Nápad na otcova metoda výroby P2P

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Nejprve musím říci jako zřeknutí se odpovědnosti: v současné době nemám žádné laboratorní vybavení ani chemikálie, takže to, co umím, získávám ze sledování mnoha vědeckých pořadů na internetu v podobě pokusů z organické chemie a podobně. Když už jsem to řekl, tak tady to je:
Na YouTube jsem sledoval video, nyní dostupné pouze na BitChute od Chemplayeru, slušného kanálu, který do značné míry instruuje noobies, jak vyrobit prekurzory. Vzal hydroxid vápenatý, kápl do něj kyselinu benzoovou a octovou, čímž na místě vytvořil benzoan vápenatý a octan vápenatý, a pak destruktivně vydestiloval celý hrnec v domnělé snaze získat fenyl2propanon, ale získal acetofenon (pouze podle vůně) a propiofenon. Někdo jiný to zopakoval a dostal propiofenon na nevím co... dnes večer mě něco napadlo: kyselina skořicová. To je transfenylpropanová kyselina. Nešlo by jednoduše vyrobit skořicitan vápenatý nebo ho koupit, vhodit ho do baňky s propionanem nebo octanem vápenatým (musím si s tím pohrát) a nemohl by tak vzniknout tak často hledaný keton? Nebylo by to snadné, pokud se nemýlím? Je to sice rána do tmy, ale takhle si rostliny vytvářejí kořeny, takže doufám, že z toho něco vykvete a lidé budou moci říct, že moji metodu vyzkoušeli (to bude den!). Dejte mi někdo vědět. Bůh vám žehnej. Buďte opatrní.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, důvodem, proč by to možná chtělo jiné vápenaté soli, zejména acetát nebo propionát (cítím spíše propionát), je to, že sůl kyseliny skořicové qouod být primárním alkoholovým ekvivalentem ketonu, tedy aldehydu, což není úplně to, o co nám jde. Domnívám se, že určité procento skořicové kyseliny bude reagovat s propionátem za vzniku ketonového derivátu fenylpropan2onu, což je přesně to, co lékařský asistent potřeboval. Doufám, že to vyzkoušíte, až se budete nudit, chemici. Není to pro velkovýrobu, ale pro snadnou obsluhu. Pravděpodobně získáte nečistý produkt, včetně aldehydů a nezmíněné kyselé soli. Vápník se zdál být nejlepší vyhlídkou na alkalické zeminy, ale lze použít i jiné. Tohle je přece věda.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Btw, důvodem, proč by to případně chtělo další vápenaté soli, zejména acetát nebo propionát (cítím spíše propionát), je to, že sůl kyseliny skořicové by byla primárním alkoholovým ekvivalentem ketonu, tedy aldehydu, pokud by se v baňce s kulatým dnem (rb) pražil samotný skořicitan vápenatý, což není úplně to, o co nám jde. Domnívám se, že určité procento skořicovníku bude reagovat s propionátem za vzniku ketonového derivátu, fenylpropan2onu, což je přesně to, co lékařský asistent potřeboval. Doufám, že to vyzkoušíte, až se budete nudit, chemici. Není to pro velkovýrobu, ale pro snadnou obsluhu. Pravděpodobně získáte nečistý produkt, včetně aldehydů a nesloučené kyselé soli, spolu s dalšími ketony, možná včetně dibenzalacetonu. Zdá se, že vápník je nejlepší vyhlídkou na alkalické zeminy, ale mohou být použity i jiné. Tohle je přece věda. Jde o metodu, která byla testována nebo proti ní byly provedeny testy.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Jedná se o sůl kyseliny fenyloctové (PPA), která po suché destilaci s acetátem dává P2P. A to je důvod, proč je sledována/nelegální.
 

