Въпрос относно оптичната разделителна способност

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Първо: да, претърсих форума и прочетох темите за процедурата. Сега, като хипотеза, да кажем, че имате налични l и d изомери, с още един АХИРАЛЕН изомер... как този ахирален изомер ще повлияе на процеса/резултатите от резолюцията?
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Всеки може да се обърне към вас?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, за какво вещество говорите?
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Можем ли да кажем, че това е просто любопитство? Сценарий от типа "интересно ми е какво ще стане, ако..."?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Всяко вещество има собствен(и) хирален(и) център(и), следователно различен брой изомери.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Загрижени ли сте за "мезо" формата, като например в случая с винената киселина? Това е най-близкото нещо, до което мога да екстраполирам въпроса ви...
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
не искам да добавям подробности, защото независимо от форума винаги има гигантски спор и темата се отклоняваһттр://..... но като мисловен експеримент, ако имате рацемичен метамфетамин и n-изопропилбензиламин (ахирален), как би се отразило наличието на n-изо върху оптичната разделителна способност. Също така, две бързи страни, като се има предвид, че се готвя да разбера, независимоһттр://.... въпреки че е технически полярна, dcm е приемлив разтворител за конюгираната база? и има ли съотношение за количеството на винената киселина към свободната база? или всяко количество над ENOUGH е приемливо? Имам тези въпроси, след като вече около година и половина се опитвам да разбера това. и в интерес на истината съм много сигурен, че знам отговора.... , но не искам да повтарям грешките, направени по време на най-лошата в света (и моя първа) а/б екстракция (обяснявам, ако ме попитат), искам да изясня, преди да започна.... Внимавайте обаче, ако отговорите на един въпрос, вероятно ще започна да ви задавам всички въпроси, които някога съм имал по отношение на химията ...
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Добро утро, още не съм пил кафе... Мисля, че ти трябва комплект за моделиране с пръчка и топка, който да ти помогне да разбереш това сам
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Значи ми казвате да го разбера сам? И аз не знам как да използвам комплект за моделиране с пръчици и топчета, нито знам как това би ми помогнало. нямам образованието или ресурсите, но съм тук, за да се уча от хора, които знаят. така че без неуважение, но ако отговорът ви на моя въпрос е ""иди си играй с играчки"", моля, изобщо не ми губете времето с отговор. не съм глупав и имам желание да се уча. но не оценявам покровителствените отговори.

BTW, ако съм разбрал погрешно отговора ви, поднасям искрените си извинения.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Да разбереш сам е най-конструктивният начин да се учиш, въпросът ти е доста неясен за мен, така че се извинявам, че го хвърлих така. "Играчката" с пръчка и топка се използва с голям успех, когато сложността на въпроса, свързан с молекулярната структура, надхвърля пространствения образ, който можете да се справите да си представите, и е доста възпитателна, тъй като е изобретена на първо място. Тя може лесно да се импровизира и от пластелин или глина и клечки за зъби. По никакъв начин не съм искал да ви обидя. С най-добри пожелания!
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
И отново, моите най-искрени извинения за обидата. нямам време да науча всички основи, които ми трябват. съжалявам за това, но се готвя да основа около 35 г рацемична дрога и ако обичам да получа отговор на няколко въпроса, преди да отида да добавя лугатаһттр://.... и съм съгласен, че човек трябва да се ориентира сам, но тъй като съм доста разорен, наистина не искам отново да промивам по погрешка 130 долараһттр://.... (просто ме попитайте за първия а/б, който направих, ако наистина искате да чуете някоя глупостһттр://....)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Всички ние сме тук, за да ви помогнем, ако се окаже, че нещата между нас двамата са започнали накриво, обещавам, че тук има по-компетентни хора, които да ви помогнат. Сега, преди да знам какво точно имате предвид, мога да обещая, че повечето реакционни смеси, които показват признаци на неуспех, всъщност могат да бъдат възстановени в по-малка от желаната степен. Начинът на химика е да извърши в малък мащаб това, което вие искате да направите в подготвителен мащаб, така че епруветката е първата, въпреки че можете да приемете, че изолирането на продукта не е действителната цел, така че трябва да инвестирате само количество, което можете да си позволите да загубите в замяна на получените знания по отношение на поведението на реагентите. Разделянето на хирални молекули не е подходящо за начинаещи и мисля, че не съм единственият с това мнение. Имах своя добър дял от разочарованията от този вид работа, така че избягвам да бъда нито задникът, който ви насърчава, нито този, който ви обезкуражава. Моля, измислете ясен процедурен запис (да, това отново е педагогът в мен) и обещавам да го обсъдя подробно с вас. Извършването на няколко теоретични усилия е конструктивна практика, която ще се материализира в един по-професионален вие, който ще получи по-високи добиви и ще изкара продукта от всякаква кафява слуз в някакъв момент в бъдещето.
Дай Боже късмет и на добър час!
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
.....i ще записва усилията на вечерите с надеждата да открие грешките ми в ретроспекция, но времето не е на моя страна с това конкретно усилие. благодаря ви още веднъж за отделеното време.
 
Top