Пиперонал към MDP2NP (метанол без катализатор)

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Поздрави,

Това е първият ми пост, открих този нов метод и досега не съм виждал да е споделян много. Това изглежда като много по-лесен път.

>>>>>>>Start<<<<<<<<<

"15 g пиперонал се разтварят в 40 ml метанол при разбъркване в 250 ml колба на Ерленмайер. Когато целият пиперонал се разтвори, към разтвора се добавя 7,1 g нитроетан. Колбата е поставена в ледена/солена баня с магнитно разбъркване и когато температурата на разтвора е спаднала до 0°С, е добавен ледено студен разтвор на 4 g NaOH в 20 ml H2O с такава скорост, че температурата никога да не се повишава над 10°С. По време на това добавяне на дъното на колбата се образува бяла утайка, която се разбива със стъклена пръчка.

Разбъркването продължило още един час, като температурата на разтвора не се покачвала над 5°С, а в края на това време към разтвора били добавени 100 ml ледено студена H2O, което предизвикало още по-голямо образуване на бяла утайка.

Цялата суспензия се изсипва в 100 ml ледено студен разтвор на 2M HCl в 500 ml колба "Ерленмайер", която внимателно се завърта, и се наблюдава леко бълбукане и шумолене, като цветът на разтвора се променя от бял в син, зелен в жълт за по-малко от минута. Доста впечатляващо! Когато шумоленето утихна, разтворът отново беше поставен в ледена баня с магнитно разбъркване.

Когато температурата спадна до около 5 °C, разтворът беше бистър с жълти гранули от суров продукт на дъното. Гранулите се филтрират с изсмукване и се рекристализират от IPA. След изсушаване на въздуха, жълтоканелените кристали достигнаха добив от 65-70 % от теорията."

≥>>>>>>>>end<<<<<<<<<<


Моят въпрос към източника на тълпата тук-
Ако се замени молекулярното еквивалентно тегло на пиперонала с бензалдехида, ще се получи ли P2NP?

Метанолът е много лесен за набавяне и няма нужда от катализатор. Изглежда, че при тежки основни условия не е необходимо да се добавя катализатор, когато се използва пиперонал + нитроетан в метанол. След като се подкиселят, кристалите RM изглежда се разрушават без много повече усилия. Има няколко предимства, ако този начин работи и за други алдехиди.
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Опитах това днес с бензалдехид като възможен път към P2NP.

≥>>>>start<<<<<≤

В 80 ml метанол на ледена баня се разтварят 22 ml охладен Bza. Добавят се 15 ml нитроетан и се започва разбъркване. Бавно се добавят 8 g NaOH в 40 ml, за да се контролира температурата под 5 градуса. Разтворът се оцветява в силно жълто.

Все още няма следи от бяла утайка. Ще видим какво ще се случи. Ще продължа да разбърквам за 60 минути, след което ще изпия 200 ml H20. След това подкиселявам и виждам какво ще стане.

След 60 минути бяха добавени 200 ml ледено студена H20, която изглежда направи бяла утайка. Целият разтвор беше изхвърлен в 200ml ледено студен разтвор на 2M HCL. Появи се известно шумолене и температурата се повиши до 16. Нищо повече не се случи. След охлаждане до температура под 5 разтворът остава жълт и няма видими кристали. Ще филтрирам, ще видя какво е останало и след това ще оставя разтвора във фризера.

Останали са няколко бели частици. Сместа Rx така и не се избистри. Остана с текстурата на портокалов сок.

≥>>>>end<<<<≤

Единственият съмнителен реагент беше нитроетанът, тъй като не съм го дестилирал. Той наистина произвежда бял пламък, нещо, което съм виждал само от нитроетан или метан.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Аз лично не съм виждал този "маршрут" преди, но може би не разбирате нещо правилно. този синтез всъщност , използва катализатор, базата. някои неща, които не са първични амини, работят, като содата или вторичните амини, но те не работят добре и ви трябва куп време, за да ги оставите да реагират.Реакцията между нитроетан и бензалдехид протича дори само при смесването на двете вещества, но е силно обратима и изисква много време и топлина. второ, не разбирам смисъла на охлаждането до 5 С? Тази реакция се нуждае от топлина, доколкото знам, независимо от използвания разтворител, в крайна сметка това е една и съща реакция, поне в този случай, но може и да греша.
Има ли някаква причина да не се използва просто първичен амин + AcOH?
 

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Всъщност опитах това и с GABA като катализатор
 
Top