Tor и JavaScript

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
За мен стартирането на сайта на BB чрез Tor е тромаво и разочароващо. Падащите менюта не се появяват, не мога да видя съобщенията си. Прибягнах до стандартна VPN услуга и Firefox. Знае ли някой как да се активира JavaScript в Tor; и колко точно лоша идея е това от гледна точка на OpSec в сравнение с простото използване на VPN/Firefox?
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Включването/изключването трябва да е в настройките за сигурност на tor. Има 3, като някои сайтове като dred ще ви дадат предупреждение, ако настройката е зададена с включена java. Използвам tails os, обикновено работи гладко, особено след последните актуализации на сайта
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Кажете ми кои от последните 20 арестувани даркнет пазари или форуми бяха затворени заради JS? Или ми кажете кой за последен път е бил деанонимизиран в браузъра tor само заради активиран JS? Може би е време да започнем да живеем с настоящите технологии, използвайки браузъра tor, и тогава нашата общност ще се разрасне по-бързоһттр://....
Иначе tor няма да стане масово популярен за закупуване на психоактивни вещества само защото използването на интернет без JS е неудобно. Моля, обърнете внимание, че JS е разрешен по подразбиране в браузъра tor.

Нашият сайт не използва никакви опасни скриптове, нямаме JS в Google и т.н. Когато разработчиците на браузъра tor или Сноудън казват, че е необходимо да се деактивира JS в браузъра tor, защото е по-безопасно, те са прави. Но в сегашните реалности тази препоръка е необходима за ситуации, когато например общувате с някого чрез сайтове, които използват скриптове на Google, например. Тогава чрез деактивиране на JS браузърът няма да изпълнява скриптове на Google. Това ще ви осигури по-голяма анонимност в ситуация, в която предавате военни тайни на САЩ на журналисти. Но нека си дадем сметка, че технологиите са напреднали много и да живеете без JS в интернет сега е огромна крачка назад.
 
Last edited:

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Така че Tor с включен JS в настройките вероятно е подходящ за форума. Може би други сайтове, с които не сте запознати или на които нямате доверие, могат да бъдат основателни причини да го изключите. Или както каза Хайзенбург Dread (защото този глупав изскачащ прозорец няма да ви остави на мира, докато не бъде деактивиран. )
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Добре, приятели, тогава Тор е за мен. И така, това, от което се нуждая след това, е най-идиотската инструкция стъпка по стъпка, създавана някога, за да може и пълен кретен да активира JS в браузъра Tor. Срам ме е да кажа колко време съм прекарал в опити да направя това сам и все още не съм го разбрал.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
В адресната лента напишете и проследете връзка по следния начин:
Код
about:preferences#privacy
След това изберете опцията "стандартен"
Готово
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
2lmdn08ZoX
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Добре, направих, както беше предложено. Вече потвърдих "Ниво на сигурност" = "Стандартно". При влизане в сайта на лука чрез Tor все още има банер на сайта на BB, който заявява, че JavaScript е изключен и че не може да се гледат видеоклипове. И наистина, не мога да гледам видеоклипове. кажете ми дали трябва да направя нещо друго, ако използвам Tor за сайта на BB. Както винаги, благодаря ви за любезната и търпелива помощ.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Опитайте да преинсталирате браузъра си.
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
Изтриването на браузъра Tor, след което повторното му инсталиране свърши работа. Вече няма банер с изключен JS. Сега тук се готви с Crisco.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Idk дали това ще го направи, но променете на стандартна безопасност в настройките на браузъра и след това рестартирайте tor. Ако това не помогне, върнете се и вижте дали настройките ви все още са избрани като стандартна безопасност
 
Top