Реакция на Локкарт VS Al/hg VS редукция на бора

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Пътят al/hg е доста прост и аз съм запознат с него. Редукцията с бора изглежда по-чиста, но какво да кажем за реакцията на Льокарт върху MDP2P с помощта на nmf. Реакцията на Льокарт звучи секси и изглежда си струва да се преследва, но защо ми беше по-трудно да я намеря и защо редукциите al/hg и boro са в лицето ми, когато има рекция на Льокарт? Знам, че йеилдите ще бъдат по-ниски, но този метод ми се струва по-подходящ за мен.
 
Last edited:

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
По какъв начин е по-подходящ? Ако здравето е от значение и цената не е проблем, защо да не е литиевоалуминиев хидрид?
Самият аз съм любопитен
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Лекарството е по-скоро популярен маршрут. Ако имате достъп до MDP2P и NMF, можем да го изпробваме. Достъп до реагентите - база при избора на маршрут. Какви реактиви можете да закупите, че маршрут и да изберете.
 
Last edited by a moderator:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ако все пак сте имали достъп до някой реактив. Какъв път бихте избрали. да кажем, че реагирате с 1-5 кг кетон наведнъж. Маршрутът на Льокарт просто звучи по-удобно, нали? за 5 кг синтез.


"нагрява се до 190°C (при 140°C H2O + мравчена киселина) за около 6 часа, докато
миризма на амоняк в колбата за събиране на газ. Без вакуум! Оставете да се охлади и
промийте с 350 л вода, за да се отървете от излишния NMF. Изтеглете 160 L масло и извлечете
останалата вода с 2 x 30 L DCM. Сварете този DCM при 60°C и 200 mm Hg.
Добавете 20 л допълнително масло към 160 л = 180 л."

Любопитно ми е какви съдове за реакция ще се използват за тази реакция, като се има предвид, че се загрява до 190 °С в продължение на 6 часа, може ли да се направи това в неръждаема стомана? Мислех си за някакви пластмасови 30-галови или 55-галови варели, само че не съм сигурен дали ще са доволни от 6 часа при 190c.
 
Last edited:
Top