Amfetamin z P2NP prostřednictvím komplexu borohydrid+měď 2022 - otázky

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Našel jsem to na dreadu a zřejmě to odtud op z dreadu převzal. Na těchto fórech jsem ale přesnou metodu nenašel. (Existují podobné, například "jeden hrnec 1kg synth" Williama Dampiera, který se zdá být prakticky stejný).

Mohl by se nějaký zkušený chemik zapojit a říct mi, jestli by s touto metodou mohly být spojeny nějaké toxické výpary nebo vážné bezpečnostní problémy:


Původní výtažek:

Aktualizovaný postup: Amfetamin z P2NP přes komplex borohydrid+měď 2022

Tato poněkud nově objevená metoda je jedním z největších úspěchů tajného chemického podsvětí. Také je to jedna z nejjednodušších a relativně nováčkovsky přívětivých reakcí, které pro výrobu drog existují. Nevyžaduje žádné velmi toxické chemikálie, jako jsou rtuťnaté soli. Je poměrně šetrná, má velmi vysokou výtěžnost a funguje velmi dobře i v měřítku < 1 gram.

Viděl jsem nějaké zmínky o této metodě zde na darknetu, Co jsem NEVIDĚL, jsou nějaké autorské zásluhy nebo odkazy. Pokud neuvádíte reference, neděláte ve skutečnosti vědu. Kontinuita spolupráce je nezbytná.

Úžasné aplikace borohydridu a komplexů přechodných kovů se objevily již v roce 1990 v jedné publikaci korejského časopisu. Na některých fórech se objevily zmínky o použití kovové mědi místo rtuti, ale nakonec se vytvořilo velmi dlouhé koloborativní vlákno na známém anglickojazyčném fóru o chemii léčiv a na známém ruskojazyčném fóru. Pokud byste se chtěli vydat po stopách původního obsahu, můžete na to velmi snadno přijít přečtením uvítacího příspěvku tohoto sub.

S touto metodou pro amfetamin začal chemik známý jako Testex. Velkou zásluhu na tom, že tato metoda vzkvétá, má chemik známý na různých stránkách prostě jako Carl. Citovaný postup je zásluhou Fastbreaka, dalšího současníka.

Potřebné podklady:


Přestože se jedná o postup velmi přívětivý pro nováčky, nebudete schopni si tento zápis jen tak přečíst a reprodukovat výsledky bez VELMI základních znalostí chemického postupu. Zápis předpokládá, že jste s ním srozuměni:

* Základní chemické laboratorní techniky a terminologie. Měli byste znát metrické míry a váhy. Měli byste znát molární hmotnosti, molární poměry a vědět, jak provádět vlastní výpočty při čtení publikovaných postupů, které uvádějí pouze molární množství.

* základní dovednosti a znalosti z oblasti laboratorní chemie léčiv, jako je promývání rozpouštědlem, extrakce kapalina-kapalina, acidobazická extrakce, jednoduchá destilace, rekrystalizace, analýza činidel a teploty tání.

* Zdroje k získání požadovaného prekurzoru P2NP, požadovaných činidel, borohydridu sodného alias NaBH4 a síranu měďnatého alias CuSO4.

* Zdroje k získání požadovaných rozpouštědel a kyselých/základních činidel včetně ethanolu nebo isopropanolu, destilované vody, potravinářské kyseliny sírové alias H2SO4, potravinářského/laboratorního louhu alias hydroxidu sodného alias NaOH.

*Minimální laboratorní vybavení. Budete potřebovat varnou desku + magnetické míchadlo, reakční nádobu, vhodné laboratorní sklo pro přípravu a čištění, vědecké teploměry a velmi doporučujeme mít destilační soupravu pro účely refluxu během reakce a jednoduché destilace s vodní parou pro získání přečištěného amfetaminu po dokončení.

*Destilaci je možné provádět i bez destilačního zařízení, ale pouze v malém měřítku a riskujete zdraví všech, kteří výsledný produkt konzumují. Také je mnohem pravděpodobnější, že reakce selže nebo se vymkne kontrole. Pořiďte si destilační zařízení.

Postup:

(přímá citace z originálu)


Potřebné číslo P2NP cas: 705-60-2



80 g EtOH 96% (1%MEK), což je ~100 ml
40g H2O
5,2 g NaBH4
bylo kombinováno.

pak bylo za silného míchání přidáno 10 g P2NP (rozemletého na jemný prášek) v malých dávkách.

