Чистота на метамфетамина с рефрактометър

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Здравейте, възможно ли е да се измери оптичната чистота на метамфетамин с рефрактометър?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Това е доста трудно по причина на тези въпроси:
  • 1. липса на данни
  • 2. нестабилен индекс на пречупване (зависи от температурата на пробата)
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Оптичните съединения имат едни и същи физични и химични свойства, като единствената разлика е в поляризацията на светлината. Тя не изглежда да се измерва с рефрактометър.

Всичко, от което се нуждаем, е поляриметър.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Всъщност вие частично грешите. Те могат да имат различна химична реактивност (взаимодействието на винената киселина с амфетамините е ярък пример), различно спин-спиново взаимодействие в молекулата в пространството (ЯМР анализ). За пречупването - прав сте, аз сгреших.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Когато винената киселина реагира с амфетамин, тя вече не е фотоактивно съединение, а се превръща в диастереомер. В природата на диастереомерите е заложено техните свойства да се различават едно от друго, но преди реакцията на рацемичния амфетамин той не показва химична и физична разлика.

При nmr анализа, доколкото ми е известно, изомерите не могат да бъдат разграничени заедно, но те са мезомери. Ако имате пример, дайте го.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Нямам пример, прочетете за Двуизмерна ядрено-магнитна резонансна спектроскопия, ако ви интересува.
Не знам какво имате предвид под фотоактивно съединение.
Разказах за химичните различия. Различната реактивност също е отчасти физична характеристика като спин-спиново взаимодействие на атомите в молекулата.

Не виждам причина да продължавам тази тема.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Не знам какво имате предвид под фотоактивно съединение.

Фотоактивно: Нямам предвид рацемично, написано е грешно
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Нямам пример, прочетете за Двуизмерна ядрено-магнитна резонансна спектроскопия, ако ви интересува.

Трябва да дадете пример, за да докажете твърдението си, както вече споменах, не можете да различите оптични изомери с nmr, двата изомера имат един и същ спин. Тези две съединения се различават само оптически.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Не виждам причина да продължаваме тази тема.

Да, не виждам причина да продължаваме дискусията, тя е безсмислена. Трябва да прочетете внимателно органичната химия
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Хей, това звучи доста обидно. Не е нужно да ти доказвам нищо, човече. Средата на този форум предполага приятелско общуване. Не е необходимо да бъдеш толкова груб и токсичен.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Съжалявам, че приехте думите ми по този начин, а още повече съжалявам, че ме блокирахте за един месец.
 

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Думите ми бяха само за повече помощ.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Така че може би това ще го изясни. Ако имате вещество декстро, то се върти по посока на часовниковата стрелка. А лево се върти обратно на часовниковата стрелка. Ако имате рацемична смес, която е 50/50. Не виждате хиралност, защото нетният продукт е 0°. Ако имате смес в съотношение 60/40, тя се върти надясно, но нямате представа колко би огънала светлината смес в съотношение 60/40, освен ако просто не сте измерили чист изомер при текущата температура, барометрично налягане и т.н.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Да, можете, 100% има индекс 1,503
 
Top