Наистина ли това е толкова голям фалш? (АНА, Аз ли съм задникът?)

neuro

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2023
Messages
7
Reaction score
17
Points
3
Веднъж попитах един продавач, няма да назова кой или къде, колко от заместителя (и силен) на опиоида е в хапчетата, които произвеждат, преди да ги купя? Отговориха ми малко раздразнено с думите: "Как може да питате такова нещо, това няма нищо общо с извършването на сделки!" Бих си позволил да не се съглася.

Предистория:
Ами човекът продава няколко хапчета, наричайки ги да речем, Dilaudid 2mg, Dilaudid 4mg, Dilaudid 8mg пресовани хапчета, но рекламира, че в него няма дилаудид, а всъщност друг (силно мощен) опиоид, който няма да назовавам, за да запазя информацията за продавачите 100% възможно най-анонимна в момента, независимо дали са на този съвет или не.

Наистина ли това е такъв faux pas? Искам да кажа, по дяволите, не искаме ли всички да останем в безопасност и да не убием себе си или приятелите си, на които може да дадем тези хапчета? Как някой би могъл да има представа какво количество да вземе? Как мога да се доверя, че старателно смесвате активния опиоид и свързващото вещество и знаете процентното съотношение между чистото лекарство и свързващото вещество, за да кажете, че правите еквивалентност (това хапче има ###mg/mcg опиоид Y, което според таблиците за преобразуване на опиоиди е равно на Dilaudid 2mg, например).

ако не извършвате измама и продавате различни наименования на таблетките под различна самоличност, но все пак сте честни и казвате какво има в тях, тогава би трябвало да знаете приблизително какво е количеството на всяка таблеткаһттр://.... толкова ли е престъпление да попитам това?

Аз ли съм задникът?
 

Teko

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 21, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Мога да ви разкажа за, мора, етика, метаетика. Но ако просто искате хапче с алпразолам, всичко е наред. Ако той се ядосва на въпроса, то е защото знае, че прави нещо нередно и се опитва да избегне да каже, че стоката му е мръсна. Ако ви продаде нещо, за което не ви е казал какво е, това е измама, т.е. нещо нелегитимно, от етична гледна точка той влиза в перформативно противоречие, като продава нещо, за което не е казал, че продава, следователно е неморално. Всъщност продажбата на наркотици не е погрешна, тъй като не влиза в противоречие и всички злини на наркотиците са независими от нея, това е все едно да кажем, че трябва да забраним молива, защото може да убива, в допълнение към факта, че забраната на наркотиците носи на мафиите изключителна печалба, от която те могат да рискуват живота си и като нямат достъп до съд или обществена сигурност, трябва да наложат своето правосъдие и като неинтелектуални хора го правят погрешно
 

neuro

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2023
Messages
7
Reaction score
17
Points
3
Склонен съм да се съглася... В този случай човекът беше категоричен, че печатите за пресоване на хапчетата, ако се потърси, ще се каже, че са оксикодон, обаче той каза, че в тях определено НЕ е имало оксикодон. Въпреки това той не иска да каже колко от другия опиоид (който в този случай е бил доста по-силен) е бил в него... така че да, все още е неетично, ако питате мен. Изглежда, че човекът така или иначе измамва сега, след като известно време е бил легален. Типична еволюция. Така че предполагам, че съм избегнал два куршума, смъртоносно и финансово.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Не, не бих казал, че това сте вие. не бих си купил нищо, за което не се твърди, че съдържа това или онова твърдение. кой, по дяволите, иска да купи неизвестното, реактивът за тестване на наркотици ви отвежда само дотам. купуването на нещо от когото и да било изисква ангажимент по отношение на убеждението му, "това е това, което, по дяволите, е". може би това съм само аз
 
Top