Poté se směs nechala míchat po dobu 40 min.

Poté byla směs zahřáta na 65 °C a bylo přidáno dalších 5 g NaBH4 a následně 1,5 g CuSO4*5H2O (rozemletého na jemný prášek).
Výsledkem bylo probublávání, připojen zpětný kondenzátor a směs se nechala míchat 15 min, dokud probublávání neustalo, poté se směs refluxovala 30 min.

po ochlazení se přidalo 47 g HCl (31 %) spolu s vodou z vodovodu, aby se baňka naplnila.

EtOH se vydestiloval.

ochlazena, bazická s 20 g NaOH v ~50 ml H2O.

Amin byl vydestilován parou. Neutralizováno H2SO4 a evoporováno.

Produkt byl tak bílý, že jsem se rozhodl prášek nepromývat.

Výtěžek: přesně 10 g amfetamin sulfátu 88,56 %.



Důležité poznámky:



Zvláštní poznámka: Ačkoli autor v postupu výslovně uvádí "voda z vodovodu", jedná se o polosarkastický metajazyk zabalený do vrstev a vrstev vnitřních vtipů. Prostě použijte destilovanou vodu, prosím. Děkuji /u/socat2me


Hlavním bodem selhání této metody bude čistota vašeho P2NP. Ať už jste si ho koupili, nebo vyrobili sami, v průběhu let bylo zaznamenáno nespočet selhání a téměř ve všech případech byly příčinou nedostatečně čisté krystaly P2NP. Důrazně se doporučují 2 nebo 3 rekrystalizace žlutých krystalů.

Důvodem pro ethanol+MEK, který autor zmínil, bylo to, že se prodává ve většině drogerií jako neisopropylalkohol. Isopropylalkohol je však také výbornou volbou kopolymerujícího činidla.

Pro tuto jedinečnou reakci je nezbytný ~ 6násobný molární přebytek borohydridu.

Nedoporučovanou alternativu laboratorního vodou chlazeného kondenzátoru pro reflux během vlastní reakce i pro následnou destilaci parou během extrakce A/B lze nahradit reakční nádobou s vysokým hrdlem, třeba s ventilátorem foukajícím na hrdlo pro "reflux chudého člověka", a pak jednoduchou extrakcí rozpouštědlem A/B místo destilace amfetaminové báze parou. POZOR, je velmi důležité zcela odstranit všechny stopy měďnatého komplexu z čehokoli, co bude požité člověkem. Destilace je pro tento účel dokonalým řešením, ale důkladná extrakce rozpouštědlem s důkladnými znalostmi a zkušenostmi s extrakcí kapalina-kapalina je možnou alternativou. Byli jste varováni.

Pokročilé:


Stejný systém lze použít i na podobné nebo analogické prekurzory. Existují zprávy o fluoroamfetaminu, MDA/MDP2P, 2C-X, pseudoefedrinu, TMA a dalších drogách a prekurzorech úspěšně vyrobených pomocí tohoto reagenčního systému.

Uzavřeme jednou provždy historické knihy pro redukce rtuťových solí!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
mohl by se někdo z profesionálů, jako je Patton nebo Dampier, zapojit a podrobněji popsat tuto metodu a informovat nás o případných zdravotních rizicích, která mohou být se syntézou spojena?
@G.Patton
@William Dampier
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Jen pozor na NaBH4 a vodu. Při reakci mezi nimi vzniká velké množství tepla a plynu, berte to v úvahu. Reakční baňku musíte udržovat otevřenou se zpětným chladičem. Rovněž používejte dobře větrané pracoviště a nepoužívejte vedle této reakce otevřený oheň z důvodu, že se uvolňuje H2.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Děkujeme Pattonovi.

Myslíte si, že 30palcový balonek připevněný k horní části zpětného kondenzátoru je dostatečný k zadržení plynu pro tak malý syntézu, jaká je popsána v této metodě? a jak toxický je tento plyn?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ne příliš, dýchá se směsí plynů s vodíkem =) Nepoužívejte žádné balónky. Je to nebezpečné, protože se můžete nafouknout s vysokou koncentrací H2 a jiskrou.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Co mohu udělat pro to, abych zvládl h2, který se vyvíjí z kondenzátoru v prostředí, jako je koupelna? pokud si pořídím odtahový ventilátor a potrubí pro jeho odsávání, možná by h2 mohl jiskřit uvnitř ventilátoru vzhledem k tomu, že je elektrický a produkuje nějaké teplo. v současné době nemám možnost to udělat ani venku.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Možná dejte hadici od kondenzátoru k výstupu vzduchu se silným ventilátorem. Pokud tedy dojde k výbuchu, protože ve vzduchu je tak málo vodíku, výbuch nezpůsobí škody.
Přemýšlím sám, nejsem si jistý, zda to, co říkám, je správné, nebo ne.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mohl by někdo říci, zda se touto metodou získá levoamfetamin nebo dextroamfetamin?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Jedná se v podstatě o stejnou metodu jako v původním příspěvku s použitím CuCl2. Může se někdo z profesionálů vyjádřit k tomu, zda je CuSO4 při této redukci horší nebo totožný (stejně účinný)? děkuji.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

