Тестване на Safrole и NABH4

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
Добре, здрасти, момчета, отдавна не сме се виждали, разбира се, липсвахте ми всички, просто бях зает със заговори и интриги, знаете, майсторене на неща...

И така, имам два проблема и не знам дали просто съм толкова претоварен, че не мога сам да намеря прилично решение за тях ИЛИ тези области са напълно нови за мен, така че може би дори не знам КЪДЕ да ги търся..

Както и да е, ето го:

1. SAFROLE, дестилиран фракционно от растително масло
Фракциите дойдоха някъде около 232-236С и се комбинираха, обаче не присъства силната миризма, с която съм свикнал, за съжаление. Изглежда прозрачно масло, с лек жълт оттенък, бях много внимателен да дестилирам фракционно всичко останало, за да не се разпадне.
Знам за замразяването на сафрола до -12С (благодаря на erowid), обаче в момента не разполагам с фризер, за да видя какви кристали започват да се разбиват, има ли някакви химически тестове, които могат да ми дадат категоричен отговор дали това, което имам, е действително сафрол, без да го изследвам чрез GC, освен температурата на кипене?

2. NABH4, почти съм сигурен, че просто съм бил измамен за килограм, или това, или изведнъж съм забравил как да го използвам, след като вече съм го използвал много пъти. Той просто не работи. Възможно е да се е разградил, тъй като изглежда, че продавачът е позволил на водата да се свърже силно със съединението? Ако е така, как бих проверил чистотата на натриевия борохидрид?

Благодаря и на хората, които ми дадат нужните отговори, ще избера най-добрите и ще се предложа като посредник, ако някога имат нужда от нещо, мога да им го намеря евтино и мога да го изпратя навсякъде в рамките на ЕС. Вече имам достъп до някои огромни доставчици на химикали, скоро ще започна свой собствен склад за химикали, така че ми помогнете и аз ще ви помогна, ако искате.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
1. Плътност, може би?
2. тук не мога да коментирам, освен факта, че съм чувал, че някои продавачи от Китай могат да бъдат ударени или пропуснати със свежестта на хидробората. има 400С температура на топене, можете да измерите, ако сте оборудвани.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
борохидридът (както и всеки друг хидрид) е чувствителен към влагата и намокрянето му би ме разстроило напълно, тъй като не може да се представи никъде така, както очаквам...
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Здравейте, Локиһттрѕ://.........Мам подобен проблем, при който не съм сигурен дали е купена глупост Сасафрас от интернет (за пореден път). Намирал ли си някога лаборатория, в която да изпратиш нещата за истинско професионално тестване?
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
А, така че за всички, които имат подобни проблеми в бъдеще, в крайна сметка се консултирах с действителна фирма, която извърши за мен анализ на качеството на NaBH4. Ако все пак вашият NaBH4 ви се струва странен, това може да се дължи на това, че някои продавачи са добавили към него друг химикал, за да го направят по-стабилен (това ми избяга сега, ако си спомня, ще се върна и ще ви кажа точно какво, може би някъде съм го отбелязал).

Маслото от сасафрас @2-79-790125 всъщност беше поставено на висок рафт и забравено, след като Локи си партнираше с една много мила дама на име Джени. Джени е най-добрата тапа, която Локи някога е намирал, не само, че понякога са имали хубави разговори, но Джени не се занимава с глупости с маслата, тя изпраща глицидат на Локи на килограм на много добри цени! Loki също така се отказа от доставчика си на NaBH4, тъй като беше по-евтин от Джени и никога не се е подвеждал. Локи обаче винаги използва сметката на приятелите си и се уверява, че работи с Джени чрез ескроу, от който Джени никога не се е оплаквала, но разбира се, Локи не е пич, така че освобождава парите, след като продуктът се приземи и той не се суети (пшшш, така или иначе няма за какво да се суети!).

Така или иначе, маслото от сасафрас беше отложено за по-късен проект, ако някога се захвана с него. Това е шибана работа, а гадостта мирише наистина лошо. Ако можеш да си купиш глицидат от сексапилната, умна и услужлива Джени, тогава защо Локи ще си губи времето с някакво гадно миришещо масло, което евентуално може да не съдържа никакъв сафрол? Чрез замразяване Локи успя да изолира някаква бяла субстанция, обаче Локи така и не потвърди какво точно е това.

Ако някой има опит с изолирането на сафрол от маслата, би било добре да даде ръководство. Всъщност Локи нарочно беше неясен, но това, с което разполага и експериментира, е камфорово масло. Сега Локи е на топка благодарение на Джени, така че има лабораторен фризер, който става на -40С, ако някога има време да се чука, ще се опита да замрази отново това масло... може би.

За всички, които се чудят от кого да купят, спрете да сърфирате в Алибаба и се свържете с ВЕЛИКАТА ДЖЕНИ.
Това е Джени за всеки, който е любопитен - @blacklist. Локи й е обещал многобройни прегледи и гадости, но е мързеливо копеле, надява се, че като влезе в системата след толкова време, може да компенсира доставчика си с този пост. Джени, благодаря ти, че винаги си работила с мен! Ако разберете кой е този, изпратете ми съобщение, скоро планирам поръчка, така че с удоволствие ще се чуя с вас!
Определено мога да препоръчам тези продукти от Джени;
2b4m
nabh4
pmk глицидат
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Локи, имаш ли нещо против да споделиш твоята рецепта за използване на PMK глицидат?
 
Top