Je to opravdu takové faux pas? (AKA, Jsem já ten blbec?)

neuro

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2023
Messages
7
Reaction score
17
Points
3
Jednou jsem se zeptal prodejce, nebudu jmenovat koho ani kde, kolik náhražky (a silného) opioidu je v tabletách, které vyrábí, než si je koupím? Odpověděli poněkud podrážděně: "Jak se na něco takového můžete ptát, vždyť to nemá nic společného s uzavíráním obchodů!" Dovolil bych si nesouhlasit.

V pozadí:
No, osoba prodává několik pilulek, nazývá je řekněme, Dilaudid 2mg, Dilaudid 4mg, Dilaudid 8mg lisované pilulky, ale inzeruje, že v něm není dilaudid, ale ve skutečnosti jiný (vysoce silný) opioid, který nebudu jmenovat, aby informace o prodejcích zůstaly 100% anonymní, jak je to možné právě teď, ať už jsou na této desce nebo ne.

Je to opravdu takové faux pas? Chci říct, sakra, nechceme snad všichni zůstat v bezpečí a nezabít sebe nebo své přátele, kterým bychom ty prášky mohli dát? Jak by někdo mohl tušit, kolik si jich má vzít? Jak mohu věřit, že důkladně smícháte aktivní opioid a pojivo a znáte procento čisté drogy k pojivu, abyste mohli říci, že se jedná o ekvivalent (tato pilulka má ###mg/mcg opioidu Y, což se podle převodních tabulek opioidů rovná například 2 mg Dilaudidu).

pokud nepodvádíte a prodáváte různé nominální hodnoty pilulek pod jinou identitou, ale přesto jste čestní a říkáte, co v nich je, pak byste měli vědět, kolik zhruba každá pilulka obsahuje....je to takový zločin se na to ptát?

Jsem já ten blbec?
 

Teko

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 21, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
3
Mohu vám vyprávět o, morálce, etice, metaetice. Ale pokud chcete jen pilulku s alprazolamem, je to v pořádku. Pokud se při této otázce rozčílí, je to proto, že ví, že dělá něco špatně, a snaží se vyhnout tomu, aby se řeklo, že jeho zboží je špinavé. Pokud vám prodává něco, o čem vám neřekl, co to je, je to podvod, tedy něco nelegitimního, eticky řečeno, vstupuje do performativního rozporu tím, že prodává něco, o čem neřekl, že prodává, a proto je to nemorální. Ve skutečnosti prodej drog není špatný, protože nevstupuje do rozporu a veškeré zlo drog je na něm nezávislé, je to jako říkat, že musíme zakázat tužky, protože to může zabíjet, navíc zákaz drog přichází mafiím s mimořádným ziskem, z něhož mohou riskovat životy, a tím, že nemají přístup k soudu ani k veřejné bezpečnosti, musí nastolit svou spravedlnost a jako neintelektuální lidé to dělají špatně
 

neuro

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2023
Messages
7
Reaction score
17
Points
3
S tím bych se přikláněl k souhlasu... V tomto případě ten chlapík dopředu řekl, že lisovací známky na tabletách, pokud by se vyhledaly, by říkaly oxykodon, nicméně řekl, že v nich rozhodně NENÍ oxykodon. Nicméně neřekl, kolik v tom bylo toho druhého opioidu (který byl v tomto případě o dost silnější)... takže ano, pořád neetické, pokud se ptáte mě. Stejně to vypadá, že ten chlap teď podvádí, když byl nějakou dobu legální. Typický vývoj. Takže hádám, že jsem se vyhnul dvěma kulkám, smrtelně a finančně.
 

general

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 14, 2023
Messages
40
Solutions
2
Reaction score
18
Points
8
Ne, neřekl bych, že to jsi ty. nekoupil bych si nic, o čem by nebylo tvrzení, že obsahuje to či ono tvrzení. kdo sakra chce kupovat neznámé, činidlo na testování drog vás dostane jen tak tak. koupit si něco od kohokoli vyžaduje závazek o jeho přesvědčení, "tohle je sakra to, co to je". možná jsem to jen já
 
Top