Откъде да си набавя d-винена киселина?

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Здравейте. Някой може ли да ми каже откъде мога да получа d-винена киселина в ЕС? Казаха, че не е необходимо да се купува това скъпо нещо от доставчиците на химикали... Казаха също, че може да се намери и в супермаркетите и т.н.? Но това ли е d- jsomer ?

С уважение
 

Ihatemybitchwife

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 29, 2022
Messages
7
Reaction score
2
Points
3
Лабораторният превод го има.
 

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Да, знам- но е изключително скъпо. Но благодаря за отговора
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Тя е малко по-скъпа от стандартната от винените магазини в моята страна.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Да, брато!!! Това е шибано странно, но всичко, което виждам в съседните ми страни (ЕС), е 250 евро за 100 г. В Китай е около 10 евро за 100 г.
Ебаси, какво става с този свят?!!!
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Упражнявате ли се като лизергамид? :p
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
вероятно просто разделяне на енантиомери
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Магазини за снабдяване на винарни
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
№ Храни L-винена киселина. Разберете разликата.

Всъщност аз също се чудя на това. Наистина е трудно да я намеря от някой от обичайните ми доставчици, включително labdiscounter. Имат я, но изисква декларация от крайния потребител и всяка поръчка вероятно се отчита.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Смятам, че всеки ще работи d или l, ако целта е разделяне на рацемичен разтвор на фребаза, спомням си, че съм чел това тук. или l, или d ще утаи само l частта, но отново може да греша
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Да, възможно е да сте сгрешили. Ще ви трябва D-винена киселина.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Съществува и DL-винена киселина CAS 133-37-9
тя е законно вещество в Европа, така че това знание ми изглежда най-добре да се поръча от източника
също така, за да се избегне декларация на потребителя, дори и без да знаете в Холандия .
тези холандски онлайн магазини за LAB са съкровище за информаторите на закона. те дори слизат под нормалната цена, само за да получат информация.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
О, да, напълно си прав. сега, когато се върнах и прочетох, D(+) и D(-) са еквивалентни, а не l и d
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63

Не виждам смисъл да се използва DL-винена киселина. няма ли това просто да утаи двата изомера като винени соли и да не изолира нито един от тях?

Освен това може да се окаже, че греша . Може би L-винена киселина може да се използва за утаяване на L-изомера на амфетамина, като декстрото остане в разтвор. Но също така четох, че L-винената киселина е по-разтворима във вода. това би направило L-изомера, свързан с L-винената киселина, по-труден за изолиране от разтвора. Изследванията от моя страна продължават, но ако някой от нашите експерти иска да се включи в тази тема, би било чудесно.
Това е чудесен източник на информация за разрешаването на енантиомерите, но аз току-що започнах да работя с огромното количество източници: https://www.thevespiary.org/talk/index.php?topic=20031.0
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Добре, мисля, че приключих. И се поправям. Вероятно може да се използва L-винена киселина за утаяване на L-изомера и на метамфетамин, и на амфетамин. Това е описано тук:

Само едно предупреждение: номенклатурата може да е объркана. L-винена киселина се нарича DEXTRO-винена киселина, а преди се е наричала d-винена киселина (с малка буква D). D-винена киселина се нарича LEVO-винена киселина и преди се е наричала l-винена киселина (с малка буква L). За известно време това ме обърка до краен предел. В текста, към който дадох връзка по-горе, се използва старата номенклатура с малки букви. След като разберете това, е доста лесно да го следвате.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Съществуват три стереоизомерни форми на винената киселина:

(1) декстророторна винена киселина (d-винена киселина), която се среща в гроздето и някои други плодове,

(2) леворотаторна винена киселина (l-винена киселина), получена главно чрез разделяне на рацемична винена киселина,

(3) мезо или ахирална форма. Рацемичната винена киселина (еднаква смес от d- и l-винена киселина) се получава в търговската мрежа чрез молибден- или волфрам-катализирано окисление на малеинов анхидрид с водороден пероксид.
 

Nitecore20

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 14, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Значи тази, която може да се получи от магазина на Пивовар, L-винена киселина, може да се използва и за нашата работа?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

трябва да проверите етикета за cas nr
с това nr ще погледнете тук, в тази тема.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Да. L-винената киселина е същата като d-винената киселина. Но НЕ е същата като D-тартаровата киселина. Обърнете внимание на разликата с малката буква d и голямата буква D. L-винена киселина е единственият вид, който така или иначе ще намерите в магазина за бира. Но аз бих я поръчал от някоя химическа компания онлайн или евентуално от eBay.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ето ви стереохимия 1.01:


Префиксите l и d са просто съкращения за декстрота или левота: в каква посока молекулата завърта поляризираната светлина. "l" =levo = наляво, "d" = dextro = надясно. Но тези префикси са стари и вече не се използват.
В съвременната номенклатура те са заменени с (+) за dextro и (-) за levo.

Префиксите L и D (главни букви) се отнасят до проекциите на молекулите на Фишер и нямат нищо общо с начина, по който се върти светлината, а с това в каква посока са начертани ключовите части на молекулата в този стандартизиран модел. В този случай те всъщност са ОБЪРНАТИ по отношение на префиксите d и l : d е L, а l е D.

Така че L-(+)-винена киселина означава: "молекула на винена киселина, която е нарисувана в проекцията на Фишер със съответната група, насочена наляво,и завърта поляризираната светлина надясно", известна още като декстротария, известна още като декстро, известна още като d-винена киселина. Това е естествената форма на винената киселина.

И, разбира се, обратното за D-(-)-винена киселина.

Доколкото разбирам, и двата изомера на винената киселина могат да се използват за получаване на енантиомери на амфетамините. Ако използвате D-(-)-винена киселина, ще получите кристали на d-amph/D-тартарат, а ако използвате L-(+)-винена киселина , ще получите кристали на l-amph/L-тартарат.
Използването на DL-винена киселина би било абсолютно безполезно, тъй като тя няма да отдели нищо: и двата енантиомера ще се разпаднат.
 
Top