Разтвор на метиламин от methylamine.HCl

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
При прочитането на процедурата за редукция на MDMA NaBH4 се казва, че трябва да се пусне метиламин газ през метанола.
Не мога ли вместо това да разтворя моя метиламин HCl в метанола, да добавя стехиометрично количество Noah (бавно), след което да премахна NaCl и водата по някакъв начин?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Да, можете да получите свободна от метиламин база in situ във вода.
 

kawaii

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 15, 2022
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
Скъпи приятелю, необходим ми е продуктът метиламин 40% разтвор в метанол. Мога ли да направя от метиламин hcl? Вярно ли е и ако да, как се извършва този процес? Какъв е процесът, чрез който метиламинът може да бъде въведен в молекула по най-лесния и бърз начин?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте, да. Можете да произведете метиламин от неговата хидрохлоридна сол чрез процес, описан тук:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/posts/4279/
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
и какъв ще е добрият начин да се отървем от солената вода в метанола?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Трябва да проведете реакцията във вода без алкохол.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
А дали солта изобщо ще повлияе на реакцията, ако е разтворена в метанола?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Няма никакво влияние върху реакцията. Можете да го оставите там.
 

Zarder

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2022
Messages
39
Reaction score
7
Points
8
Добре, благодаря за информацията. Ще направя запис на това, след като извърша синтеза.
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Можете да опитате да разтворите NaOH в метанол до насищане. След това вижте какво количество NaOH се е разтворило и изчислете количеството на метиламин.hcl. Добавете го към вашия метанол. Проблемът тук е, че е много малко вероятно да получите 40% по този метод. NaOH не е много разтворим в метанол. Освен това ще получите вода от реакцията между метиламиновата сол и алкала. За да се задържи повече метиламин, метанолът трябва да се охлади, но от друга страна, ако е студен, не може да се разтвори толкова много NaOH. Така че се опасявам, че имате само една възможност: да пуснете сух метиламин през сухия си метанол.


В Уикипедия се казва, че разтворимостта на NaOH в метанол е 238 г/л, т.е. около 6 мола. Това означава, че можете да добавите 6 mol метиламин hcl, което е 405 g. Това ще освободи 6 мола газ, който тежи 186 g. Така че в крайна сметка ще получите 186 g газ в 1 l метанол, което е далеч от 40 %.
 
Top