Поредицата "Лекарствен туризъм": 1. Варанаси, Индия [Снимки на места, сцени и култури, свързани с наркотиците]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Определени части на света са свързани с настоящата или историческата употреба на един или повече психоактивни наркотици. През повече от 12-те години, които прекарах в писане на Библията за употребяващите наркотици, ги издирвах, като в крайна сметка посетих 33 държави и направих хиляди снимки, свързани с наркотиците.

Наскоро започнах да ги организирам правилно и реших, че може да представлява интерес, ако публикувам избрани от тях тук. Тази публикация представя някои от тези, които направих при посещението си във Варанаси.

Моля, имайте предвид, че при посещение на която и да е територия, ако решите да употребявате някакво психоактивно вещество, е жизненоважно да извършите собствено проучване по отношение на законността и правоприлагането. Не се подлагайте на удари в чужбина. На вниманието на правоприлагащите органи: нищо от тази публикация не представлява признание, че съм нарушил закона на което и да е място или по което и да е време.

VARANASI
Варанаси е забележителна дестинация. Много ми хареса да се разхождам из оживения град и по бреговете на Ганг, но най-важното (или може би най-слабото) беше денят, в който реших да опитам легендарната канабисова напитка бханг ласи. Можете да прочетете за това в самата книга, но снимките по-долу илюстрират как трябва да е изглеждало за всеки, който не е бил напълно извън дървото си.

По пътя към извора просто следвах тълпата, за да стигна до Гатс, а след това завих надясно.

Mg1tsP9N6a


Магазинът "Зелено ласи" беше един от трите диспансера, които ми бяха препоръчани, преди да пътувам. Беше лесно да го намеря с любезното съдействие на няколко хипи изглеждащи момчета с Google Maps на телефоните си. Харесва ми, че собственикът на магазина тук е влязъл в духа на събитието.
UWwHeUISGi


Въпреки че помолих за бханг ласи лайт, той явно не се чу. Моето не особено сдържано представяне очевидно надделя над думите ми.

2EWFt1LXyR


Долни части нагоре! За съжаление обаче той ме отнесе.
DENRXdc01z


След около час бях претоварен и трябваше да избягам от тази лудница, затова се върнах обратно до Гатс, край реката.

SzjGE1I7VU


В търсене на уединение седнах до традиционна погребална церемонияһттр://.... ОМГ, те изгарят истински тела! Да, вече се бяха промъкнали параноята и тревогата. Трябваше да се оттегля в хотела си.

91njyF7OmL

Но половин час на задната седалка на тук-тук в това състояние, по безумните индийски пътища, го превърна в пътуване от ада. Беше върховно вълнуващо пътуване, но не по приятен начин. На всичкото отгоре устата ми беше толкова пресъхнала, че едва можех да говоря. За щастие, на следващия ден вече бях напълно здрав.

Bf6d7UQEzx

И така, преминах към бетела (стимулант), който се предлагаше тук-там из центъра на града.

3DQOngsxMG


Това е още един вид, при който самодоволството може да ви ухапе. Той може да предизвика чисто усещане за стимулация, но също така, особено когато е смесен с някакъв вид тютюн, може да донесе доста неприятно и интензивно усещане (отново вижте книгата за подробности).

TS6ZntFXMQ

Опушеният слон: какъвто го срещнах по време на една спокойна разходка нагоре по реката в последния ми ден.

P6CS8mdtxH

Една разходка с лодка по реката, за да се върна на планетата Земя, изглеждаше добра идея.

ND1ItkeXcN


Вървях с километри, но винаги беше интересно - дума, която не успява да отдаде дължимото.

DyKuc2UEOn


Всъщност това е Шива, индуисткото божество, консумиращо канабис. Именно тази връзка е дала възможност да възникне настоящата ситуация по отношение на тревата (бханг ласи).

WHmrYzSRcg


Попаднах и на реклама на един от другите диспансери за бханг - The Blue Lassi Shop.

Fso9xK7y8X


И ето го.

F65zAN1HT8


Нямам представа защо стените бяха покрити с такива снимки. Вероятно са на вкаменени клиенти. :)

TusCjTHz0Z

И накрая, да, посещението на Варанаси е страхотно преживяване. Ако имате възможност да отидете там, възползвайте се от нея.

Jjo9TWkDq4


НАКРАЯ И НЕ НА ПОСЛЕДНО МЯСТО: ОСТАНЕТЕ В БЕЗОПАСНОСТ
Каквито и да са обстоятелствата на вашето пътуване, не пренебрегвайте преценката, безопасността или използването на процеса за намаляване на вредите. За повече информация се обърнете към Библията на употребяващите наркотици. Можете да изтеглите безплатно копие на PDF версията от следната страница: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Надявам се, че е добре да го публикувам тук, но моля, уведомете ме, ако не е (например ако е твърде тежко за зареждане и т.н.). Успях да намаля размера на снимките до 1600px и доста под 1mb всяка, но очевидно са доста. През следващите месеци ще публикувам цялата серия, ако няма проблеми.

И накрая, надявам се да представлява интерес.
 
Top