P2P na (d)-fenyl-2-propanol možné?

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dobrý den, mám při hledání racemizace L-meth, na čem zajímavém a to, že se jednalo o p2p => s kvasnicemi redzuieren =>bromace alkoholu na (d)-fenyl-2-bromopropan. Na mou otázku by to bylo možné? Jelikož nemám žádné skutečné chemické vzdělání, ale pokud by to bylo možné, ušetřili bychom mnohem horší. Pokud by byl zájem, mohl bych se podělit o odkaz
 

Attachments

  • oiQbEJsG5D.pdf
    741 KB · Views: 892

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dobrý den, viděl jsem syntézu P2NP, při které vzniká hlavně izomer d. Nebylo by pak při převodu na P2P převzít produkt D?
 

Attachments

  • 0lSu9P1HVE.jpg
    0lSu9P1HVE.jpg
    743.5 KB · Views: 316

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
To je zajímavé, to jsem nevěděl, super! Samozřejmě to není P2NP, co se vyrábí, ale má přidanou alkoholovou skupinu na prvním uhlíku, je to přímý prekurzor norfedrinu, stejně jako P2NP je přímý prekurzor amfetaminu.

To znamená, že k získání d-amfetaminu potřebuješ nějaké těžší zbraně než NaBH4/CuSO4, samozřejmě RP/H3PO3/H3PO2 + I nebo Bříza, napadají tě i další metody.

Ale nemám nejmenší tušení, proč kondenzace benzaldehydu s nitroethanem s triethylaminem jako katalyzátorem vede k nitroalkoholu a ne k nitrosloučenině, jak je známo. Také proč je selektivní nejen pro cis nebo trans konfiguraci, to je také překvapení. To je zvláštní.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Podívejte se na video na fóru
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dobrý den,
děkuji vám, obecnou syntézu pro p2np již znám. To, co hledám, je sterospecifická syntéza pro P2P, abych zvýšil výtěžky. Zároveň se vyhnout oddělování izomerů. Z obrázku, který jsem zveřejnil, jsem pochopil, že syntéza p2np má vyšší obsah (d-izomeru). Můj dotaz zní, zda konverze na P2P pak přebírá poměr izomerů, nebo opět přichází stejný poměr 50/50 jako obvykle. nemám chemické vzdělání, takže se v tom nevyznám. Také nevím, zda jsem obrázek pochopil správně.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Dobrý den, v každém případě získáte racemický (50/50) produkt metamfetamin/amfetamin. Nejjednodušší je oddělit izomery od racemátu.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
první věc, kterou byste měli vědět, je, že ani p2p, ani p2np nejsou chirální, sekundární alkohol má skutečně dva stereoizomery, stereospecifická redukce pomocí kvasinek je dost chaotická a laskavě doporučuji plátky mrkve (zní to legračně, ale dělal jsem s tím spoustu pokusů, i když to není přesně p2p), mít fenyl-2-propanol v opticky čisté formě neznamená, že ho nebudete racemizovat v reakci halogenace (abyste se ujistili, potřebujete stereoselektivní bromování), nahrazení halogenu aminem nebo methylaminem může také vést k racemické směsi, moje rada je použít kyselinu L-vinnou k rozpuštění konečného aminu a pak racemizovat méně žádoucí izomer (L) ze zbývajícího roztoku.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Přesně to jsem hledal Děkuji. Už delší dobu zkoumám racemisirung, ale nemůžu se dostat dál. Máte s tímto procesem experimentální zkušenosti?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
O této problematice existuje několik témat. Rozhlédněte se po fóru.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Děkuji G. Pattonovi Úspěšně jsem oddělil izomery. Mám však problémy s tím, aby se nežádoucí izomer L(-) opět racemizoval na izomer dl.

