Perspektivní cesta syntézy k získání [ LSD ] - je proveditelná?

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Probereme si možnou cestu syntézy L S D



Vážení alchymisté designu, kteří praktikujete honbu za poznáním,
HfV80QGz3W



Píši vám dnes s téměř horečnatým nadšením, abych se s vámi podělil o nápad, který mi již několik týdnů obsedantně kvasí v hlavě. Domnívám se, že jsem zahlédl možnou syntézu pro získání tolik proslulé molekuly diethylamidu kyseliny lysergové.


Jsem naléhavě žádán, abych tuto teorii předložil k posouzení bystrým a zvídavým mozkům, jako je ten váš, kdo jiný než vy by si mohl popovídat o tomto tak vzrušujícím tématu? Pouze upřímná výměna názorů a poklidná diskuse mezi podobně smýšlejícími mozky může myšlenky vybrousit a stále více je přibližovat pravdě. Doufám, že se nám podaří navázat dialog jako rovný s rovným, v němž převládne upřímná zvědavost a ochota změnit perspektivu.


Vím, že mnozí z vás věnují bezesné hodiny myšlenkám, jako je ta, kterou chci nyní vyložit. Proto jsem si tak jistý, že je budete schopni spravedlivě posoudit a upřesnit svými cennými postřehy. Prosím vás, abyste mi pomohli zdokonalit tuto intuici, která mě pohltila. Věřím, že tento rozhovor nám všem umožní pokročit v chápání složitých témat, která vzrušují naši intelektuální zvědavost, a nasytit našeho ducha erudice.

Posílám vám své nejsrdečnější pozdravy a těším se, že s vámi zahájíme rozhovor, který bude stejně vzrušující jako konstruktivní. Výzkum vyžaduje společnou vytrvalost. Příště se podíváme na reakční mechanismus, který váš pravý vyvinul s pomocí pera a papíru.

View attachment DgRb7meqh8.jpg

Zde popisujeme vznik acetátového esteru kyseliny lysergové. Jak vidíme, jsme u esterifikační reakce typu acetylace, která kupodivu v této reakci nemá žádné alkoholy. Tento návrh jsem nevytáhl z kapsy, tuto myšlenku navrhl a nahlas okomentoval doktor organické chemie." Po objasnění této propasti, docela otazníku, pokračujme." Dále uvidíme portrét reakčního mechanismu nukleofilní substituce. Reakce mezi esterem acetátu kyseliny lysergové a diethylaminem za vzniku LSD Zobrazit přílohu

Zobrazit přílohu yTOmtocFDl.jpg

Konkrétně se jedná o bimolekulární nukleofilní substituci (SN2), která probíhá podle následujících kroků:

1. diethylamin působí jako nukleofil a daruje pár elektronů za vzniku kovalentní vazby s atomem uhlíku sp3 acetátové skupiny.

2. Tím dojde k současnému rozštěpení vazby C-O acetátové skupiny.

3. Vazba C-O se rozštěpí. Kyslík acetátové skupiny opouští spolu s elektronovým párem, čímž vzniká acetátový ion.

4. Vazba se rozpadá. Mezitím zůstává uhlík připojen k diethylaminovému nukleofilu novou vazbou C-N.

5. Vazba C-N se přeruší. Mechanismus je sladěný, tj. probíhá v jediném kroku a bez vzniku karbokationtových meziproduktů.

Jedná se tedy konkrétně o bimolekulární nukleofilní substituci (SN2), kde diethylamin působí jako nukleofil substituující acetátovou odcházející skupinu na sp3 uhlíku esteru, přičemž nakonec vzniká molekula LSD.

Těším se na vaše komentáře. Dělám to v dobré náladě a těším se, že si budu moci s dalšími lidmi popovídat o fascinující organické chemii.

