Otázka týkající se PMK

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Dobrý den, U nového PMK (ethylglycidátu) je nějaký proces, který musím provést, abych ho převedl na PMK olej? Vidím, že existuje postup pro přeměnu PMK na methylglycidát, bude to fungovat stejně? má někdo nějaké tipy?
Díky!
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Methyl, ethyl, terc-butyl, isopropyl atd. ethery reagují se zásadami a po reakci s kyselinou. Reakce je vždy typická pro jakýkoli éter. Velkou otázkou je kvalita většiny glycidových éterů.
 
Last edited:

ghostprince

Don't buy from me
New Member
Joined
May 6, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Narazil jsem na tento syntézní postup pro glycidát a zajímalo by mě, jestli ho někdo zkoušel.
"
Dejte glycidát do teplé vody, přidejte louh, dokud nebude PH slušně zásadité.

Hodinu míchejte, aby se dokončila saponifikace.

Pomalu přikápněte HCl, roztok bude bublat. Přidávejte ho tak dlouho, dokud roztok nepřestane bublat a PH nebude mírně kyselé. (asi nechcete, aby to bylo moc kyselé, mohlo by to něco rozložit/způsobit polymeraci)Míchejte to hodinu, zahřáté na cca 80C.

V tomto okamžiku je konverze dokončena. Extrahujte DCM, promyjte DCM solankou NaCl a odpařte DCM. Bum, máte konečný produkt připravený k vakuové destilaci."
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Pouze pro éter, nikoli pro sůl
Doba reakce bude záviset na teplotě a množství. Lépe při pokojové teplotě a 12 hodin nebo déle.
pH<=3, 80-90*C. Pokud předtím nebyl přebytek alkálií, nebude na začátku silné bublání.
Pokud máme koncentrovaný vodný roztok (kyselý s alkalickými solemi) a horkou směs, BMK bude vrstva nahoře.
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Zkoušel to někdo? vypadá to velmi zajímavě.... ale ztratil jsem hodně pmk zkoušení receptů...
 

Gus_Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 24, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Takže... vyzkoušeli jste tento recept s těmito změnami? výsledky?
 

Fring

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2022
Messages
41
Reaction score
27
Points
8
Mohl bych místo DCM použít ether?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Ano, a nejen éter
 
Top