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
racemizace je věc rovnováhy, které je obvykle úkolem chemiků zabránit... obvykle k ní dochází, když se směs nechá příliš dlouho míchat a/nebo příliš dlouho zahřívat... při výzkumu jsem se zaměřoval na rezoluční nebo stereoselektivní metody, nikoli na syntézu LSD, takže nebylo mým cílem cokoli racemizovat (to bylo spíše oops).. slibuji, že to všechno plně pochopíte, pokud se nepřestanete učit je molekuly dobrou strategií a jasným postupným způsobem jít hlouběji a hlouběji... dobře uvidíte, že lidé zde jsou citliví, aby vám pomohli
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
btw, vaše chemie se zdá být na vyšší úrovni, protože jste zveřejnil problém, který dokládá komplexní myšlení, ale také ukazuje, že jste přeskočil některé základní věci, takže pokračujte v dobré práci (v chemii jsou pojmy postaveny jeden na druhém, takže je přirozené přeskakovat lekce, aniž byste je zcela pochopil, pokud řekneme, že jste se v tématu vzdělával sám, proto si musíte znovu přečíst věci, které jste považoval nikdy za užitečné)
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Dobře, děkuji všem za pomoc a rady. V každém případě se budu dál učit, i oni mají ve svém tvrzení pravdu.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Toto téma mě také velmi zajímá, i když z jiného úhlu pohledu. Rozlišení racemické volné báze metamfetaminu lze provést bez rozpouštědla prostřednictvím mé oblíbené sloučeniny (úsměv):
O,O`(+)-dibenzoyl-d-vinná kyselina v dobrých výtěžcích. (80-85% ).

Chtěl jsem se však zeptat, zda má někdo zkušenosti s takzvaným RRR-procesem. RRR je zkratka pro resolution-racemisation-recycling, tedy opětovnou racemizaci nežádoucího l-isomeru zpět na racemickou směs 50:50. Provádí se za použití malého množství radikálového iniciátoru, jako je AIBN, a zdroje thiylových radikálů (tj. methylthioglykolátu). Tímto způsobem lze zvýšit výtěžek z teoretických 50 % na více než 90 % několikanásobným opakováním procesu. Zatím se mi nepodařilo najít žádný rozumný postup.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Kterou dibenzoylvinnou kyselinu používáte k dělení cas? Je to kapalná část nebo krystalická část? Můžete to podrobně vysvětlit? S touto metodou souhlasím. Myslím, že je lepší než kyselina vinná. Děkuji.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
To je to, co potřebujete vědět....

Optické rozlišení N-methylamfetaminu prostřednictvím tvorby diastereoizomerních solí s kyselinou 2R,3R-O,O´-Di-p-toluoylvinnou
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI A ELEMÉR FOGASSY
Katedra organické chemické technologie, Technická univerzita v Budapešti, Budapešť, Maďarsko
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Holandské rozlišení a mnoho dalších věcí týkajících se toho všeho dobře vysvětleno:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Rozlišení racemátů krystalizací
Aditiva a odtrhy
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 351

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Možná vám to pomůže dále, osobně jsem to zatím nevyzkoušel. Mohl bych se podívat do svých složek, možná ještě najdu původní PDF.

Obecný postup pro racemizační experimenty. A
0,06 M roztok aminu (100 mg) a thiolu (1,2 nebo 0,2 ekv.)
v benzenu byl refluxován po dobu 2 h (stechiometrický stav) nebo 7 h (stechiometrický stav).
hodin (katalytické podmínky) v přítomnosti AIBN (celkový
množství 20 mol % AIBN bylo rozděleno do tří stejných dávek
(při reakční době > 2 h), které se přidávaly postupně každé 2 h). Po zkoncentrování byl zbytek zředěn
HCl (1 M) a roztok byl promyt Et2O. Výsledek:
vodná fáze byla bazifikována nasyceným uhličitanem sodným.
a extrahována Et2O. Čistý amin byl izolován po
vysušení na MgSO4 a zkoncentrování
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Jako pravý chemik!
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Mám přístup k aibn a thiolu, ale ocenil bych pomoc se správnými poměry přepočtenými řekněme na kg L-meth freebase? Zveřejním své výsledky
 
View previous replies…

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
K dispozici je pdf
 

Attachments

  • xz9L7sFYwj.pdf
    94.1 KB · Views: 582

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Skvělé, děkuji vám Acab1312, už máte víc, než ukázal můj výzkum. Určitě tento postup vyzkouším, jedinou otázkou je, kde získat AIBN, nějaké tipy, kromě velkých prodloužených rukou LE.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
Rodiče ji vyhodili (spolu s dalšími věcmi, které by nás oba rozplakaly, kdybych se o nich zmínil).
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Pro AIBN jsem našel pouze něco z Číny
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
281
Points
63
někde na tomto fóru je výpis a e-mailová adresa constantilyos nebo tak nějak.... uživatelé mu dávají dobré hodnocení, protože ten chlapík pošle s velkou diskrétností téměř jakoukoli chemikálii za svou cenu (která je těsně nad cenou sigmaaldrich)
 
Top