Leuckartova reakce VS al/hg VS redukce boru

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Cesta al/hg je poměrně jednoduchá a jsem s ní obeznámen. Bororedukce se zdá být čistší, ale co Leuckartova reakce na MDP2P s použitím nmf. Leuckartova zní sexy a zdá se, že stojí za to se jí zabývat, ale proč pro mě bylo obtížnější ji najít a proč je al/hg a boro redukce přede mnou, když existuje Leuckartova? Vím, že yeildy budou nižší, ale tato metoda se mi zdá vhodnější.
 
Last edited:

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
V čem je vhodnější? Pokud jde o zdraví a cena není problém, proč ne hydrid lithia a hliníku?
Sám jsem zvědavý
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Leckde spíše oblíbenou cestou. Pokud máte přístup k MDP2P a NMF, můžeme to zkusit. Přístup k činidlům - základ při výběru cesty. Jaká činidla si můžete koupit, takovou trasu i zvolit.
 
Last edited by a moderator:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Pokud jste měli přístup k některému činidlu. Jakou cestu byste zvolili, řekněme, že byste reagovali s 1-5 kg ketonu najednou. Leuckartova cesta zní výhodněji, že? pro 5 kg syntézy...


"zahřívejte na 190 °C (při 140 °C přichází H2O + kyselina mravenčí) po dobu asi 6 hodin, dokud
je ve sběrné baňce cítit plynný amoniak. Žádné vakuum! Nechte vychladnout a
promyjte 350 l vody, abyste se zbavili přebytečného NMF. Odčerpejte 160 l oleje a extrahujte
zbylou vodu extrahujte 2 x 30 l DCM. Vyvařte DCM při 60 °C a 200 mm Hg.
Přidejte 20 l oleje navíc ke 160 l = 180 l."

Zajímalo by mě, jaké reakční nádoby by se pro tuto reakci použily, vzhledem k tomu, že zahříváte na 190 °C po dobu 6 hodin, můžete to udělat v nerezové oceli? Přemýšlel jsem o nějakém plastovém 30gal nebo 55gal sudu, jen si nejsem jistý, jestli bude spokojený s 6 hodinami při 190c.
 
Last edited:
Top