Kolik methylaminu na kg ketonu? klient trvá na 230 g

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Mám klienta, který trvá na tom, abych pro něj vyrobil dávku s použitím

230 g methylaminu
1kg mdp2p
0,75 rtuti

To je mimo. Chci se s vámi jen ujistit, než klientovi odpovím, že nemohu udělat 230 g methylaminu HCl na 1 kg ketonu.
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Může odpovědět, ale kde by člověk vzal rtuť?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Snadný přístup. Rtuťové naklápěcí spínače buď koupíte na ebay nebo amazonu, nebo si je objednáte u polských chemických firem. Rtuť opravdu není tak těžké sehnat.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Cinabar je také dobrým zdrojem otc, prodává se jako pigment nebo jako minerály.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
A abychom odpověděli na otázku: Myslím, že molární poměr P2P a methylaminu je 1:1.
Molární hmotnost methylaminu je 31 g.
Molární hmotnost P2P je 134 g
1000 g P2P = 7,46 molu
7,46 mol methylaminu = 7,46 * 31 g = 231 g.

Váš klient má mozek i kalkulačku. Záleží však také na tom, v jaké formě je metylamin dodáván. Čistá volná báze? Roztok ve vodě? Hydrochloridová sůl? 230 g je pro čistou molekulu. Také je lepší použít mírný přebytek methylaminu.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Omlouvám se, přehlédl jsem, že váš keton je MDP2P. Jeho molární hmotnost je 178 g. Jeden kg by tedy představoval 5,62 mol. Což by znamenalo 174 gramů methylaminu.

Ale také jste napsal methylamin HCl, který má molární hmotnost 67,5 g. Takže 5,62 molů by bylo 380 gramů .

Správná odpověď je tedy následující: 1000 g.s MDP2P + 380 G:s methylaminové soli. Řekněme 400, že ano? Ale před reakcí je třeba převést sůl na volnou bázi, že?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Děkuji za to, sám jsem výpočty provedl až po odeslání příspěvku. Dostal jsem však jiné číslo a uvědomil jsem si, že moje hmotnost methylaminu byla pro základ.

Moje otázka by zde měla znít: Mohu získat tuto účinnost se standardním Al/hg pomocí methylaminu HCL při atmosférickém tlaku? Vycházel jsem z jiných syntéz, jako je osmiový Al/hg, které zřejmě vyžadují více methylamin HCl.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Připadá mi zvláštní, že neuvedli množství Al, předpokládám, že mají na mysli redukci boro. Metody, které jsem našel na internetu pro Al/hg s použitím methylaminu HCl, všechny používají vyšší množství methylaminu, inlc labtop boro redukce. Mám pocit, že se nemohu spokojit s použitím 400 g na kg, pokud nepoužiji tlakové nádoby a/nebo jiný katalyzátor, například platinu. Kéž bych měl nějaký borohydrid sodný, který bych rád vyzkoušel. Možná mám nějaký STAB.
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Myslím, že většina zápisů používá nadbytek metylaminu. Nemá smysl používat ho příliš málo, protože se tím sníží výtěžnost. Nejsem si 100% jistý, že molární poměr je 1:1, ale při pohledu na reakci je methylamin donorem dusíku a na každou molekulu mdp2p se přenáší jeden dusík. Takže by to mělo být 1:1. Většina zápisů, které jsem četl, však používá víceméně poměr 1:1.
Toto: https: //www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/redamin.nabh4.html
Osmiums write-up požaduje molární poměr keton:amin 1:2. Nevím ale proč.

Ale proč by se při redukci boro používal Hg? Myslím, že se tím naznačuje amalgamace hliníku. Což znamená, že se nejprve vyrobí rtuťová sůl.
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, vyplatí se vzít přebytek 1:2 (alespoň 1:1,5) z toho důvodu, že methylamin je velmi dobře těkavý a během reakce ztratíte část MeNH3. Kromě toho se téměř vždy doporučuje vzít nukleofilní činidlo během adiční reakce v malém přebytku, aby se zlepšil výtěžek.
 

sorena2316

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 22, 2023
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, podle mého názoru je na každých 1000 gramů fenylacetonu potřeba 1800 gramů methylamin hydrochloridu. To je samozřejmě moje technická zkušenost po letech výzkumu a zkušeností.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Molární poměry by byly zhruba 1000 g p2p na 500 g methylaminu HCl, 1800 g nedává vůbec smysl. Pokud je to opravdu výsledek vašeho ''výzkumu a zkušeností'', doporučil bych vám provést nějaké syntézy, které více odpovídají vašim chemickým dovednostem, peroxid acetonu v kilogramovém měřítku se zdá být imo vhodný.
 
Top