Ethlenediamine....

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Byl by to vhodný katalyzátor nad methylaminem HCL pro Henryho reakci?
Mám octan amonný, který je mou první možností, nicméně jsem si vědom, že při této cestě potřebujete více nitrometanu, který se těžko shání a je drahý...

Můj člověk, který může v podstatě sehnat cokoli od sigma-Aldridge (primárně), mi řekl (když jsem si koupil zakázkovou objednávku 40% w/w nitrometanu:DCM - to je ale věc dopravy a výbušnin), všiml si, že se ptám na jeho methylamin HCL (upřímně jsem si říkal, že se to může někdy hodit, pokud se někdy rozhodnu vyjebat s mdma nebo v podstatě methylen-dioxy sloučeninami....one day. Jsem sběratel sloučenin - aktivní neaktivní, řekl mi: "Pokud plánujete dělat Henryho reakci, máme ethlenediamin - kdežto náš methylamin je HCL, takže prior by byl lepší katalyzátor".

To mi dává smysl - v současné době mám 2,5-dimethoxybenzaldehyd, ale plánuji získat větší množství 3,4,5-trimethoxybza - takže budu potřebovat poloslušnou zásobu nitromethanu, ale kdybych mohl snížit množství, bylo by to užitečné!
Protože jsem sběratel, rozhodl jsem se sehnat nějaký ten ethlenediamin, dokud je ještě na skladě, zdá se, že methylamin Hcl je celkem standardně na skladě.
Co si o tom myslíme?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Ethylendiamin-diacetát je jedním z nejlépe potvrzených katalyzátorů pro kondenzaci 2,5-DMBA s MeNO2,
a dává výtěžek nitrostyrenu přes 90 %, i když se připravuje in situ z diaminu a suché kyseliny octové.
Vaše volba je tedy správná.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Yiiiiiiiis… this is what we like to hear (mwahahaha rubs hands as evil plan comes together) JK
ALE dává mi to samostatnou možnost oproti octanu amonnému a GAA, u kterých se domnívám, že nakonec použijete více MeNO2 - což je drahé a nepříjemné na získání.
Super - díky za odpověď! V užitečné....to je jeden, který byl na zadní hořák, protože jsem shromažďoval nějaké 2,5-DMOBA - jen malé množství - 50g a dokonce i nějaké LiAlH4, což vím, že se všichni snaží odklonit od a směrem k borohydridu, ale musel jsem to zkusit alespoň párkrát s LAH! Tento nový dodavatel je užitečný lol
 
Top