Question Пурпурната метамфетамин става зелена след нагряване...

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Приятелят ми вчера си купи лилав метамфетамин на прах, (да, сигурен съм, че е метамфетамин) и след като пушихме в тръба, тези петна от метамфетамин се превръщат с времето в зелени... Ефектите бяха доста изненадващи...
Но искам да знам от какви прекурсори е направен този метамфетамин. Не искам да правя лилав метамфетамин, но за мое любопитство някой експерт тук може да публикува отговор. Предварително ви благодаря за отделеното време;)
 

Attachments

  • MpAlreo1iT.png
    MpAlreo1iT.png
    2.4 MB · Views: 47
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Предполагам, че подобно на други металознания. P2P или ефедрин. Цветът е 99% вероятно е оцветител за храна.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ааа, добре, но как може да променя цвета си?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Излагане на въздействието на въздуха, температурно разлагане. Не съм сигурен.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Интересно е за слабия ми ум, че тези цветове ми напомнят за лакмусова хартия. Забелязал съм, че под ултравиолетова светлина метът блещука леко в розово, но когато се намокри, става зелен. Предполагам, че става дума за дисоциация, която се случва да изглежда почти точно като реакциите на киселинни соли/основи на лакмусовата хартия. Предполагам, че при дисоциацията метамфетаминът ще загуби Cl и ще се задържи на H. А депротонирането ще отнеме H+ и Cl-?
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Вчера попитах един стар производител на метамфетамини и той каза, че това вероятно е от HCl и cl във вода.
Но не обяснява защо това е променило цвета си след ~140C°
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
@HerrHaber Онзи ден се чудех на себе си, да речем, че имам малко кокаин hcl в малко вода. Това е кокаин +1
Предполагам, че сте запознат с конвенцията за +1. И така, дисоциираният ми кокаин също толкова чувствителна молекула ли е, колкото базовия кокаин, защото е загубил Cl-, или запазването на протона someho го предразполага?
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Така че по времето, когато всички хапчета се изтегляха само с вода, Western Family Histatabs правеше метамфетамин, който ставаше яркозелен, когато се счупеше обратно в пиупа. Това се дължеше на хистамините, които се пренасяха във водата. ЗАБЕЛЕЖКА: Актифед, изтеглен с вода, се напукваше обратно почти в синьо!!!
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Да! Това наистина се случи!
 
Top