Otázka týkající se optického rozlišení

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Za prvé: ano, prohledal jsem fórum a přečetl vlákna o postupu. Nyní hypoteticky, řekněme, že byste měli přítomné l i d izomery a k tomu další ACHIRÁLNÍ izomer... jak by tento achirální izomer ovlivnil postup/výsledky rozlišení?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, o jaké látce mluvíte?
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Můžeme říci, že je to jen kuriozita? Scénář typu "zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby..."?
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Každá látka má vlastní chirální centrum (centra), a tedy různý počet izomerů.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Zajímá vás "mezo" forma, jako například v případě kyseliny vinné? To je nejbližší věc, na kterou mohu extrapolovat vaši otázku...
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
nerad přidávám podrobnosti, protože bez ohledu na fórum se vždycky objeví obří hádka a vlákno se dostane na vedlejší kolej..... ale JAKO MYŠLENKOVÝ EXPERIMENT, kdybyste měli racemický meth a n-isopropylbenzylamin (achirální), jak by přítomnost n-iso ovlivnila optické rozlišení. také dvě rychlé poznámky, protože se chystám zjistit, bez ohledu na.... navzdory tomu, že je technicky polární, je dcm přijatelným rozpouštědlem pro konjugovanou bázi? a existuje poměr pro množství kyseliny vinné k volné bázi? nebo je přijatelné jakékoli množství nad DOST? Mám tyto otázky i po roce a půl, kdy jsem se na to snažil přijít. a popravdě řečeno, jsem si JISTÝ, že znám odpověď...., ale nechci opakovat chyby, které jsem udělal během nejhorší (a mé první) a/b extrakce na světě (vysvětlím, když se mě zeptáte), chci si to ujasnit, než začnu.... Pozor, pokud odpovíte na jednu otázku, pravděpodobně se vás začnu ptát na všechny otázky, které jsem kdy měl ohledně chemie ...
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Dobré ráno, ještě jsem neměl kávu... Myslím, že potřebujete stavebnici s tyčinkou a kuličkou, abyste na to přišel sám.
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Takže mi říkáte, že si to mám zjistit sám? A já nevím, jak se používá stavebnice s tyčinkou a kuličkou, ani nevím, jak by mi to pomohlo. nemám na to vzdělání ani prostředky, ale jsem tu proto, abych se učil od lidí, kteří to vědí. takže bez urážky, ale pokud je vaše odpověď na mou otázku ""jdi si hrát s hračkami"", prosím, vůbec neztrácejte můj čas odpovědí. nejsem hloupý a rád se učím. ale neocením povýšené odpovědi.

BTW, pokud jsem si špatně přečetl vaši odpověď, pak se vám upřímně omlouvám.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Přijít na to sám je nejkonstruktivnější způsob učení, vaše otázka je pro mě dost nejasná, takže se omlouvám, že jsem ji takto nadhodil. "Hračka" s klacíkem a míčkem se s velkým úspěchem používá, když složitost otázky týkající se molekulární struktury překoná prostorovou představu, kterou si dokážete představit, a je to docela výchovné, protože to bylo vymyšleno na prvním místě. Lze ji také snadno improvizovat z plastelíny nebo hlíny a párátek. Nechtěl jsem se vás nijak dotknout. S laskavým pozdravem!
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Pak se ještě jednou omlouvám za urážku. nemám čas se učit všechny základy, které potřebuju. omlouvám se za to, ale chystám se založit asi 35 g racemické drogy, a kdybych rád dostal odpovědi na pár otázek, než půjdu přidat louh.... a souhlasím s tím, že se člověk zorientuje sám, ale protože jsem dost švorc, opravdu nechci zase omylem spláchnout 130 dolarů..... (zeptejte se mě na první a/b, který jsem kdy dělal, jestli opravdu chcete slyšet nějaké hloupé kecy....)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Jsme tu všichni, abychom vám pomohli, pokud by se zdálo, že věci mezi námi dvěma začaly špatně, slibuji, že jsou tu kompetentnější lidé, kteří vám pomohou. Nyní, než se dozvím, co přesně máte na mysli, mohu slíbit, že většina reakčních směsí, které vykazují známky selhání, může být ve skutečnosti obnovitelná v menší než požadované míře. Chemický způsob je provádět v malém měřítku to, co chcete dělat v preparativním měřítku, takže zkumavka je první, i když můžete předpokládat, že izolace produktu není skutečným účelem, a proto byste měli investovat pouze množství, které si můžete dovolit ztratit výměnou za získané znalosti s ohledem na chování reaktantů. Rozlišení chirálních molekul není pro začátečníky přívětivé a myslím, že nejsem jediný, kdo má tento názor. Sám jsem si při tomto druhu práce užil slušný díl frustrace, takže se vyhýbám tomu, abych byl oslem, který vás povzbuzuje, ani tím, který vás odrazuje. Prosím, přijďte s přehledným procedurálním zápisem (ano, to je zase ten pedagog ve mně) a já slibuji, že to s vámi podrobně proberu. Provedení několika teoretických snah je konstruktivní praxe, která se zhmotní ve vaší větší profesionalitě, díky níž získáte vyšší výnosy a někdy v budoucnu dostanete produkt z jakéhokoli hnědého slizu.
Hodně štěstí a zdar!
 

kitchenchemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 17, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
.....i bude zaznamenávat snahy večerů v naději, že zpětně najdu své chyby, ale čas není při tomto konkrétním úsilí na mé straně. ještě jednou děkuji za váš čas.
 
Top