Dal jsem si také tu práci a udělal syntézu diethylaminu a další, kde spekuluji o extrakci kyseliny lysergové. Počkejte si na další příspěvek
.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nechci, aby to znělo hrubě nebo odrazujícím způsobem, ale na vaší druhé příloze a také v textu je zřejmé, že máte na mysli anhydrid kyseliny lysergové a octové, ale v žádném případě ne ester. To je tak odlišná molekula v reaktivitě, že jsem nikdy neslyšela, že by někdo mluvil tak složitě vědecky vážně (no pamatuji si, že jsem takovou chybu udělala při studiu bakalářské práce). Raději si to nechte upravit kvůli sobě, nemyslím si, že by někdo, kdo tyhle dva zmatky zmotá, měl znít "aby se bral vážně" pokročile, s mechanistickými detaily bez předchozího praktického vyzkoušení (ne že by to podle mého upřímného názoru fungovalo). Teď nejsem odborník, ale i když se snažím nebýt nevhodný, tak to prostě nemůžu nechat tak, jak to je. Odborníci možná zanechají poněkud kyselejší komentář. I když mechanismus vypadá správně, pochybuji, že je skutečně použitelný a nemám ponětí o anhydridové nebo takzvané "esterové" metodě syntézy.
 

Acid Bath

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, HerrHaber, přečetl jsem si váš komentář a oceňuji, že jste si udělal čas na přezkoumání a analýzu příspěvku. Hlouběji jsem se zabýval některými cestami syntézy a uvědomil jsem si, jak náročné může být získat kyselinu lysergovou, ať už ze semen jitrocele, námelu, nebo dokonce získat LSA ze Stipa robusta, protože je to velmi pracný proces.

Jakmile máte kyselinu lysergovou, zdá se, že přidáním diethylaminu získáte LSD poměrně jednoduše. Svůj návrh jsem projednal s lékaři chemiky, kteří mě ujistili, že by to mohlo fungovat. Navrhl jsem syntézu LSD vycházející z kyseliny lysergové, kdy se nejprve vytvoří acylchlorid pomocí PCl3, PCl5 nebo SOCl2 a poté se přidá diethylamin za vzniku LSD. Podle těch, s nimiž jsem tuto syntézu konzultoval, se zdá být správná, ale varovali mě před obtížným získáváním prekurzorů pro tvorbu acylchloridu, zejména thionylchloridu, který se zdá být v Latinské Americe těžko dostupný a je také rizikový kvůli své toxicitě.

V reakci na to jsem navrhl jeho samostatnou syntézu, což vyvolalo smích a varování před nebezpečím. To mě přimělo navrhnout syntézu, o kterou se dělím v tomto příspěvku, s ohledem na dostupnější a cenově výhodnější činidla. Když jsem tuto novou cestu ukázal, obdržel jsem pozitivní zpětnou vazbu a bylo mi řečeno, že by to mohla být mnohem zajímavější a výnosnější možnost, pokud by se realizovala.

Nicméně tato cesta syntézy zůstává potenciální, což je podmíněno problémem získání čisté kyseliny lysergové, což je na základě mého výzkumu skutečná překážka.

Děkuji za pozornost a těším se na pokračování této poutavé diskuse na fóru!
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Thionylchlorid ve skutečnosti není pro nás v EU z Polska po ruce... ale musíte najít správného člověka, který ho zamaskuje a úspěšně pošle za oceán v dobře chráněné ampuli, ve skutečnosti je POCl3 to, co ideálně chcete, ale acylchloridy jsou složky pro starou metodu a pochybuji, že vaším účelem je experimentální archeologie. Stačí si přečíst o metodě PyBOP, nějaký génius aplikoval vědecké výdobytky SPPS na LSD a veškerá práce se dělá za míchání jako 5 minut a půl hodiny bez zahřívání vše proveditelné za jeden den s něčím, co bych mohl nazvat vysokým výtěžkem... to je také to, co bych chtěl dělat, koneckonců chemikem jsem se stal kvůli svému prvnímu acid tripu. Na zdraví!
 
Top