Знаете ли какви химикали може да е рисковано да поръчате?

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Първо се извинявам, ако това е грешен раздел на форума, моля да преместите темата, ако не е там, където трябваше да публикувам.

Здравейте, как мога да разбера какво е безопасно да поръчам и какво може да повдигне вежди?
Търся информация по отношение на закупуването на химикали в ЕС от други европейски компании, но може би и от Китай Предполагам, че ще е трудно да се каже, без да се опорочи точно моята страна, но има ли някакви общи насоки на ЕС, които мога да разгледам и които най-вероятно ще се прилагат за мен в допълнение към може би някои местни правила, добавени към правилата на ЕС. Трябва ли да работя в химическа компания, за да знам тези насоки, или те са публично достъпни?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
518
Reaction score
239
Points
43
Мисля, че това е чудесен въпрос, който трябва да зададете
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
53
Reaction score
31
Points
18
Тук е написан целият законодателен. всяка държава има собствени правила, така че idk от коя държава сте така.

Това е доста голяма статия, но така или иначе има много химикали, които са опасни за работа във всяка страна от ЕС:
Първо: ефедрин, псевдоефедрин (да, защото е основен прекурсор на метамфетамин)
Също така: IPA, P2NP, хлори и много други неорганични химикали.
Метиламинът също би трябвало да е рисков, но наскоро видях, че се продава в чистата мрежа като нищо. (Allegro: biogo)

Експерти като g.patton трябва да отговорят скоро, те гледат теми като тази. те трябва да ви кажат повече.
 

Blammo

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 25, 2024
Messages
6
Reaction score
1
Points
1
Просто мисъл, не е точно правило или закон.

Погледнете желания химикал, да речем амфетамин, и намерете пряк прекурсор, да речем P2P. Търсите химикал или химикали, които биха направили P2P, да кажем този бензалдехид, в реакция, която можете да извършите.

Може да се наложи да се върнете по-назад и да проучите какво може да се използва за получаване на бензалдехид, както и реакциите, които можете да извършите в желания мащаб.

Това може да се използва практически за всичко.

За неща като разтворители, потърсете причината, поради която те биха били използвани, и я научете. Да речем, че поръчвате формалдехид, разберете защо се използва. Научете за това нещо, за да знаете правилните думи, които да кажете, ако ви попитат защо сте го поръчали.

Създаването на компании може да улесни живота понякога. Фирмите нямат нищо против да изпращат неща на фирми в сравнение с физическите лица. Човек, който поръчва много формалдехид, е странен, но фирма за таксидермия, която поръчва формалдехид, може дори да не предизвика любопитство.

Само някои мисли
 

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
@Blammo Чудесни насоки Ще потърся основателни причини да купувам всичко, за да имам разумно оправдание, ако някой ме попита.
@amphmnamii Страхотен списък. Ще направя търсене на всичко и ще разгледам и местното законодателство, преди да поръчам каквото и да било.
 

Leland

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 24, 2024
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
@miner21 Благодаря за добрите думи, надявам се да се науча и искам да питам и да проверявам нещата, преди да действам. Може би това ще помогне и на другите.
 
Top