Озонолиза

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Здравейте,
Искам да играя litlle с окисление на пиперин, имам нужда от някои съвети за ориентация и опасност .
Виждам документи, в които се твърди, че от 1 g пиперин в ацетон с 5 % H2O чрез озонолиза се получават 500 mg пиперон с комерсиален генератор на озон 100 mg/h, отнема 8 часа. И след това се екстрахира с диетил етер, но диетил етерът не е разтворим в ацетон? или трябва, когато завърша реакцията, да се напълни с вода и да се екстрахира? или може би пипероналът може да се декантира

-Тази реакция е необходимо да се проведе в изключително студена баня?
Имам озонов генератор с капацитет 10 g/h и вход за О2, с по-голям озон като този, може ли да се разцепи много по-бързо? 1 г пиперин може да се разгради за 6 минути?
-Необходимо ли е да се хвърлят мехурчета в разтвора или само да се пусне газ в горната част на разтвора и да се разбърква?
- Може ли пиперонът да се разпадне, ако времето е твърде голямо

Благодаря
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Пълно разкритие Не съм се занимавал с това, така че може би някой експерт да потвърди, но ще вмъкна моите 2 форинта
Доколкото знам, окисленията са чувствителни към времето и температурата, предполагам, че ледената баня е необходима по тази причина.
Повече озон не означава непременно повече продукт или по-бързо, може да означава просто прекомерно окисляване на вашия продукт в по-окислено състояние.
Мисля, че ще трябва да го разпенвате.
Ако mdp2p е някаква индикация, тогава да, оставянето му на въздух и светлина ще го разгради.
Внасяте много модификации в съществуваща процедура, ако целта е някакъв mf продукт, следвайте възможно най-близко, ако целта е да се чукате и да разберете, тогава правете каквото и да е, но направете доклад, моля!
Опитайте се да го направите правилно с посочените условия или максимално близо до тях, тогава бих внесъл модификации, това има най-голям смисъл.
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Благодаря човек, виждам видео, че promt a озонолиза в друга молекула в youtube и химията използва екстремно студена баня и твърди, че може да се извършва -10 или -70 Целзий, и не мехурче, само минава в една врата газ на 3 врата колба, така че озонът само минава в горната част на разбъркване разтвор. Но да, може би балонът е по-бърз и ефективен. Искам да получа съвет, защото знам, че може да се стигне до експлозия с озона, разтворителя и температурата.

Връзка към видеото
 
Top