Použití suchého ledu přímo jako mechanismu chlazení pro reakci NaBH4?

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Dobrý den, můj dotaz se týká redukce MDP2P na MDMA a P2P na pervitin pomocí NaBH4... bylo by možné místo použití reaktoru s pláštěm nebo ledové lázně k ochlazení reakce pod 20 stupňů během přidávání NaBH4 použít suchý led vpuštěný do reakce Aby se reakční směs ochladila rychleji, a mohlo by to být škálovatelné...

Je zřejmé, že reakce musí být bez vody, takže nelze použít kostky vodního ledu.
Nejsem si však jistý, zda část oxidu uhličitého, která se může rozpustit v methanolu, nebude reagovat tak, že reakci ucpe.

Předpokládám, že oxid uhličitý vytvoří slabou kyselinu a methylamin je zásada, takže by tam reakce proběhla... ale pokud byste přidali až po vytvoření iminu, fungovalo by to pak? Je třeba mít na paměti, že máme po ruce sušidla, která můžeme přidat, ale může dojít k jiným škodlivým reakcím? Nebo je to dobrý nápad na vyzkoušení?

Může mi s tím někdo se znalostí chemie pomoci?

Díky

cmc
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Neumím si představit, proč byste to měli dělat. Nepřemýšlel jsem o tom dlouho, ale kust náhoda to pro mě vylučuje. obyčejný led a aceton dostane-10c a led a chlorid sodný dostane -30c za mnohem nižší cenu,
 

callmecharlie

Don't buy from me
Resident
Joined
May 9, 2022
Messages
10
Reaction score
4
Points
3
Děkuji vám! Vážím si odpovědi. To zní dobře, nikdy jsem neuvažoval o ledové lázni se slanou vodou, vždy jsem používal jen obyčejnou vodu + led. Děkuji!
 
Top