díky. po odeslání otázky jsem si uvědomil, že to musí být racemické. pak bych musel izolovat izomer dextroamfetaminu, abych získal jen čistý D-amph.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Jo, mějte na paměti, že je možné použít i jiné kyseliny než D-vinnou. zkoumal jsem to a mohu vám o tom říct více, pokud budete potřebovat pomoc. na zdraví.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28

Ano, prosím. napište mi, pokud chcete.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mohl by mi někdo říct, zda je použití 35-36% HCL místo 31% HCL v pořádku?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Připravuji se na tuto syntézu, ale stále mám obavy z borohydridu sodného.

Budu vděčný za jakoukoli pomoc:
není nebezpečné přidat ho do baňky se 40 g H2O?

a co mohu udělat, abych zmírnil riziko vystavení borohydridu sodného vzdušné vlhkosti, když otevřu nádobu s ním a přidám ho do roztoku?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Kamaráde, obáváte se zbytkové vlhkosti ve vzduchu, když se chystáte vystavit sloučeninu čisté vlhkosti 🤯
Borohydrid sodný je nepyroforický a široce se používá v průmyslu zejména v Evropě a USA, zatímco v Asii se dává přednost jiným sloučeninám. každopádně v této knize jsem četl, že jistý člověk pracoval v závodě, kde osobně viděl, jak operátoři vysypávají 25kg pytle s touto látkou do zásobníku 12tunového reaktoru, po kterém následovalo přidání celého obsahu zásobníku během několika minut do alkoholového aq. sol, to je rutina, nemusíte se ničeho bát, jen si dávejte pozor na oči a citlivé kousky. kontakt s kůží také není velký problém, když pominu toxicitu, v té samé knize jsem četl, že operátoři by si kontaminovali ruce a jediné, co by se stalo, by bylo dočasné zesvětlení kůže a trochu popálení, které by zmizelo umytím.
Pokud chcete být superbezpeční, můžete přidávat borohydrid za stálého míchání s baňkou v chladicí lázni, vyjmout ji, abyste přidali propen, a pak chladit jen v případě potřeby. toto přidávání můžete provádět během 30 s-1 m nebo tak nějak pomocí nálevky na pevné látky a pomalu ho přilévat konstantní rychlostí.
K výbuchu nedojde, když si schválně vezmete zapalovač na horní část kondenzátoru. při vhodném větrání vám nehrozí velké nebezpečí.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ha, asi jsem příliš paranoidní.

Jaký druh ventilace by byl adekvátní? stačí, když se h2 odvádí otevřeným oknem pomocí ptfe trubky?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Je to přehnané, ale záleží na rozsahu
Ventilátory a otevřená okna nebo třeba diy digestoř bohatě postačí pro malé až střední měřítko.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Konečně jsem se dostal k této syntéze a jsem u úplně předposledního kroku destilace s vodní parou, ale mám problém:
Jak poznám, kdy je všechen amin vydestilován z baňky s matečným roztokem do sběrné baňky?

poznámky:
-Před zahájením destilace byl roztok velmi tmavě oranžový. (roztok zabírá asi 3/4 baňky).
-na začátku je roztok ve sběrné baňce čirý, matně zlatavé barvy.
-přibližně po 1 1/2 hodině má roztok stejnou barvu, ale myslím, že se objevily 2 vrstvy (zlatavá vrstva nahoře a myslím, že průhledná vrstva se zakalenou téměř látkovou konzistencí ve spodní vrstvě). - (možná je to moje odpověď)
-Musela jsem tento roztok dekantovat do sběrné baňky, protože tato baňka byla příliš malá, a všimla jsem si, že v druhém kole destilace byl zakalený bílý, nikoli oranžový. (jako zakalená limonádová barva).
 
Top