Rady pro separaci pseudoefedrinu / červené č. 40

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Zkrátím to - zdá se, že obvyklý postup "promývejte acetonem, dokud nezmizí červená barva" už NEFUNGUJE u 30mg tablet Sudafed (nebo alespoň generického SudaGestu). Červený povlak není oxid železitý, spíše se jedná o červené jezero hliníku č. 40, které, jak vám mohu osobně říci, není v acetonu nijak zvlášť rozpustné. JE rozpustný ve vodě i v bezvodém ethanolu, i když by neměl být - podle mého výzkumu by měl být rozpustný pouze v suchém EtOH v množství 0,001 g/100 ml. V praxi je však v suchém EtOH rozpustný natolik, že mé krystaly pseudoefedrinu hcl jsou celé červenorůžové.

Každopádně sečteno a podtrženo, mám tunu krystalů PE hydrochloridu, které jsou všechny kontaminované touto látkou a mám problém je oddělit - má s tím někdo nějaké zkušenosti? Nebo případně, má někdo zkušenost s kontaminací červeným č. 40 a redukcí moskevskou cestou (I2 + červený fosfor) a zaneřádí mi to konečný produkt?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tablety nejprve protřepejte ve strouhaném ledu. Mechanicky se tak odstraní převážná část červené vrstvy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pravděpodobně se jedná pouze o barviva
 

SpectreOfCommunism

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2022
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Aktualizace: Po několika tabletách v několika zkumavkách s několika zkušebními roztoky jsem zjistil, že trocha methanolu s 0,5% kyselinou octovou zřejmě pěkně odstraní červenou vrstvu (~2min míchání) a po vhození odbarvené tablety do síťového sítka se methanol dostatečně rychle odpaří, aby zůstalo pevné bílé jádro tablet neporušené. Jsem si jistý, že se ztratí velmi malé množství PSE (protože je také rozpustný v MeOH), ale myslím, že je to pravděpodobně stejný (nebo možná lepší) výsledek jako mechanické odstranění vrstvy. Ačkoli červená barva zmizela, stále mohu rozeznat vytištěná čísla na křehkém jádru pilulky, což považuji za důkaz, že bylo odstraněno jen velmi málo materiálu pilulky.

Ironií je, že tento postup spoléhá na pojiva a "sajrajt", které chrání většinu PSE před rozpuštěním v roztoku methanolu a kyseliny octové. Každopádně, pokud má někdo další nápady, jak zlepšit postup mytí, může je napsat sem :). Díky.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Myslím, že zanedbatelně malou část PSE ztrácíte z toho důvodu, že účinná látka se nachází pod obalem tablety
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Vím, že je to starý příspěvek, ale myslel jsem, že se k němu přesto vyjádřím, protože jsem nedávno řešil stejný problém. Pokud máte hromadu pseudo již kontaminovanou tou růžovou barvou, protože jste postupovali podle metody "extrakce z pilulek" č. 2 na jiném fóru zde, jediné, co bych po tom mohl udělat, je promývání kyselinou/sedlinou. Následovalo by několik promytí diethyletherem a pak jedno promytí acetonem. Měl jsem krystaly bílé jako dostat všechny. Na jiném místě, na tom jiném fóru, metoda č. 1, která používá aktivní uhlí a naftu, mi dala nejčistší volnou bázi efedrinu, jakou jsem kdy viděl. I když jsou srovnávané teoretické výtěžky u metody č. 1 nižší, podle mého názoru to stojí za to. Jediné, co je třeba poté udělat, je přeměnit jej na HCl sůl.
 

Nacho

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Omyjte nechlorovaným čisticím prostředkem na brzdové díly. Neztratíte žádné psuedo a odstraníte i většinu plniv a pojiv.
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Dokud budete externí parní destilaci reakční směsi, budete v pořádku a a váš louh suchý bez vody, dokud nebudete destilovat parou 2,to 1, poměr louhu k pse Nd nebojte se louhového zámku pára vše rozloží
 
Top