Question Jak si mohu doma bezpečně vypěstovat houby?

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Je to snadné, na youtube můžete najít nějakou tutu :

 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nepotřebují mnoho světla, jako kompaktní zářivka je spousta
Potřebují malou výměnu čerstvého vzduchu, ale ne příliš velkou, protože je třeba udržovat vysokou vlhkost. Nad 80 %, ale ideálně mezi 85-95 %. Krabičku můžete strčit do meziprostoru pod domem bez čerstvého vzduchu a světla a houby stejně porostou, pokud budou. Jen by byly velmi dlouhé s malými kloboučky.
Člověk by mohl napsat knihu o tom, jak pěstovat houby, a mnoho jich bylo. Sám jsem napsal několik článků do jednoho národního časopisu. Pokud máš nějaké konkrétní otázky, odpovím ti na ně, ale vystačím si maximálně s deseti odstavci denně, takže si je rozvrhni. Nebo se prostě zeptejte na fóru, není tu moc příspěvků o pěstování hub.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63

Existují i jiné sáčky na pěstování hub, ale tento má 100% záruku nebo vrácení peněz ^_^
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
I
Pokud žijete v zóně mrazuvzdornosti 1-7, porostou vám venku pod keři. Můžete to udělat mnoha způsoby. Můžete si vzít jednu z těchto sad a v masce a rukavicích ji zamíchat do pytle se slámou a kravskými plackami a po každém spláchnutí přidat 1-1,5 cm nové slámy navrch, a když se mycelia dostanou na povrch, budou opět plodit. Pokud v místě, kde žijete, mrzne, Psilocybe cubensis se konkrétně sama nevrátí, ale existují způsoby, jak ji přezimovat. Dělal jsem to v Illinois a Ohiu.
Žiji na Středozápadě, v oblasti, která není známá hojností magických hub, ale i tak jich mohu ve volné přírodě nasbírat tolik, že většině lidí vydrží celý rok. Jednou jsem nasbíral 4 unce suchých hub za 2 hodiny. Bylo to ve veřejném parku a já se zrovna potil a házel je do pytle na potraviny tak rychle, jak jsem je dokázal nasbírat.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nepokoušejte se pěstovat houby doma, vybouchnete!
Dělám si legraci... Je to pravděpodobně bezpečnější než kouření trávy. Jen nejezte nic, co není zdravě vypadající houba.
Další dobrá zpráva je, že na tom není nic nelegálního, dokud skutečně nemáte v držení SUCHÉ houby.
Já používám starý PF Tek, který najdete na erowid.org. Sklenice, tlakový hrnec, gumové koše a trpělivost.
Nikdy se mi nic moc vážného nepokazilo. Jen sem tam nějaká zkažená sklenice, protože jsem při vstřikování nebyl tak čistý, jak jsem mohl být.
Pro začátečníka je to docela dobrý začátek. Docela snadné provedení, těžko se něco pokazí a výsledky, které všichni chceme.

Existuje něco, co roste divoce a není to liberty cap mimo severozápadní a jihovýchodní pobřeží - nebo spíše na severovýchodě / středozápadě ?
Domnívám se, že na východním pobřeží a mimo něj se vyskytuje jedlý druh amanity. A. Muscaria var. Guessowii - zkoušel je někdo někdy?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
V USA se vyskytuje více než 100 druhů halucinogenních hub. Řadí se do přibližně 5-6 rodů;

Psilocybe - nyní obsahuje pouze aktivní houby. Z rodu Psilocybe přesunuli vše, co není aktivní.

Panaeolus - obsahuje aktivní i neaktivní druhy. Většinou se vyskytují na polích s dobytkem, ale občas se vyskytují v nově položeném drnu na sídlištích a jedna skupina roste z travní plsti. Někteří vyhrazují rodové jméno Copelandia pro silné druhy rodu Panaeolus-.

Gymnooilus - obvykle z mrtvých stojících nebo padlých stromů. Většinou celoplošně oranžově zbarvený. Oranžový klobouk oranžový stonek oranžové žábry oranžové výtrusy. Někdy více rudě zbarvený. Existují aktivní a neaktivní druhy, které se často obtížně a krypticky oddělují. Plošně hořká a nechutná.

Conocybe má v USA 2 aktivní druhy. Jsou malé a rostou na trávnících nebo lesních půdách.

Pluteus má v NA alespoň jeden aktivní druh. Na dřevě, bílo -růžové žábronožky. Volný od stonku hnědavý klobouk. drahé štítovité houby je obecné jméno.

Existuje halucinogenní houba, která parazituje na mršinách cikád.

Inocybe má údajně několik aktivních druhů, ale jiné Inocybe sp. jsou jedovaté a jejich oddělení je obtížné.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Nevěděl jsem, že jich je více než 100... wow.. kde jsou, lol?
Lovení/identifikace hub by byla skvělá dovednost, i když se zdá být dost skličující. Nemyslím si, že bych se někdy cítila dostatečně jistá, abych je sama bezpečně identifikovala a konzumovala. Vypadá to jako další celoživotní úsilí, kterému se budu věnovat jen poškrábáním povrchu, pokud se o to vůbec pokusím.

Myslím, že ty halucinogenní se snaží zamést pod koberec a označit je za jedovaté a kdovíco ještě, aby lidi odradili... alespoň většina identifikačních informací se zdá být taková. Mě by asi víc zajímalo, jestli je dokážu identifikovat z hlediska přežití. Které z nich by se daly použít jako potrava? Které další nemají jedlé využití? Atd. Rád bych měl někoho, jako jste vy, s kým bych mohl chodit na procházky do lesa, aby mi pomohl se školou. Možná se někdy podívám na nějakého průvodce. Předpokládám, že jste to kdysi dělal?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
359
Points
63
halucinogenní rostliny, zlatý průvodce je docela dobrý. jsou tam některé zbytečné věci jako tráva, ale také je tam pár rostlin, o kterých jsem ani já nevěděl. určitě existují i jiné příručky, ale tahle je krátká, milá a má obrázky :D

užijte si!!!
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Předpokládám, že jsem se na houby díval asi dva roky v lese, než jsem nějakou snědl. Houby se dají řadit do různých skupin a často se stává, že pokud se vám podaří objasnit rod, je to dostatečná informace k tomu, abyste věděli, zda je můžete jíst. Mnohdy nelze houbu spolehlivě určit na druh bez sekvence DNA, ale houbám je stejně jedno, jak jim říkáte 🤷. Naštěstí existuje spousta hub, které jsou charakteristické a snadno určitelné, jako například smrže nebo maitaki.
 
Top