Testování kokainu pomocí přístroje pro stanovení bodu tání

BlueBird

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Chtěl jsem se zeptat, jestli by se mohl někdo ozvat s nějakými znalostmi v této oblasti.

Viděl jsem na internetu několik kvalitních digitálních přístrojů (i když za cenu vyšší než 1 000 dolarů) - ale zajímalo by mě, jestli je to tak jednoduché jako umístit kokain do zkumavky a čekat na výsledek tím, že se vychází z bodu tání?

Nebo jestli jsou k přesnému výsledku potřeba nějaké další chemikálie?

Předem díky, lidi.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ano, chemickou látku nelze obecně identifikovat pomocí testu tání. Můžete vypočítat čistotu na základě toho, co si myslíte, že to je . Musí to být chemická látka, která taje i při atmosférickém tlaku. Z tohoto důvodu konkrétně kokain hcl není dobrou volbou pro zkoušku tání, ale základna ano.
 

yourMomSaysHi

Don't buy from me
Member
Joined
May 27, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
S první částí souhlasím. Její identifikace neznámé látky prostřednictvím bodu tání není možná. Ale to není předmětem otázky.
Zkouška teploty tání čistých látek, jakou může být kokain.HCl, je naprosto rozumná, pokud máte k dispozici vhodný přístroj pro stanovení teploty tání, z nichž mnohé fungují vysoce spolehlivě. Já dělám testy bodu tání na vstupních materiálech jako první opatření, teprve pak tlc, pokud si všimnu, že něco není v pořádku na mp tání, pro který si časem vypěstujete cit.

Zpět k původní otázce:
Máte pravdu. Pokud jste si koupili správný přístroj na měření teploty tání, je to tak jednoduché, jako nabrat velmi malé množství materiálu do kapiláry, která je z druhé strany uzavřená. Při prvním nabrání nepoužívejte příliš velký tlak, několikrát zaklepejte, aby se materiál dostal na dno, směrem k utěsněné straně kapiláry. Je to malý průměr, takže chcete, aby se v otvoru nezasekl, protože je těžké ho zatlačit dolů, a to i malou jehlou.
Jakmile je do kapiláry umístěno asi 5-10 mm látky, vložíte ji do přístroje, nastavíte teplotu asi 2-3 °C pod očekávanou teplotu tání (což je 198 °C pro kokain), necháte přístroj, aby se tam rychle zahřál, stisknete tlačítko, jakmile je dosaženo teploty blízké teplotě tání (aby zahřívání pokračovalo mnohem pomaleji než předtím), a sledujete tání osvětlené přes lupu, která je součástí přístroje.

Pak je odkaz uvedený G. Pattonem užitečný, pokud jde o pozorovatelné jevy. Nelíbí se mi zdůrazňování špatných aparatur.

Navrhuji büchi a lékárenské standardní aparáty, které jsou elektricky vyhřívané. Rozhodně se vyhněte provádění mp testu s podomácku vyrobenými přístroji, ztrácíte čas.
Existují staré büchiho od Dr. Tottoliho, které jsou také závislé na topném oleji, což nedoporučuji. Také "Koflerova banka" je pěkný nástroj pro rychlý test, ale ne pro přesné, reprodukovatelné a zaznamenatelné výsledky.

K tomuto testu nepotřebujete žádné chemikálie, je čistě fyzikální. Vyměnitelné jsou pouze kapilární zkumavky velikosti vhodné pro váš přístroj.

Upřímně řečeno, je smutné, když znalí naznačují, že žádné čisté látky neexistují a základní analytické dovednosti nejsou použitelné. Smutný pohled na kvalitu materiálu dostupného na trhu. Přesně tento test jsem dělal před měsícem. Můj přístroj mi dal výsledek 197,8 °C. Na druhou stranu se jednalo o analytický standard chemického dodavatelského domu. Vydržel dobrý desítky let, tedy v době, kdy jsem ho koupil. Hydrochloridy se málokdy výrazně kazí, pokud jsou uchovávány za správných podmínek.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den.
V sekci Nejčastější dotazy k laboratořím je téma o stanovení bodu tání. Přečtěte si tam postup.
 
Top