Otázka dávky [Moje nejhorší zkušenosti s drogami]

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 8, 2023
Messages
23
Reaction score
37
Points
13
Při používání léků existuje tolik proměnných, které mohou způsobit tragédii; proto jsem nakonec napsal celou knihu na toto téma. Nicméně při opětovném zkoumání mnoha katastrofických lekcí, do kterých jsem se osobně pustil, se nejčastější jmenovatel týká dávky: často jsem si vzal příliš mnoho.

Níže znovu uvádím článek, který jsem nedávno zveřejnil na serveru Substacka který se týká mých vlastních nejhorších zkušeností s drogami. Měl být podán poněkud odlehčeně s cílem posloužit obecnému poselství, že proces harm reduction je nezbytný, ale základní nit, že jsem opakovaně nedokázal omezit svůj apetit, se těžko vyhýbá.

Existuje argument, že téměř každá droga je při dostatečně malé dávce relativně bezpečná, ale stejně tak jsou některé drogy mnohem náchylnější k neštěstí než jiné. Muškátový oříšek a salvinorin A jsou možná dobrými příklady: překonat práh, aniž bychom se propadli do propasti, bývá nesmírně obtížné. Jako další příklad samozřejmě slouží rozdíly v čistotě.

S ohledem na to všechno jsem si myslel, že by článek mohl být zajímavý i zde. Na svou obhajobu však zdůrazním, že jsem dnes mnohem stabilnější a rozumnější než tehdy. :)

Vzal jsem 182 drog: Která z nich byla nejhorší?

Někteří lidé předpokládají, že jako autor Bible pro uživatele drog jsem byl při užívání oněch 182 drog vždy ztělesněním bezpečnosti a správných postupů. Nic však nemůže být dále od pravdy.

Před několika měsíci jsem na sociálních sítích zveřejnil seznam svých oblíbených drog. Následně jsem byl dotazován, a to vlastně docela často, které jsou mé NEJOBLÍBENĚJŠÍ: v podstatě které drogy vyvolávají nejhorší zážitky. Takže tady to je.



Na začátku mé cesty nebyly mé znalosti v oblasti harm reduction o nic větší než znalosti průměrného čtenáře tohoto článku. Měla to být obrovská učební křivka, a kniha je proto poseta příklady, které se rovnají tomu, jak to nedělat. Jedním z důvodů, proč jsem do příručky zařadil zprávy o zkušenostech, bylo skutečně to, že jsem chtěl ilustrovat ten druh lidských chyb, které jsou až příliš časté.

Následující shrnutí představují vždy jeden příklad za všechny. Je to jen půl tuctu těch, u kterých jsem udělal naprostý nepořádek a které měly daleko ke šťastnému výsledku.

Kvůli kontextu bych měl upřesnit, že jsem je prováděl sám po dobu 12-15 let. U většiny z nich jsem byl schopen zdokumentovat a podrobně popsat jejich účinky v době, kdy jsem je skutečně zažíval: buď prostřednictvím písemných poznámek, nebo nahrávkou na telefonu. To samozřejmě nebylo vždy možné, protože jsem byl někdy příliš mimo, traumatizovaný nebo jinak zaujatý.

Nakonec bych měl uvést i několik retrospektivních postřehů k tomu, co následuje. První debakl byl absolutně způsoben povahou drogy. Druhý (syntetika) byl také částečně způsoben její povahou. Zbytek a další případy, o nichž se v knize píše, byly z velké části způsobeny mou vlastní neschopností a samolibostí.

Pojďme na to...

--

1. Muškátový oříšek

K této příhodě došlo před mnoha lety: Bylo mi 21 let, byl jsem mladý a (drogově) naivní. Dočetl jsem se, že muškátový oříšek dokáže vyvolat opojení, a tak jsem se do toho prostě pustil. Považuji za štěstí, že jsem naživu. Delirium není trip, je to noční můra. Bylo mi špatně, točila se mi hlava, bylo mi nevolno, hlava mi třeštila, měla jsem halucinace a plazila jsem se po rukou a kolenou, což mi připadalo jako peklo na věky. Týden jsem se z toho nevzpamatoval. Poučení: prozkoumejte, co užíváte, a nikdy se toho nedotýkejte. Je to jed.

2. 5f-AKB-48

V počátcích kouření syntetických kanabinoidů jsem testoval nově uvedenou značku Magic Dragon. Nic velkého: je to noid, tak co by se mohlo pokazit? Odpověď zněla: všechno. Bylo to na míle vzdálené od původní syntetiky Spice (JWH 0018) a ještě vzdálenější od samotného konopí... což jsem si uvědomil, jakmile se dostavil nezměrný strach a paranoia. Dopotácel jsem se do postele a ležel ve fetální poloze s myšlenkou, že tentokrát jsem to opravdu udělal, a v naději, že to brzy skončí. Zdálo se, že to trvá věčně, ale nakonec to opravdu skončilo.

