Кое масло от горчив бадем е подходящо за бензалдехид

tullamoredew

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 22, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Здравейте,

Опитах се да дестилирам масло от горчив бадем, като използвах видеото на Нил като ръководство (връзката по-долу), и не можах да го пресъздам, тъй като мисля, че използвах различен вариант на маслото.

Видеото на Нил -

Неговото масло е бяло/чисто и изглеждаше с по-рядка консистенция, докато маслото, което купих, е светложълто и е по-гъсто, с консистенцията на минерално масло. Поставих го в колба за варене и се опитах да го дестилирам, но когато започна да кипи, то стана много несигурно при около 130 градуса по Целзий и започна да плюе нагоре по дестилационната колона. Знае ли някой откъде може да се купи масло от горчив бадем като това във видеото на Нил (аз съм в САЩ).

Това е маслото, което купих (на снимката се вижда, че е жълто като растително масло) - https://www.ebay.co.uk/itm/304011287795

Междувременно реших да синтезирам бензалдехид по метода на бензиловия алкохол и азотната киселина, тъй като изглежда лесен и с висок добив. Също така, има ли някакви идеи за дестилация от бадемов екстракт? Той е с по-малко маслена текстура и мисля, че ще се дестилира по-малко бурно.

Благодаря за всеки принос.
 
Top