Методи за производство на метамфетамин с псевдоефедрин?

RoBlanco

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Нуждая се от възможно най-лесния метод за приготвяне на малки-средни ампули, за предпочитане с помощта на псевдоефедрин.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Същият ли е D-метамфетаминът, който се получава от псевдоефедрин? Спомням си, че веднъж разгледах този въпрос и стигнах до това заключение. Те са изомери един на друг по групата -OH и тя се намалява при превръщането им в метамфетамин. Така че може ли да се използва някоя от двете и да се получи същият резултат?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Мисля, че ще се получи рацемична смес.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Те са изомери един на друг, но имат два стереоцентъра и този, с който се различават, е редуциран до Н, така че вече не действа като стереоцентър (има само 2 изомера на метамфетамина, а не 4 като ефедрина). В един момент бях обсебен от идеята да намеря отговор на този въпрос, просто от любопитство и изненадващо няма много информация в интернет. Повечето информация е недостоверна, защото е доклад на потребител и т.н.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Снимките ме накараха да разбера вижте по-долу. И беше логично в смисъл, че това са молекулите с по-изразено действие върху централната нервна система. Другите до изомери на ефедрина изобщо не са ефективни.
 

Attachments

  • c3an69buo8.jpg
    c3an69buo8.jpg
    75.5 KB · Views: 384
  • XdhPOq0Vlz.jpg
    XdhPOq0Vlz.jpg
    39.5 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Молекулите могат да променят оптичната си структура след реакция на редукция, за да получат по-енергийно стабилна форма. Мисля, че ще получите рацемичен разтвор на метамфетамин, както при другия начин на синтез по горната причина. Но това е само мое предположение като специалист по органична химия.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Може да се окаже, че единственият начин да разбера това е чрез експеримент, но за съжаление все още не съм достатъчно добър химик. Може би някой е опитвал това тук? Използвате ли поляриметър, за да проверите въртенето? Напр. след описанието ви на патента на Набенхауер?
 
Top