Ксилол при киселинно-основна екстракция на амфетамин

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
може ли да се използва ксилол вместо петролен етер, когато се прави киселинно-основна екстракция на амфетамин?
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Най-вероятно, но може да се изпари само
 

blacky2340

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 28, 2023
Messages
37
Reaction score
26
Points
18
Както при разговорите с опит за извличане на ДМТ. И двете са неполярни разтворители. Но ксилолът оставя малко остатъци и трябва да се изпари, докато петролният етер позволява да замразите кристалите, също така ксилолът има миризма. Мисля, че за вашата цел трябва да опитате друг разтворител. Повечето разредители за боя всъщност се произвеждат от петролен етер, просто потърсете в Google съставките на всеки от тях.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Да, аз бих се въздържал от ксилол и бих използвал нафта Знаете ли, че ксилолът е диметилбензол? Така е и тези метили не е трудно да се отбият и тогава наоколо плуват радикални метилови йони, които могат да направят неочаквани неща, като например да алкилират амфетамина, но вероятно не върху азота, а вероятно върху фенила или алфа- или бета 2-метил-амфетамина някой? 3-метил? Параметил?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
проблемът е, че етерът не е наличен там, където съм, и разбира се, е силно летлив. не видях и голяма алтернатива. но имам нафта. ще опитам с нафта и ще видя как ще стане.

всъщност се опитах да направя микромащабна киселинно-основна екстракция с ксилол, но не можах да накарам амфетамина да се утаи накрая.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Можете да опитате с ксилол, но не съм сигурен, че ще подейства. Знайте със сигурност за диетилов етер, диоксан, DCM.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ще се вслушам в съвета на Фрит Бюхнер и ще опитам да използвам нафта вместо диетилов етер.

при липса на сярна киселина, когато дойде време на последния етап да се утаи амфетаминът, фосфорната киселина може ли да се използва? или солната е по-добра? или нещо друго?

(ще използвам амфетамин, който е бил утаен по време на синтеза с фосфорна киселина, ако това е от значение).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Нафтата е добре, почти същата като полиетилена. Да, фосфорната киселина е добре. Солната киселина не е добре =) Прочетете темата ми за солите на амфетамина.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
какво бихте ми препоръчали да направя, за да получа чиста нафта? има ли конкретен петролен продукт/касов номер, който трябва да търся?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Не знам какви разтворители са налични във вашето местоположение. Нафтата си е нафта. Просто я потърсете. Всички те са подходящи. Колкото по-лека е фракцията, толкова по-лесно е да я изпарите след това.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Аз съм във Великобритания. предположих, че в закупената от магазина течност за запалки например ще има някакви примеси и може би ще е необходима фракционна дестилация.

По някаква причина нафтата е малко недостъпна тук, така че се чудех дали вместо нея не би било подходящо нещо по-лесно достъпно, като например вид бял спирт (напр. стодардов разтворител, Cas №: 8052-41-3)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Да, можете да опитате този.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Дори и с нафтата, която ще искате да направите да стане студена, за да се утаи
И очевидно, ако в нея има вода, тя няма да се утаи ( затова трябва да я газирате вместо солна киселина) или можете да изпарите нафтата. Не съм 100% сигурен за всичко това, свързано с амфетамина. Никога не съм виждал амфетамин през живота си. Всичко това е вярно, свързано с метамфетамин. Предполагам, че ще се опитате да утаите сулфата🤔
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Имате предвид обгазяване с газ hcl?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Направих го, но както казах, в главата ми амфетаминът автоматично се превръща в метамфетамин, защото тук няма амфетамин. Сулфатът е Луисовата киселина, която искате, а не хидрохлоридът
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Засега ще използвам фосфорна киселина за утаяване, тъй като сярната е трудно достъпна тук.

бихте ли уточнили какво имате предвид, когато казвате, че искам киселина на Луис вместо хидрохлорид? потърсих набързо в търсачката, но не можах да намеря нищо повече от това, че образува адукт на Луис. (все още съм много голям глупак в областта на химията).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Вместо да се опитвам да ги обяснявам, ще ги представя визуално.
5UxV9cuMJa


BWbNnThU2G


HZoPrRUTcV


CJ7FouhbVG

Qf4XJh0m7l

C86p9BPZkI
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Благодаря.

по-ясно ми е какво е киселина/основа на люис, но в контекста на утаяването на амфетамина в края на киселинно-основната екстракция коя киселина би било най-добре да се използва вместо солна?

Съжалявам, ако пропускам нещо.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Предполагам, че ви липсва предшестващо изкуство, или предшестваща работа, или... индустриални стандарти. Не ви липсва. Но вие си мислите, че ви липсва. 9/10 Хората правят нещо по определен начин по някаква причина. Често това са знания или опит. Не винаги, но често. Има причина, поради която амфетаминът е направен на сулфат. Не знам каква е тя, но преди около 6 седмици имаше тема, в която някой питаше защо амфетаминът най-често е сулфат. Би могло да бъде поне няколко киселинни соли, но сулфатът е гото по причина, която или не съм погледнал, или съм забравил
 
Top