3. Salvia Divinorum [extrakt salvinorinu A]

Tohle je nepochybně na seznamu mnoha lidí, ale u mě to bylo umocněno tím, že jsem si myslel, že je to jen další syntetický kanabinoid. Zhluboka jsem se nadechl z bongu; a téměř okamžitě zmizela realita. Měl jsem pocit, jako by mou duši někdo vcucnul do propasti, a vůbec jsem netušil, co se to sakra děje. Chtěl jsem jen uniknout z pekla a být zase sám sebou, zatímco jsem zoufale smlouval o svůj život s něčím, co se zdálo být zlovolnou přítomností. Bál jsem se, že budu mít trvale poškozený mozek a že se z toho možná nikdy nevzpamatuju. Trapné je, že jsem byl následně natolik hloupý, že jsem uvěřil, že to bylo způsobeno šokem, a později jsem cvičení zopakoval. Nebylo to o nic lepší.

4. 5-MeO-DALT

Poměrně neškodné lehké psychedelikum obvykle není příčinou traumatu, pokud neprojevujete naprostý nedostatek náležité péče a pozornosti. Zvážil jsem si na váze svou 10mg dávku a na displeji vyskočilo 0,10 g. Na váze jsem si přečetl, co jsem si dal. Dobře jsem udělal, zapil jsem to vodou. Počkat... 0,10 g? OMG: 100mg! Pozdě, protože ať jsem se snažil sebevíc, nemohl jsem zvracet. Vyděšená jsem věděla, že to musím projet, ať se děje, co se děje. Ve skutečnosti to bylo v pořádku, ale na počáteční strach a paniku jsem jen tak nezapomněl. Měl jsem štěstí (velké), že se moje nepochopitelná chyba stala právě s tímto lékem.

5. Pregabalin

Ani pro tento lék nemám žádnou omluvu. Nějak jsem sám sebe přesvědčil, že 300 mg bude v pořádku a že na to mohu navázat o hodinu později opakovanou dávkou. Takhle to dopadá, když jste natolik důvěřiví, že věříte ojedinělým příspěvkům na fóru a vytváříte si domněnky o bezpečnosti léků na předpis. Přivodil mi opilost typu mořské nemoci, která byla naprosto příšerná a trvala několik hodin. Třásl jsem se, nebyl jsem schopen ani psát, ani pořádně chodit a bylo mi strašně zle. Teprve později jsem zjistil, že na užívání tohoto léku skutečně umírají lidé, a to v rychle rostoucím počtu.

6. Alkohol

V mém životě bylo příliš mnoho příležitostí, kdy jsem utrpěl potupu, když jsem byl směšně opilý, s následnou otřesnou nemocí/zvracením/kocovinou následující den nebo dokonce dny. Z hlediska škodlivosti a závislosti je to strašná droga, ale stejně jako většina lidí jsem byl zvyklý považovat její nadužívání za něco naprosto normálního. Naštěstí, když jsem prozkoumal jiné psychoaktivní možnosti, začal jsem současně vnímat alkohol takový, jaký je, a nyní ho užívám jen zřídka.

--

Co se týče náročných zážitků, většina ostatních se točila kolem toho, že jsem si ukousl víc, než jsem dokázal rozkousat, a to ve značně vysokých dávkách (např. heroin, MDMA). I když i ty měly svá dramata, většina z výše uvedených se mi vryla do paměti živěji, protože nejenže byly hrozné, ale provázel je i šok: vůbec jsem nečekal, že přijdou.

Pozitivní je, že dodaly motivaci k napsání knihy: Nechtěl bych, aby si tím samým prošel někdo jiný; a v případě některých jsem měl obrovské štěstí (zatímco jiní by ho mít nemuseli). Podstatné je, že jsem se z nich poučil, jak je uvedeno výše.

Udělejte prosím totéž a zůstaňte v bezpečí. Kopii samotné knihy ve formátu PDF si můžete zdarma stáhnout z některého z odkazů cloudové sítě uvedených na následující stránce: [Na BB zde: https: //bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/].

Pamatujte, že nevědomost zabíjí, vzdělání zachraňuje životy: řekněte drogám KNOW.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
531
Reaction score
248
Points
43
Já jsem se provinil tím, že jsem příliš brzy předávkoval. Ve většině případů začátečnická chyba
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
221
Reaction score
228
Points
43
Dávkování je základem snižování škodlivosti. Děkujeme za sdílení vašich zkušeností
 
Top