Използване на сух лед директно като механизъм за охлаждане на реакцията с NaBH4?

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Здравейте, въпросът ми е във връзка с редуцирането на MDP2P до MDMA и P2P до meth с NaBH4... вместо да се използва реактор с кожух или ледена вана за охлаждане на реакцията под 20 градуса по време на добавянето на NaBH4, възможно ли е да се използва сух лед, пуснат в реакцията С цел охлаждане на реакционната смес с по-бърза скорост и това би могло да бъде мащабируемо.

Очевидно е, че реакцията не трябва да съдържа вода, така че не можете да използвате кубчета лед.
Не съм сигурен обаче дали частта от въглеродния диоксид, която може да се разтвори в метанола, няма да реагира, за да затрудни реакцията.

Предполагам, че въглеродният двуокис ще образува слаба киселина, а метиламинът е основа, така че там ще протече реакция... но ако добавите само след образуването на имина, ще се получи ли тогава? Имайки предвид, че под ръка има сушилни агенти, които можем да добавим, но има ли други вредни реакции, които могат да настъпят? Или това е добра идея за изпробване?

Може ли някой, който има познания по химия, да ми помогне по този въпрос.

Благодаря

cmc
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Не мога да си представя защо бихте искали да направите това. Не съм мислил дълго за това, но каст шансът го изключва за мен. обикновеният лед и ацетон се получава-10c, а ледът и натриевият хлорид се получават -30c за много по-евтино,
 

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Благодаря, човече! Оценявам отговора. Звучи добре, никога не съм обмислял ледена баня със солена вода, винаги съм използвал само обикновена вода + лед. Благодаря!
 
Top