Metody výroby pervitinu s pseudoefedrinem?

RoBlanco

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 23, 2021
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Potřebuji co nejjednodušší metodu výroby malých-středních množství, nejlépe s použitím pseudoefedrinu.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Jedná se o stejný D-metamfetamin, který vzniká z pseudoefedrinu? Vzpomínám si, že jsem se tím kdysi zabýval a došel jsem k tomuto závěru. Jsou to navzájem izomery podle skupiny -OH a ta se redukuje při přeměně je na metamfetamin. Lze tedy použít oba a získat stejný výsledek?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Domnívám se, že získáte racemickou směs.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Jedná se o vzájemné izomery, ale stereocentra jsou dvě a to, kterým se liší, je redukováno na H, takže již nepůsobí jako stereocentrum (existují pouze 2 izomery metamfetaminu, nikoli 4 jako u efedrinu). V jednu chvíli jsem byl posedlý hledáním odpovědi na tuto otázku, jen tak ze zvědavosti a překvapivě tam na internetu není moc informací. Většina informací jsou nespolehlivé zprávy uživatelů atd.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Obrázky mě přiměly k pochopení viz níže. A bylo to logické v tom smyslu, že se jedná o molekuly s výraznějším účinkem na centrální nervový systém. Ostatní to izomery efedrinu nejsou vůbec účinné.
 

Attachments

  • c3an69buo8.jpg
    c3an69buo8.jpg
    75.5 KB · Views: 384
  • XdhPOq0Vlz.jpg
    XdhPOq0Vlz.jpg
    39.5 KB · Views: 361

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Molekuly mohou po redukční reakci změnit optickou strukturu a získat energeticky stabilnější formu. Domnívám se, že z výše uvedeného důvodu získáte racemický roztok meth jako při jiném způsobu syntézy. Ale je to jen můj předpoklad jako organického chemika.
 
Last edited by a moderator:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Mohlo by se stát, že jediný způsob, jak to zjistit, je experiment, ale bohužel zatím nejsem dostatečně dobrý chemik. Možná to tu už někdo zkoušel? Používáte ke kontrole rotace polarimetr? Např. po vašem popisu Nabenhauerova patentu?
 
Top