Търсих тук, но ми помогнете моларно съотношение реакция p2np желязо

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Използвах търсачката тук, но не мога да го намеря, това, което разбрах, е 1 mol p2np 3 mol iron
така че ще редуцирам 1 mol p2np 163gr, така че ми трябват 165 gr желязо и някакъв катализатор fecl.

но после намерих това:

Ако фенил-2-нитропропенът се редуцира с железен прах в кисела среда (като оцетна киселина или водна солна киселина), нитроалконът се редуцира до оксим, който след това се хидролизира от киселината до желания фенил-2-пропанон.
Фенил-2-нитропропен (10 g, 61 mmol) се разтваря в 75 ml HOAc и бавно се накапва в рефлуксираща суспензия от Fe на прах (32 g, 0,57 mol) в 140 ml HOAc.

Значи трябва да добавя 500 грама желязо за 1 mol p2np?

Току-що започнах да използвам hcl 30 и разтварям p2np в достатъчно количество ледников разтвор и добавям 170 грама желязо с hcl 30%.

Не съм имал висок добив, опитах по-дълго време на рефлукс и препоръчаните 1,5 часа от този човек.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Wholy shit is started steam distil, I did not see any yello oil.... so I swaped catching flask and added some toluene to the flask. water is clear and tolueen is yellow. water is neutral (ph) what might this shit be not enough iron powder ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
втора колба 5 мм слой бутилка 500 мл и всички smalll жълто масло джудже във водата и няколко на дъното, малки партиди никога не съм виждал това отива време на реакцията нагоре, когато скалата отива нагоре ? това не звучи логично
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
втора колба 5 мм слой бутилка 500 мл и всички smalll жълто масло джудже във водата и няколко на дъното, малки партиди никога не съм виждал това отива време на реакцията нагоре, когато скалата отива нагоре ? това не звучи логично
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
аз предполагам, че не съм логика, така че всичко е наред 3размяна на колби и почти 50/50 в слой странно като мен мир
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Добивът на бтв преди вакуум, дестилация с пара и все още не е измита колбата за варене.
така че имах 120 ml червеникаво р2р.
сега завърших дестилацията на формамида и червеникавия p2p, имам само снимка, предполагам, че е около 100 ml
 

Attachments

  • Z6pzIqQ0EA.jpg
    Z6pzIqQ0EA.jpg
    2.5 MB · Views: 202

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Не съм толкова добър @ добиви, но това масло е като вода с много слаба миризма обичам го. сега се надявам преди тази партида да се използва (от мен) да поръчам Nabh4 това е единственият начин да отида желязната бъркотия е гадна живакът е готина реакция, но токсичността е ебати. следващия път ще търся нещо на прах b
 

Attachments

  • anhOVcdsoJ.jpg
    anhOVcdsoJ.jpg
    2.3 MB · Views: 188

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
В каква форма е бил железният прах, като тънко натрошен?
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
използване на топкова мелница за прахово оформяне на желязо в продължение на 3-4 дни, което може да повлияе
 
Top