Hledal jsem zde, ale pomozte mi molární poměr reakce p2np železo

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Použil jsem zdejší vyhledávač, ale nemůžu to najít, co jsem pochopil, je 1 mol p2np 3 mol železa
Takže se chystám redukovat 1 mol p2np 163gr, takže potřebuji 165 gr železa a nějaký fecl katalyzátor.

Ale pak jsem našel tohle:

Pokud se fenyl-2-nitropropen redukuje práškovým železem v kyselém prostředí (např. kyselinou octovou nebo vodnou kyselinou chlorovodíkovou), nitroalken se redukuje na oxim, který je pak kyselinou hydrolyzován na požadovaný fenyl-2-propanon.
Fenyl-2-nitropropen (10 g, 61 mmol) byl rozpuštěn v 75 ml HOAc a pomalu nakapán do refluxující suspenze práškového Fe (32 g, 0,57 mol) ve 140 ml HOAc.

Mám tedy přidat 500 g železa na 1 mol p2np ?

Právě se chystám začít používat hcl 30 a p2np rozpustím v dostatečném množství ledku a přidám 170 g železa s hcl 30 %.

neměl jsem vysoký výtěžek zkoušel jsem delší dobu refluxu a doporučoval 1,5 hodiny od tohoto člověka.
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Wholy shit se začal destilovat parou, neviděl jsem žádný žlutý olej.... tak jsem vyměnil záchytnou baňku a přidal do baňky trochu toluenu. voda je čirá a tolueen je žlutý. voda je neutrální (ph) co by to mohlo být za sračku nestačí železný prášek ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Druhá baňka 5mm vrstva láhev 500ml a všechny smalll žlutý olej trpaslík ve vodě a několik na dně, malé šarže jsem nikdy neviděl to jde čas reakce nahoru, když skale jde nahoru ? to nezní logicky
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Druhá baňka 5mm vrstva láhev 500ml a všechny smalll žlutý olej trpaslík ve vodě a několik na dně, malé šarže jsem nikdy neviděl to jde čas reakce nahoru, když skale jde nahoru ? to nezní logicky
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Hádám, že nejsem logika, takže je to všechno v pořádku. 3. Výměna baňky a její téměř 50/50 ve vrstvě divné jako já mír
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
Výtěžek btw před vakuováním, destilací parou a ještě neproplachováním varné baňky.
Takže jsem měl 120 ml načervenalého p2p.
Teď jsem dokončil destilaci formamidu a červenavý p2p mám jen na obrázku, hádám, že má asi 100 ml.
 

Attachments

  • Z6pzIqQ0EA.jpg
    Z6pzIqQ0EA.jpg
    2.5 MB · Views: 202

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
nejsem tak dobrý @ výnosy, ale tenhle olej je jako voda s verry verry litle vůní miluju ho. teď doufám, že než se tahle várka použije (sám), objednám si Nabh4, to je jediná cesta, jak jít do železného bordelu, je to sračka, rtuť je super reakce, ale toxicita je fuck. příště se podívám na tu věc s práškem B.
 

Attachments

  • anhOVcdsoJ.jpg
    anhOVcdsoJ.jpg
    2.3 MB · Views: 188

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
V jaké formě byl železný prášek, jako tence rozdrcený?
 

Kai

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 7, 2021
Messages
25
Reaction score
22
Points
3
Použití kulového mlýna k práškování železa po dobu 3-4 dnů, které by mohlo ovlivnit
 
Top