва да се преобразува солта в свободна основа, нали?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Благодаря ви за това, не направих самите изчисления до момента на публикуването. Все пак получих различно число и разбрах, че метиламиновата ми маса е за базата.

Въпросът ми тук би трябвало да бъде мога ли да получа тази ефективност със стандартен Al/hg, като използвам метиламин HCL при атмосферно налягане? Базирах моя синтез на други синтези, като например осмиевия Al/hg, който очевидно изисква повече метиламин HCl.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Струва ми се странно, че не са включили количеството на Al, предполагам, че имат предвид редукцията на бора. Методите, които намерих онлайн за Al/hg с използване на метиламин HCl, използват по-големи количества метиламин, вкл. лабораторна редукция на бора. Имам чувството, че не мога да се справя с използването на 400 g на kg, освен ако не използвам съдове под налягане и/или друг катализатор като платина. Иска ми се да имам малко натриев борхидрид, който бих искал да изпробвам. Може би имам малко STAB.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Предполагам, че в повечето преписи се използва излишък от метиламин. Няма смисъл да се използва твърде малко, тъй като това ще намали добива. Не съм 100% сигурен, че моларното съотношение е 1:1, но като гледам реакцията, метиламинът е донор на азот и за всяка молекула mdp2p се прехвърля по един азот. Така че би трябвало да е 1:1. В повечето текстове, които прочетох, обаче се използва повече или по-малко съотношение 1:1.
Това: https: //www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/redamin.nabh4.html
Osmiums write-up призовава за моларно съотношение кетон:амин от 1:2. Не знам обаче защо.

Но защо при редукцията на бора се използва Hg? Мисля, че се подразбира амалгамата на алуминий. Което означава първо да се направи живачната сол.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, Струва си да вземете излишък 1:2 (поне 1:1,5) поради това, че метиламинът е много добре летлив и ще загубите част от MeNH3 по време на реакцията. Освен това почти винаги се препоръчва да се вземе нуклеофилен реагент по време на реакцията на добавяне в малък излишък, за да се подобри добивът.
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, според мен за всеки 1000 грама фенилацетон са необходими 1800 грама метиламин хидрохлорид. Разбира се, това е моят технически опит, придобит след дългогодишни изследвания и опит
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Моларните съотношения биха били приблизително 1000 г p2p към 500 г метиламин HCl, 1800 г изобщо няма смисъл. Ако това наистина е резултат от вашите ''изследвания и опит'', бих ви предложил да направите някои синтези, които отговарят повече на химическите ви умения, ацетоновият пероксид в килограмова скала изглежда подходящ imo.
 
Top