dixierecked

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 7, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Ano, to vím. Hledám nové způsoby, jak přistupovat ke stejnému produktu. Poznal jsem, že kyselina skořicová sice NENÍ kyselina fenyloctová, ale JE to kyselina fenylpropionová, tedy něco, co by možná s jinou kyselinou vázanou na kov alkalické zeminy, jako je vápník, ve skutečnosti vedlo ke stejnému ketonu. Nemám teď k dispozici experimentální materiál a nechci vyvolávat rozruch ve svém okolí, takže jsem jen uvedl, co by podle mě mohlo fungovat. Znovu opakuji, že octan vápenatý při vaření v rbf (baňce s kulatým dnem) destiluje aceton. Když se benzoan vápenatý a acetát vaří dohromady, získáte propiofenon. Je tedy logické, že kdyby se skořicitan vápenatý a propionan vápenatý vařily společně, možná by vznikl fenylpropan2on. To nevím. Jen doufám. Bylo by to hezké a nikde na světě jsem neslyšel, že by to bylo přímo zpochybněno.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
- Nepoužíváte k tomu skleněné nádobí, ale jednorázovou plechovku, jako na rozpouštědla, a nějaké věci na kovové vodovodní trubky se závitem pro připojení ke kondenzátoru, které lze připevnit pomocí kouzelných zátek a teflonové pásky.
- V literatuře se objevuje nezdravá posedlost vápenatými solemi v této reakci. Pěkně to ukazuje, co se stane, když lidé jen kopírují od jiných, místo aby to sami zkusili. Soli vápníku jsou pěkné svinstvo, protože vytvářejí směs podobnou betonu, která znemožňuje dostat ven spoustu výrobků. Směs sodíku a černého oxidu železitého (magnetitu) s přebytkem oxidu, který tvoří soli kyselin a míchá se VELMI dobře, za mokra, jako kaše, jinak vám prach z kyselin a solí sežere oči. Nejprve. Do plechovky přidejte hrubou ocelovou vlnu. Naplňte kaší. Zahřejte, aby voda stékala, a teď, když to uschne a ztvrdne, nebude to jeden blok betonu, ale díky oxidům a ocelové vlně a protože to bylo mokré, budou tam trhliny, spousta z nich, což umožní vašemu výrobku zu odejít.
- Ano, lze z toho vyrobit cennější prekurzory, potřebné kyseliny nejsou tak běžné, ale lze je sehnat. Ta s Hex a ta s Pent v názvu...
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Když říkáte sodík, jakou přesně chemickou látku máte na mysli? Říkáte oxid sodný? Stejně tak černý oxid železitý, mohu dostat cas každého z nich?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Mluvím o sodné soli karboxylové kyseliny, jako je benzoan sodný, což je skvělé, protože to dostanete levně a nemusíte se srát s docela žíravou kyselinou a řekněme proprionovou kyselinou smíchanou za mokra s přebytkem magnetitu, zahřejte ji a ona zreaguje za vzniku železité soli a tu smíchejte za mokra s benzoanem, přidejte ještě trochu magnetitu (kolik chcete) a velmi dobře promíchejte. Použijte hnětač na těsto nebo podobný kuchyňský stroj. Výsledek závisí hlavně na tom, jak dobře bylo promícháno. Rozpouštědlo můžete,přidat hrubou ocelovou vlnu (prodává se při předělávání dřevěných podlah) tak, aby šla od botom nahoru a nalít n směs, kterou jste vyrobili. Železo a měď se v těchto podmínkách chovají výborně, takže můžete použít standardní šroubení pro připojení buď ke skleněnému kondenzátoru, nebo k měděnému kondenzátoru, který lze také sestavit ze standardních instalatérských dílů.

Vytvořte druhou stěnu pro plechovku s 1 až 2 cm vzdáleností fólie od plechovky, až k místu, kde ohyb přechází do kondenzátoru, zahřejte plynovým hořákem pro kempování. Fólie je jako komín a udržuje horký vzduch v kontaktu s plechovkou. Zahřívání pouze zespodu poskytne nestandardní výtěžnost.

Je to snadné a zábavné.

Výrobek se musí znovu destilovat.

Po dokončení plechovku vyhoďte.
Pokud používáte Ca-sol a skleněné nádobí, připravte se na to, že to celé vyhodíte. Pokusy o vyčištění jsou obvykle marné.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
To mi odpovědělo na mou otázku. Mám ještě jednu, která vyplynula z vašeho novějšího příspěvku.

Zdá se, že člověk potřebuje dvě soli, jednu sodnou a jednu železitou. Mám otázku, jak zjistím, kterou potřebuji?

Například pro 4 methylpropiofenon by se použila kyselina p toluová (lze určitě objednat online), aby se vyrobil p toluát sodný, a co pak s tou druhou solí? Zdá se, že bych měl smíchat karboxylovou kyselinu s magnetizem, ale jakou karboxylovou kyselinu?

Jsem zmatený z toho, jaká chemická látka se nám připojuje ke každé soli, aby vznikla určitá chemická látka. V tomto případě 4 methylpropiofenon
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Kyselina benzoová + kyselina propionová -> propiofenon
Kyselina 4-methylbenzoová alias kyselina p toluová poskytne 4-methylpropiofenon a obě lze zakoupit. Není důvod, proč by to nemělo fungovat, bp produktu je asi 240 °C, takže zde není problém.

Ale proč to vyrábět, když se to dá koupit?
Je to "magnetit", název pro směsný oxid železitý. Můžete použít vápenaté soli soli železa nebo směsné sodné soli železa. Fungovat budou i soli vápníku a železa. Samotný sodík - nejsem si jistý.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
66
Points
28
Na rozdíl od mnohých zde se nezajímám o komerční chemii, chcete-li. Takže výroba 4methylpropiofenonu není otázkou promarněného času nebo peněz. Zvláště když je důležitější právní bezpečnost.

Pokud balíček se 4methylpropiofenonem zastaví celníci, jakkoli je to nepravděpodobné, je mnohem těžší argumentovat, že jste ho nechtěli použít k výrobě mefedronu, nelegální drogy.

Objednávka kyseliny p toluové na tom nebude stejně.
 
Top