Какви реактиви мога да използвам вместо диетилов етер?

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Здравейте, аз съм начинаещ преводач.

6. Необработената свободна база на MDMA се екстрахира от алкалния разтвор с диетилов етер (или петролен етер) 2 x 50 ml. Етерният екстракт със свободна база на MDMA се изсушава над MgSO4.

от стъпка 6
Какви реагенти мога да използвам вместо диетилов етер?

Благодаря ви много за отговора. с уважение
 

ymaaah

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
156
Reaction score
51
Points
28
Можете да използвате етилов ацетат, който е по-безопасен от диетиловия етер
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Етилацетатът частично хидролизира в контакт с алкали, той не е добър за извличане на фребази.
@bitcoinup2020 можете да замените с всеки неполярен (не се смесва с вода) разтворител, популярни варианти са: петролен етер (известен още като нафта, белтък), толуол, ксилол, хексан, дихлорметан или при липса на някой от тях може да се използва дори бензин от помпата, който е бил промит с разтвор на NaOH, последван от промивка с H2SO4.
 
View previous replies…

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Мога ли да използвам дихлорметан За да се извлече количеството според стъпките, можете ли да ми кажете? дихлорметан 2 х 50 мл
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Здравейте господа,

Имам този петрол от газовата станция, с която отопляват къщи или ферми. Някъде четох, че може просто да се направи фракционна дестилация и при 20-60 градуса резултатът да е етер?

Не съм химик и преди да издухам себе си и половината аспиратор във въздуха, си помислих, че може би е по-добре да се провери, да се провери, да се провери... Сега използвах разредител (нещо за боя)... но тъй като имам този петрол, искам да направя нещо с него...?

Благодаря!
BB
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Да, това е петролен етер, наистина можете да го дестилирате фракционно или просто да го пречистите, за да отстраните маслата и добавките, и да го използвате в същия вид
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
Благодаря за бързата и полезна информация. оценявам я!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ако желаете истински етер (в строгата химическа терминология петролният етер е смес от алкани, най-вероятно хексани), лесни за набавяне и с доста еквивалентно поведение са МТБЕ (метил-тербутилов етер) и диизопропилов етер, чиито температури на кипене обаче са по-високи, но това само ги прави по-безопасни за употреба от диетиловия етер (известен общо като етер). Постът по-горе е действително полезен, само се пазете от белия спирт, толуола и ксилена, които имат температури на кипене над 100С, така че могат да усложнят процедурите по изпаряване при липса на ротационен изпарител. Ако използвате етилов ацетат, никога не екстрахирайте с него силно киселинни или алкални разтвори и дори ако рН не е екстремно (5,5-8,5), просто действайте бързо. Знам, че е безопасно да се екстрахира с етилов ацетат 5MeOTryptamine, който освободих от хидрохлорида, но с K/Na карбонат като основа вместо хидроксид. Тъй като AcOEt е естер, той лесно се хидролизира обратно до киселината и алкохола, от които е получен, ако рН е твърде високо или твърде ниско (оцетна киселина и етанол в този случай, и двете ще направят каша, която ще разрешите само с подходящ разтворител, който е нечувствителен към рН). Ако все пак сте забъркали каша и няма разделяне, не бъдете глупаци и не изхвърляйте всичко, тук има много от нас, които ще ви помогнат. Много начинаещи просто се ядосват и изхвърлят сместа си, която всъщност може да бъде спасена с ценното късче липсваща информация.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
От моя страна е образователно да ви помоля да предоставите приблизителното рН на вашия екстрактив (разтвор, който ще се екстрахира) и точките на кипене на горепосочените разтворители от всички, а не само от мен. Мислете за това като за изключително важно упражнение, като търсите тези данни, за да научите съответните уроци.
 
View previous replies…

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Мога ли да използвам дихлорметан За да се извлече количеството според стъпките, можете ли да ми кажете? дихлорметан 2 х 50 мл
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Да, отговорът е верен! DCM има ниска точка на кипене и не се запалва, като по този начин лесно се изпарява (причинява замайване и е донякъде токсичен), но не забравяйте, че халогенираните разтворители почти винаги образуват долния слой и не трябва да се разклащат старателно със силни разтвори на алкаин, освен ако не искате да чакате с дни или да отидете да вземете вибриращ вибратор и да приключите за 12 часа. Трябва да направите екстракция от 3х50 ml или 1х75 и 2х35mL с по-скоро с по-мек контакт. Не е съвместима с изваряване на сол и промиване със саламура, най-добре е да се изсуши с анх. Mg SO4.
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Много ви благодаря Имам по-голям стимул да направя това. Благодаря ви много с уважение
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
Ако искам да мащабирам до 100 пъти този метод, трябва да използвам DCM Това ли е количеството с размер 50ML*100 пъти = 5000ML?
 

bitcoinup2020

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 12, 2023
Messages
58
Reaction score
16
Points
8
от стъпка 6
Ако искам да променя размера на числото х100 от стъпка 6, трябва да използвам разтвор х100. по размер също?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Обемът обикновено е
 
Top