Question Стъпка по стъпка химичен синтез на 2-CB (CAS: 66142-81-2)

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Бих искал да знам какъв е пълният химичен синтез стъпка по стъпка на 2-СВ, благодаря на всички!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
В случай че работите по метода на химиците и използвате тънкослойна хроматография, за да проверявате хода на реакцията. Ще ви е необходим много малък набор от проби с изходния алдехид (с който разполагате) и стирена, както и 2CHxHCl и крайния продукт. Имам малко количество стирен, което мога да запазя, както и малко 2CH x HCl, само милиграми са достатъчни, продуктът не съм го получил, а и е незаконен, така че няма да го изпращам. Обикновено се прави TLC проба от реакционната смес заедно със съставките (2CH), които трябва да се превърнат в продукта, който се появява на плаката, като се усилва. Ако върху пробата от сместа се появят нови и многобройни петна (тази е обработена, тъй като е обработка на смес в микромащаб като епендорфска епруветка), това е доста лоша новина и тъй като тя е образувала повече съединения от продукта, трябва да спрете и да се опитате да пречистите продукта за проба, която ви е необходима за сравнение. Или може би ще имате късмет и ще ми направите П.М. и ще ви предоставя отличен препарат за стирен, който искам да публикувам като нишка. Потвърждението от другите е ценно. Така или иначе може да се направи евтино, лесно, бързо, с висок добив в сравнение с повечето процедури (Хенри работи добре)... въпросът е, че е супер просто за изпълнение. И се прави без фантастични химикали.
 
Top