Перспективен синтетичен път за получаване на [ LSD ] - осъществим ли е?

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Нека да обсъдим един възможен път на синтез на L S D



Скъпи алхимици на дизайна, които практикувате стремеж към познание,
HfV80QGz3W



Пиша ви днес с почти трескав ентусиазъм, за да споделя една идея, която обсебващо ферментира в съзнанието ми от седмици. Вярвам, че съм зърнал възможен синтез за получаване на така известната молекула диетиламид на лизергиновата киселина.


Налага се да подложа тази теория на проверката на остри и любознателни умове като вашия, кой друг освен вас би могъл да разговаря по тази толкова вълнуваща тема? Само откровеният обмен и спокойната дискусия между съмишленици могат да шлифоват идеите и да ги доближават все повече до истината. Надявам се, че ще успеем да установим равноправен диалог, в който преобладават честното любопитство и готовността за промяна на гледната точка.


Знам, че много от вас посвещават безсънни часове на мисли като тази, която сега искам да изложа. Ето защо съм толкова уверен, че ще успеете да я прецените справедливо и да я усъвършенствате с ценните си наблюдения. Умолявам ви да ми помогнете да усъвършенствам тази интуиция, която ме е завладяла. Вярвам, че този разговор ще позволи на всички ни да напреднем в разбирането на сложните теми, които вълнуват интелектуалното ни любопитство, и да наситим духа си на ерудиция.

Изпращам ви най-топлите си поздрави и с нетърпение очаквам да започнем с вас един колкото вълнуващ, толкова и конструктивен разговор. Научните изследвания изискват съвместна упоритост. По-нататък ще видим механизма на реакцията, който вашият приятел е разработил с помощта на перо и хартия

View attachment DgRb7meqh8.jpg

Тук ще опишем образуването на ацетатен естер на лизергиновата киселина. Както виждаме, намираме се в присъствието на реакция на естерификация от типа на ацетилирането, която любопитно е, че в тази реакция няма алкохоли. Не съм извадил това предложение от джоба си, тази идея беше разработена и коментирана на глас от един доктор по органична химия. "След като изяснихме тази бездна, доста въпросителна, нека продължим." По-нататък ще видим портрета на механизма на реакцията на нуклеофилно заместване. Реакцията между ацетатен естер на лизергиновата киселина и диетиламин за образуване на LSD View attachment

View attachment yTOmtocFDl.jpg

По-специално, това е двумолекулно нуклеофилно заместване (SN2), което следва следните стъпки:

1. диетиламинът действа като нуклеофил и отдава двойка електрони, за да образува ковалентна връзка със sp3 въглеродния атом на ацетатната група.

2. Това води до едновременното разцепване на С-O връзката на ацетатната група.

3. Кислородът на ацетатната група напуска с електронната двойка, като образува ацетатен йон.

4. Същевременно въглеродът остава свързан с нуклеофила диетиламино чрез нова C-N връзка.

5. Механизмът е съгласуван, т.е. протича на една стъпка и без образуване на карбокатионни междинни продукти.

Следователно това е конкретно двумолекулно нуклеофилно заместване (SN2), при което диетиламинът действа като нуклеофил, заместващ ацетатната напускаща група върху sp3 въглерода на естера, като накрая се образува молекулата на LSD.

Очаквам вашите коментари. Правя това с приповдигнато настроение и с нетърпение очаквам да има повече хора, с които да разговарям за увлекателната органична химия.

Също така си направих труда да направя синтеза на диетиламин и още един, в който предполагам извличането на лизергиновата киселина. Очаквайте следващата публикация
.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Не искам да звучи грубо или обезкуражаващо, но на второто ви приложение, а също и в текста, е ясно, че имате предвид анхидрид на лизергинооцетната киселина, но в никакъв случай естер. Това е толкова различна по реактивност молекула, че никога не съм чувала някой да говори толкова сложно за науката сериозно (е, спомням си, че направих такава грешка, докато учех за бакалавърската си работа). По-добре това да се редактира заради теб, не мисля, че някой, който бърка тези две неща, трябва да звучи "да се приема сериозно" напредничаво, с механични детайли без никакви предварителни практически изпитания (не че ще се получи по мое честно мнение). Сега не съм експерт, но колкото и да се опитвам да не бъда неуместен, просто не мога да оставя това да бъде такова, каквото е. Експертите могат да оставят доста по-кисел коментар. Въпреки че механизмът изглежда правилен, се съмнявам, че е действително приложим, а и нямам представа за анхидридния или така наречения "естерен" метод на синтез.
 

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, HerrHaber, прочетох коментара ви и оценявам, че сте отделили време да прегледате и анализирате публикацията. Проучвах по-задълбочено някои пътища за синтез и осъзнах колко трудно може да бъде извличането на лизергинова киселина, независимо дали от семена на сутрешна слава, ергота или дори получаването на LSA от Stipa robusta, тъй като това е много трудоемък процес.

След като се получи лизергинова киселина, добавянето на диетиламин за получаване на LSD изглежда сравнително лесно. Обсъждал съм предложението си с лекари химици, които ме увериха, че то може да проработи. Предложих синтез на LSD, започващ от лизергинова киселина, при който първо се образува ацилхлорид с помощта на PCl3, PCl5 или SOCl2, а след това се добавя диетиламин за образуване на LSD. Според тези, с които се консултирах, този синтез изглежда правилен, но те ме предупредиха за трудностите при набавянето на прекурсорите за образуване на ацилхлорид, особено на тионилхлорид, който изглежда трудно се намира в Латинска Америка и също така е рисков поради своята токсичност.

В отговор предложих да го синтезирам самостоятелно, което предизвика известен смях и предупреждения за свързаните с това опасности. Това ме подтикна да предложа синтеза, който споделих в тази публикация, като взех предвид по-достъпни и рентабилни реагенти. Когато показах този нов маршрут, получих положителни отзиви и ми беше казано, че ако се продължи, това може да бъде много по-интересен и печеливш вариант.

Въпреки това това остава потенциален маршрут за синтез, който зависи от предизвикателството да се получи чиста лизергинова киселина, което е истинско препятствие въз основа на моите изследвания.

Благодаря ви за вниманието и очаквам с нетърпение да продължим тази интересна дискусия във форума!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Добър увод обаче...
 

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Благодарение на приятел
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Тионилхлоридът всъщност не е под ръка за нас в ЕС от Полша... но трябва да намерите подходящия човек, който да го маскира и успешно да го изпрати в чужбина в добре защитена ампула, всъщност POCl3 е това, което идеално искате, но ацилхлоридите са съставки за метода на старата школа и се съмнявам, че целта ви е експериментална археология. Просто прочетете за метода PyBOP, някакъв гений е приложил научните постижения на SPPS към LSD и цялата работа се извършва с разбъркване като 5 минути и половин час без нагряване, всичко това е изпълнимо за един ден с нещо, което мога да нарека висок добив... това е и това, което искам да направя, все пак станах химик заради първия си acid trip. Наздраве!
 
Top