Изображенията, които публикувате в darkweb.

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Здравейте. имам още една проста тема.
Изображенията, които публикувате в darkweb, могат да ви застрашат, особено ако сте продавач (vendor)
Например, снимате лъскавите си неща, но може би не осъзнавате, че почти всеки телефон заснема дори не снимка, а МЕТАДАТА на устройството ви!
....
Търсех пример, който мога да ви докажа, но уебсайтовете, показващи метаданни, не показаха това, което искам. Но както и да е, полицията разполага с инструменти за криминалистика, с които може да търси устройството ви и още по-лошо - местоположението ви. (ако сте включили loc. serv. при правене на снимка), така че тази грешка може да ви струва пари за адвокати или свобода.

Не говоря глупости, когато бях "малко момче" точно по този начин ме заловиха. (Просто се сетих за това, докато качвах снимката, затова реших да споделя този опит с вас!)

Полицейските специалисти са ангажирани да следят трафика на наркотици в тъмната мрежа и опитват различни варианти, за да ни заловят. (Надявам се, че те все още не знаят за този форум)
(това последното нещо го знам от източник, т.е. бил съм на бира с IT полицай lol)
Бъдете в безопасност.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Нашият форум автоматично премахва метаданните, когато качвате снимка. Това е лесно за проверка. Направете снимка и проверете нейните метаданни, след това качете тази снимка във форума, изтеглете я обратно и отново проверете метаданните на изтегленото изображение.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Обичам форума на бб 💪🏻💚 Благодаря на администратора за най-добрия форум в историята 🙏🏻✨🌹
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Това е крайно необходимо. Уменията ви за програмиране са на нивото на Вселената.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Съществуват услуги, които ще премахнат тези данни. Мисля, че е възможно да го направите и сами
 
Top