Potřebujete pomoc

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Ve svém okolí jsem nemohl najít toluen, a tak jsem zkusil následující postup, ale výsledky byly zcela odlišné. Může mi někdo poradit, jak postupovat?"

Poprvé jsem efedru namočil na 12 hodin do ethanolu, pak jsem ji přefiltroval přes filtrační papír a přidal hydroxid sodný. V tomto okamžiku se roztok změnil na tmavě zelenohnědý. Po spojení roztoku jsem přidal jód a červený fosfor a deset hodin jsem jej refluxoval. Roztok se změnil na barvu podobnou vínu. Po ochlazení jsem přidal hydroxid sodný, ale barva zůstala vínově červená. Po odfiltrování červeného fosforu filtračním papírem jsem přidal chlorid vápenatý a kyselinu šťavelovou, aby nahoře vznikla plynná kyselina chlorovodíková, ale nedošlo k žádné reakci. Pak jsem přidal přímo kyselinu šťavelovou. Nakonec roztok obsahoval sraženiny. Po ponechání přes noc v chladničce se na filtračním papíře objevily načervenalé bahnité látky, které měly silný zápach. Nejsem si jistý, zda se jedná o metamfetamin.

Podruhé jsem zahříval efedru ve vodě po dobu 2 hodin, pak jsem ji přefiltroval přes filtrační papír a přidal hydroxid sodný. Poté jsem přidal etanol a následně roztok kyseliny šťavelové. Roztok se změnil na žlutooranžový se sraženinami. Později jsem přidal červený fosfor a jód a refluxoval 8 hodin. Roztok se opět změnil na vínovou barvu. Po ochlazení jsem přidal směs hydroxidu sodného a thiosíranu sodného. V tomto okamžiku roztok zrůžověl.

Prosím o pomoc, jaké jsou problémy s uvedeným postupem a jak mám postupovat bez použití toluenu?.
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Kupte si jiné nepolární rozpouštědlo. Xyleny, některá paliva pro karavany, limonen, startovací palivo, benzín... Rozhlédněte se kolem, musí existovat něco, co funguje.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Lze použít benzin jako náhradu toluenu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ano, můžete ji nejprve přečistit promytím roztokem konc. NaOH. poté promytou trochou kyseliny sírové.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Co znamená slovo "conc"? Používá se pro mytí hydroxidem sodným nebo kyselinou sírovou? Kyselina sírová je regulována i v naší zemi.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Klíč k úspěchu tedy spočívá v oddělení složek pomocí nepolárních rozpouštědel a vody, a ne v jejich smíchání dohromady, jako jsem to udělal já, že?
 

psy

Don't buy from me
Resident
Joined
May 4, 2023
Messages
45
Reaction score
47
Points
18
Deals
2
Používáte skutečný rostlinný materiál? Pravděpodobně jej budete muset extrahovat lépe než jen etanolem. V rostlině jsou další věci, které by mohly rxn zničit. Také samotný jód a červené p nefungují. K vytvoření HI potřebujete nějakou kyselinu.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Ano, jako výchozí materiál jsem použil efedru a jako kyselinu jsem použil kyselinu šťavelovou. Nejsem si jistý, zda to bude účinné. V mé zemi se setkávám s velkými obtížemi při získávání mnoha materiálů, jako je kyselina chlorovodíková, kyselina sírová, toluen a chloroform, protože všechny jsou regulovány.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Začít s rostlinným materiálem je opravdová výprava a nemohu doporučit více než xyleny místo toluenu.
 
Top