Série Drogová turistika: 2. Amsterdam [Fotografie míst, scén a kultur spojených s drogami].

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
24
Reaction score
38
Points
13
Některé části světa jsou spojeny se současným nebo historickým užíváním jedné nebo více psychoaktivních drog. Během více než 12 let, které jsem strávil psaním Bible pro uživatele drog, jsem je vyhledával, nakonec jsem navštívil 33 zemí a pořídil tisíce fotografií souvisejících s drogami.

Nedávno jsem je začal řádně organizovat a na základě podnětů na této platformě zde zveřejním jejich výběr. Tento příspěvek představuje některé z těch, které jsem pořídil při svých návštěvách Amsterdamu.

Upozorňuji, že pokud se při návštěvě jakéhokoli území rozhodnete užít jakoukoli psychoaktivní látku, je nezbytné provést vlastní průzkum s ohledem na legálnost a dodržování zákonů. Nenechte se v zahraničí zbouchnout. Pro upozornění orgánů činných v trestním řízení: žádný z těchto příspěvků nepředstavuje přiznání, že jsem na jakémkoli místě nebo v jakémkoli čase porušil zákon.

AMSTERDAM, NIZOZEMSKO


Během psaní knihy jsem několikrát za rok navštívil Amsterdam. Během tohoto období jsem pořídil tolik fotografií, že vybrat jen několik, které by byly nějakým způsobem reprezentativní z hlediska mého vlastního zájmu (což jsou drogy), bylo opravdu náročné. Bylo to tak obtížné, že ve skutečnosti možná někdy v budoucnu zveřejním druhou várku.

Pojďme na to....

Jak bylo nalezeno před Muzeem hašiše (Oudezijds Achterburgwal 148).

SDzbV0UKGn


Při odchodu z Hash Museum je v nabídce bezplatný toke na vape, nebo alespoň býval.

4KPhO2eLca


Pouliční značení může být uměním. Tuto konkrétní fotografii Facebook zakázal, když jsem ji tam poprvé zveřejnil.

Kt3CqEofZ5


Na první pohled jsem se domníval, že mi to říká, že pití alkoholu je zakázáno, ale že kouřit trávu je v pořádku.

J4ckBDeXMT


The Smoke Boat nabízí prohlídky kanálů speciálně pro tokeery.

7Q9PfRKks8


Ačkoli nemá The Bulldog nejlepší pověst, rozhodně patří k těm nejpestřejším. Ostatně desítky fotografií exteriérů coffeeshopů jsem nahrál do alba na Flickru zde: https://www.flickr.com/photos/157786281@N07/albums/72157698919040634/.

J85r2FpJiq


Malé pohledy na poštovní známky některých z nich.

K2987AmY0X


Nejedná se o netypický jídelní lístek z té doby. Pokud si chcete prohlédnout výběr jídelních lístků, nahrál jsem některé do jiného alba na Flickru zde: https://www.flickr.com/photos/157786281@N07/albums/72157709482407397/.

HcPWSFvBip


Jo, a jsou tam kouzelné lanýže. Dávejte si pozor, abyste to s nimi v rušném centru města nepřehnali (viz kniha pro mou katastrofickou třídu).

TihFo06BDL


Nikdy se nedivte, že vás překvapí, co se může skrývat za rohem. Ano, stydím se říct, že jsem tuhle čokoládu taky šňupala. Ohledně výsledku opět viz samotná kniha.

0XGmRczZ6v


Pokud je pozorování lidí u půllitru vaše parketa, nebudete zklamáni.

Ts8gyKi6ex


Ano, je to krásné město, a to i díky poměrně nedávnému doplnění značení.

AzPNH2xLMr


Jsem známý tím, že používám ty, které jsou rozmístěny po celém centru města.

7YMtFJ0ekx


Jedná se o smyslově deprivační nádrž, kterou jsem použil při hledání halucinace bez drog nebo zážitku podobného psychedelickému (někteří lidé to dělají a tvrdí, že úspěšně).

APobHVxRaD


Strávil jsem mnoho hodin zíráním do chytrých výloh obchodů, které nabízely značnou škálu dobrot, zejména botanických. Některé z nich byly velmi dlouho zavedené a vypadaly tak, jak vypadají, žádný z nich nebyl lepší než tento, za rohem náměstí Dam (Kloveniersburgwal 39).

7Tx1tgq3ns


Vím, že chcete vidět příklad toho, co se v těchto provozovnách nabízí. Napočítal jsem asi dvacet psychoaktivních látek vystavených na těchto regálech, přičemž všechny byly v době pořízení fotografie legálně na prodej. K vidění je také řada dalších zajímavých položek, včetně testovacích souprav a trip killer.

EqfYtxpMIF


Uvidíte však také spoustu turistických obchodů nabízejících vše od konopných lízátek po vesmírné dorty. Nevšímejte si jich: všechno je zde falešné, bez obsahu THC.

TmbGWAhdR9


Chcete semínka? O semínkové banky tu není nouze.

TwNdcg9eqn


Představte si, že stěny zcela zaplní pohyblivé umění Salvadora Dalího a zvukový doprovod bude tvořit Pink Floyd: je to téměř trip bez drogy. A teď si to představte s nějakým lanýžem. [Fabrique des Lumières, Pazzanistraat 37].

3SyheETcKZ


Nakonec mnoho lidí doporučuje procházku do Vondelparku, aby unikli šílenství (třeba během lanýžového výletu), ale příjemný pobyt může poskytnout i bezplatná projížďka lodí po vodě do NDSM.

YTDrtpUzH3



V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ: ZŮSTAŇTE V BEZPEČÍ

Ať už jsou okolnosti vaší vlastní cesty jakékoli, nepozastavujte se nad soudností, bezpečností ani nad používáním procesu snižování škod. Další informace naleznete v Bibli pro uživatele drog. Kopii ve formátu PDF si můžete zdarma stáhnout z některého z odkazů cloudových sítí uvedených na následující stránce: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/.
 

Attachments

  • 28aWulN5YF.jpg
    28aWulN5YF.jpg
    1.3 MB · Views: 4

DenSouLew

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Oct 25, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Úžasné fotografie!
 
Top